Nauka żeglarstwa od najmłodszych lat. Dlaczego warto posłać dziecko na zajęcia żeglarskie?

Nauka żeglarstwa od najmłodszych lat. Dlaczego warto posłać dziecko na zajęcia żeglarskie?

Dziecko może zacząć naukę żeglarstwa już od 5 roku życia – i to zaprocentuje w przyszłości. Żeglarstwo to o wiele więcej niż tylko umiejętności związane z obsługą i kierowaniem statku wodnego. To filozofia życia i kontakt z naturą, a także łatwo przyswajalna nauka myślenia, analizowania oraz planowania działań. Zajęcia dla dzieci z żeglarstwa pomogą najmłodszym nauczyć się pokory oraz współpracować w grupie. Żeglarstwo to doskonała zabawa i jednocześnie szkoła życia. Warto zapisać dziecko na żeglarstwo.

Nauka żeglowania – pomóż dziecku nabrać wiatru w żagle

Nauka przychodzi o wiele łatwiej, gdy jest podawana dziecku w interesującej formie – najlepiej zabawy. Trudno sobie wyobrazić grupę kilkulatków z zapartym tchem słuchających wykładu z podstaw fizyki, prawda? Na zajęciach żeglarskich właśnie tak to wygląda – dzieci chętnie dowiedzą się, dlaczego łódź płynie naprzód, kołysze się na boki czy w jaki sposób działa ster. Aerodynamika nie musi być trudna, jeżeli można w praktyce zaobserwować jej prawa. Chcesz, żeby Twoja pociecha świetnie się bawiła i zdobywała wiedzę? Zapisz ją na żeglarstwo.

Kolonie żeglarskie – kurs na naukę samodzielności

Któż by nie chciał, by jego dziecko było samodzielne i odpowiedzialne? Kolonie żeglarskie to idealna okazja, by najmłodsi mogli się tego nauczyć. Na pokładzie zawsze jest co robić i obowiązki są podzielone odpowiednio do umiejętności i cech charakteru. To przekłada się na wyrobienie poczucia odpowiedzialności za swoje działania oraz na świadomość, że praca grupowa składa się z sumiennego wypełniania zadań każdego członka zespołu. Czego jeszcze może jeszcze się nauczyć Twoje dziecko na koloniach żeglarskich? Kreatywności i zaradności – chociażby podczas przygotowywania posiłków. Tak, to nie żart – dania przyrządza się z dostępnych produktów i trzeba pogłówkować, żeby optymalnie je wykorzystać.

Kurs żeglarski dla najmłodszych – Twoje dziecko bliżej natury

Nie zapominajmy o jednej z najważniejszych kwestii – nauka żeglarstwa to także bezpośredni kontakt z naturą. Ma to fundamentalne znaczenie w czasach zdominowanych przez cyfryzację wszelkich obszarów życia. Nauka żeglarstwa to nie dni spędzone z nosem w smartfonie, tylko na świeżym i zdrowym powietrzu. Taka forma aktywności rozwija dziecko zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nauka, zabawa i zdrowie – takie rzeczy tylko w pakiecie żeglarskim, naturalnie.

Zajęcia dla dzieci i nastolatków – pod okiem doświadczonych ekspertów

Sztorm Grupa jest dla wszystkich – kolonie, półkolonie oraz inne zajęcia żeglarskie organizowane są dla dzieci od lat 5 do – już dorosłych – 18-latków. Każda z zorganizowanych form kształcenia żeglarskiego jest prowadzona z podziałem na grupy wiekowe oraz doświadczenie w żeglarstwie, więc nie ma mowy o nudzie czy stresie. Pięciolatki z chęcią zdobywają podstawowe umiejętności jako „Piraciątka ze Sztormlandii” – uczą się pokory, socjalizują się i nawiązują trwałe przyjaźnie. Starsi szybko łapią bakcyla żeglarstwa i nie wyobrażają sobie spędzania czasu na leniuchowaniu – dlatego warto zacząć zajęcia już teraz.

Obóz żeglarski to niesamowita przygoda, po której pozostaje apetyt na więcej i promienny uśmiech na wspomnienie niezwykłych chwil przeżytych na wodzie i stałym lądzie. Wiesz, że dawniej żeglarstwo nie było dostępne dla każdego? Tak, tylko elity mogły odbierać szkolenia w tym kierunku (nie mówimy o piratach) i hartować ciało i umysł na pokładzie statków. Dziś możesz bez przeszkód wysłać dziecko na obóz żeglarski – i nie musisz się martwić tym, że na przykład nie umie pływać. Kadra Sztorm Grupy to załoga bardzo doświadczonych wilków morskich, którzy przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo podopiecznych oraz o poziom wiedzy przekazywanej im wiedzy.

 Zajęcia żeglarskie – Twoje dziecko w dobrych rękach

Cały czas czuwamy nad bezpieczeństwem adeptów sztuki żeglarskiej – nie ma powodów do obaw, znamy się na tym fachu. Wiesz, że kadra Sztorm Grupy to ponad setka doświadczonych i zaangażowanych pasjonatów? To może oznaczać tylko jedno – wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik, dzieci bezpieczne i szczęśliwe. Ponieważ wiatr i woda to żywioły każdego żeglarza, nic dziwnego, że dbają także o pozostałe – czyli ogień i ziemię. Innymi słowy, Sztorm Grupa to zapaleni profesjonaliści, którzy także dbają o naszą planetę. W praktyce oznacza to, że oprócz nauki umiejętności stricte żeglarskich oraz społecznych, w programie zajęć jest także edukacja ekologiczna.

Szacunku do środowiska naturalnego należy uczyć jak najwcześniej – dbanie o Ziemię staje się naturalną cechą. Pomagamy wykształcać dobre nawyki – jak segregować śmieci, jak ograniczać produkcję odpadów, jak oszczędzać wodę. Dzięki tej wiedzy Twoje dziecko zdobędzie coś więcej – pokorę i odpowiedzialność. Warto w to zainwestować – zaprocentuje w przyszłości.

Nauka żeglowania oraz inne atrakcje

Nauka żeglowania w atrakcyjnej formie to nasz atut, ale mamy w zanadrzu coś jeszcze. Wzbogacamy nasze zajęcia o lubiane gry i zabawy (związane bezpośrednio z żeglarstwem lub nie). Podczas kolonii, półkolonii i obozów, nasi podopieczni spędzają czas wolny aktywnie – m. in. organizujemy zabawy w podchody, a także konkursy z nagrodami i regaty dla naszych uczestników. Wiemy, że rozrywka w formie gier i zabaw wspiera rozwój dzieci oraz zapewnia im solidną dawkę rozrywki. Wrócą do domu zmęczone i szczęśliwe. Na pewno będą tez miały apetyt na więcej – zarażą się pasją i optymizmem. Nie będzie im straszne rzucenie na głęboką wodę w życiu – obiorą kurs na lepszą przyszłość.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...