Sztorm Grupa
Pobierz aplikację do nauki żeglarstwa SZTORM APPKA

Kurs żeglarski - dlaczego warto zostać żeglarzem?

sizer
fe40d6610c30d_kurs-zeglarski-dlaczego-warto-zostac-zeglarzem.jpg
Sztorm Grupa

22 lutego 2021

Kochasz spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, a do tego uwielbiasz aktywność nad wodą? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, to powinieneś poważnie się zastanowić, czy nie spróbować swoich sił w żeglarstwie. Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego, odkryć w sobie nową pasję, a także spełnić swoje marzenia i samodzielnie żeglować w stronę zachodzącego słońca. Kurs na żeglarza pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry można ukończyć w naszej szkole żeglarstwa Sztorm Grupa.

Kurs żeglarski dla każdego

Nigdy nie jest za wcześnie, jak również za późno, aby złapać przysłowiowego bakcyla w dziedzinie żeglarstwa. W każdym wieku można zakochać się w żegludze. Czy może być coś piękniejszego, niż poczuć wiatr we włosach? Oczywiście, że nie. W naszej szkole żeglarstwa prowadzimy szkolenia, zajęcia dla dzieci, kursy dla młodzieży oraz dorosłych. Do tego organizujemy obozy, półkolonie, zielone szkoły oraz rejsy.

Żeglarstwo hartuje ducha, świetnie wpływa na koncentrację i dzięki odrobinie cierpliwości można się go nauczyć. Punktem wyjścia jest oczywiście zapisanie się na odpowiedni kurs i zgłębienie niezbędnej wiedzy. Zastanawiasz się, czy warto spróbować? Nie myśl – po prostu daj sobie szansę na odkrycie w sobie nowej pasji, bo żeglarzem może zostać naprawdę każdy. W tej dziedzinie nie ma ograniczenia wiekowego. Najważniejsza jest chęćzaangażowanie. Zapewniamy, że żeglarstwem da się zarazić!

Dlaczego warto zostać żeglarzem?

Jest wiele powodów dla których, warto zostać żeglarzem. Po pierwsze, to wyjątkowa przygoda, pasja, która dostarczy nam niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju wspomnień. Po drugie, to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Po trzecie, po ukończeniu kursu na żeglarza jachtowego i otrzymaniu patentu żeglarskiego, można samodzielnie prowadzić jacht żaglowy. A to sprawia, że żeglowanie staje się okazją, aby uciec od miejskiego zgiełku, wsiąść na motorówkę, czy jacht i zrelaksować się w pięknych okolicznościach natury.

Ponadto, żeglarstwo uczy niesamowitej pokory względem przyrody, jak również samego siebie. Do tego samodzielności, skupienia i wpływa na kształtowanie silnego charakteru. Żeglarstwo daje również możliwość spędzić miło czas z rodziną, czy przyjaciółmi. Do tego to wyjątkowa forma zabawy. Jednocześnie nauka żeglarstwa, to również szansa na zerwanie z codzienną rutyną, odkrycie nowego hobby, a przy tym odkrywanie cudownych, mało znanych miejsc, który nie da się po prostu dostrzec z lądu.
Jeśli ktoś się obawia, że nie poradzi sobie z żeglowaniem po morzu, to przecież w naszym kraju, jak mnóstwo pięknych jezior i innych zbiorników śródlądowych, po których można żeglować. Należy porzucić wszelkie obawy, bo żeglarstwa można nauczyć się podczas różnego rodzaju kursów żeglarskich. I co najważniejsze – żeglarstwo, to naprawdę bezpieczny sport. Ryzyko kontuzji, czy urazów jest niewielkie. Piękna przygoda z tym sportem, może przerodzić się w życiową pasję, która pozostanie z nami na długie lata.

Patent żeglarski

Wiele osób uważa, że uzyskanie patentu żeglarskiego to bardzo trudne zadanie i udaje się tylko nielicznym. Nic bardziej mylnego. Podstawa to pozytywne nastawienie, odrobina samozaparcia oraz systematyczna nauka podczas zajęć. Do tego, należy zapisać się na kurs na patent żeglarski, aby zapoznać się z tajnikami żeglugi śródlądowej, zarówno tymi teoretycznymi, jak i praktycznymi. Patent żeglarski można otrzymać już po ukończeniu 14 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych przed przystąpieniem do egzaminu.
Egzamin na żeglarza jachtowego podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej należy rozwiązać test pisemny, na który składa się 75 pytań. Na udzielenie odpowiedzi kursant otrzymuje 90 minut. Pozytywny wynik uzyskuje się po udzieleniu minimum 65 prawidłowych odpowiedzi. W drugiej natomiast należy wykonać wybrane elementy egzaminacyjne wskazane przez komisję egzaminującą. Osoba, która pozytywnie zaliczy pierwszą i drugą część egzaminu, uzyskuje tym samym patent żeglarski. Ten z kolei uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych zarówno po wodach śródlądowych, jak również po wodach morskich w strefie 2 mil od brzegu w porze dziennej.

Zrób kurs w Sztorm Grupie i zostań żeglarzem!

W naszej szkole żeglowania Sztorm Grupa prowadzimy kursy żeglarskie oraz egzaminy na patent: żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego, sternika motorowodnego oraz licencje na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

Kursy żeglarskie w zależności od indywidualnych preferencji można odbyć, m.in. w Warszawie – Zalew Zegrzyński, Gdyni, Katowicach – Pogoria I i na Mazurach. Co ważne, można zdecydować się na kursy indywidualne lub w grupach. Z kolei w zależności od ilości czasu wolnego, skorzystać z kursów codziennych lub weekendowych. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kurs, dopasowany do swoich potrzeb. Wszystkie zajęcia odbywają się pod kierunkiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. Zostań żeglarzem i rozpocznij nową przygodę w swoim życiu!