WYCIECZKI I ZIELONE SZKOŁY

Wycieczki 1-dniowe i zielone szkoły – Zalew Zegrzyński, Mazury

Dla kogo:

Dzieci  (6-12 lat)

Młodzież (12-18 lat)

Czas trwania:

1 dzień

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński, Mazury


Pozwól swojemu dziecku zasmakować żeglarstwa, a już nigdy nie będziesz martwić się o brak aktywności fizycznej u niego! Czego uczymy? Nowych umiejętności – żeglarstwa ale nie tylko. Na wycieczkach i zielonych szkołach stanowimy drużynę, zarówno na jachcie jak i lądzie, pokonujemy własne granice, poznajemy nowe sporty, zdobywamy nowych przyjaciół.

Na co stawiamy? Na aktywność, sport, relacje, samodzielność i przygodę. Wylegiwanie się na plaży czy oglądanie filmów nie jest dla nas! 

Aktywnie i z nauką żeglowania – co w programie?

Jesteśmy instruktorami i wychowawcami. Ale przede wszystkim – tak jak Wy – jesteśmy rodzicami. I wiemy czego potrzebują nasze dzieci, co jest dla nich najlepsze i jak przygotować program wycieczki aby zdobywały doświadczenie, nowe umiejętności, świetnie się bawiły i były bezpieczne. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą – nie obawiajcie się naszych zasad, regulaminów i dyscypliny obowiązującej na wycieczkach i zielonych szkołach – stworzyliśmy je po to by dać Waszym dzieciom najwyższy poziom szkolenia, by zaszczepić w nich miłość do żeglarstwa, do sportu, by przekazać im ogromną pasję – tak by smartfon czy telewizor nie przesłaniały im świata, a relacje z ludźmi w prawdziwym świecie były zawsze ważniejsze niż ilość znajomych na facebooku.

Jeżeli masz nadzieję, że w programie Twoje dziecko będzie zwiedzać Zamek, czy zabytkowy wiatrak – pomyliłeś się i ta oferta nie jest dla Was!

 • Bezpieczeństwo nad wodą: środki ostrożności nad wodą, bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady na kąpieliskach, zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, pierwsza pomoc, zachowanie na jachcie przy alarmie „człowiek za burtą”
 • Zajęcia żeglarskie: zapoznanie z jachtem, nauka stawiania i zrzucania żagli, praca jako członek załogi, pagajowanie, sterowanie, rejsy po jeziorze, wyprawa na wyspę.
 • Zajęcia okołożeglarskie: klarowanie jachtu, dbanie o sprzęt, nauka węzełków, prace bosmańskie, cumowanie jachtów, młodzież – obsługa instalacji jachtowych (gazowej, elektrycznej, wodnej, toalety chemicznej)
 • Konkurencje na lądzie: ćwiczenia ruchowe na polanie, konkursy, podchody w lesie, poszukiwanie skarbu piratów, nauka śpiewania szant, gra terenowa
 • Ognisko i dyskoteka
 • Zawody na zakończenie turnusu:  Puchar Sztorm Camp!

Nasze żeglarskie wycieczki i zielone szkoły dla dzieci to wspaniała przygoda na świeżym powietrzu, która pozwala na rozwój dziecka i naukę samodzielności poprzez sport i zabawę.

Ramowy program dnia:

08:00  Śniadanie

09:00 Bezpieczeństwo nad wodą – 1 godz.

10.00 – Zajęcia okołożeglarskie – 1 godz.

11.00 – Zabawy sportowe na lądzie – 2 godz.

13.00 – Obiad – 1 godz.

14.00 – Zajęcia żeglarskie – 3,5 godz.

18.00 – Kolacja

19.00 – Karaoke z nauką śpiewania szant!/ Ognisko / Campowa dyskoteka

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w obiektach Ośrodka.

Cena:

1199 zł

Cena turnusu zawiera:

 • pełną realizację programu żeglarskiego i sportowego,
 • sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programu – jachty, wyposażenie
 • zakwaterowanie w ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym w domkach segmentowych z łazienkami
 • pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, woda do picia dostępna cały dzień)
 • całodobową opiekę kadry wychowawczej i instruktorskiej
 • atrakcje dodatkowe – ogniska, dyskoteki, wyprawy
 • opiekę medyczną
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • przejazdu autokarem (w obie strony) – 149 zł/os

Transport

3 trasy autokarów

10 miast w Polsce

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport z dziesięciu miast w Polsce. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trzech trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy

Trasa nr 1: Kraków – Katowice – Częstochowa – Łódź – Warszawa – Ryn

Trasa nr 2: Lublin – Białystok – Ryn

Trasa nr 3: Poznań – Toruń – Olsztyn – Ryn Koszt przejazdów w dwie strony to: 149 zł

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Wichrowe Wzgórza w Rynie, w komfortowo wyposażonych murowanych domkach segmentowych 6- i 8-osobowych, z węzłem sanitarnym. Pełne wyżywienie, przygotowywane na miejscu przez zawodowych kucharzy w restauracji.

Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy "Wichrowe Wzgórza"

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?
Zapewniamy 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Obiady są przygotowywane w restauracji hotelowej przez zawodowych kucharzy. Posiłki podawane są w restauracji hotelowej wg ustalone go menu. Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.
Jak dokonać zapisu?
Prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego.
Chciałbym zmienić dane wpisane do Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika Półkolonii, jak mogę je edytować?
Po zarejestrowaniu uczestnika nie ma możliwości edycji danych uczestnika z panelu Klienta. Wszystkie korekty danych należy dokonać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta rezerwacja@sztormgrupa.pl, tel. 669–900–600.
Jak realizowany jest dojazd na Camp?
Transport na obóz nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wybrania dodatkowo płatnej opcji transportu na trasie Warszawa – Ryn – Warszawa. Transport dzieci na miejsce obozu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wyjazd z Warszawy: godz. 8.00 Parking pod biurem Sztorm Grupy (I turnus – wyjazd godz. 11.00) Powrót do Warszawy: godz. 17.00 Parking pod biurem Sztorm Grupy Baza w Warszawie ul. Okaryny 13 02-787 Warszawa (wjazd od ul. Anody) W przypadku transportu własnego prosimy o przywiezienie uczestnika pierwszego dnia turnusu do Bazy Sztorm Camp na godz. 12.00 (I turnus – od godz. 14.00), odbiór uczestnika ostatniego dnia turnusu o godz. 12.00. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Sztorm Camp Mazury Ośrodek Wichrowe Wzgórza ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn
Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?
Transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Zegrze, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.
Co zapewnia najwyższy poziom organizacji Sztorm Campu?
Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa.Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A.Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS
Czy wymagana jest umiejętność pływania?
Nie. Dzieci uczestniczą w programie nad wodą w kamizelkach ratunkowych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa.
Co zabrać na Sztorm Camp?
Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • notes i długopis • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki W przypadku uczestników Sekcji Optymist pomocna (ale nie obowiązkowa) będzie pianka oraz buty do wody.
Czy dziecko może odebrać z obozu inna osoba niż mama lub tata?
Uczestnicy obozu mogą być odebrani z obozu jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.
« 1 z 2 »

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Podziel się:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...