Wracają szkolenia i egzaminy żeglarskie i motorowodne

Wracają szkolenia i egzaminy żeglarskie i motorowodne

Wytyczne Ministerstwa Sportu i Turystyki

Wreszcie możemy podzielić się z Wami fantastyczną wiadomością – szkolenia i egzaminy żeglarskie i motorowodne wracają na wodę! Dziś Ministerstwo Sportu i Turystyki przysłało wytyczne dot. przeprowadzania szkoleń i egzaminów. Co oznacza, że już w najbliższą niedzielę przeprowadzimy egzaminy w Warszawie oraz Katowicach!

Wytyczne z Ministerstwa mówią przede wszystkim o:

  • dezynfekcji sali egzaminacyjnej oraz jachtów i elementów, z którymi mają styczność kursanci
  • dystansu 2m obowiązującego podczas egzaminów
  • dostępu do płynu dezynfekcyjnego, rękawiczek
  • obowiązku mierzenia temperatury kursantów i zdających
  • maksymalnej ilości osób na jednym jachcie

Środki ostrożności w Sztorm Grupie

Wszystkie wytyczne przekazane przez Ministerstwo nie są dla nas niczym nowym, stosujemy je od samego początku sezonu żeglarskiego w tym roku. Kursanci i instruktorzy przebywają na jachtach w maseczkach lub przyłbicach, załogi składają się z 2 osób oraz instruktora, jachty są dezynfekowane, a cała teoria prowadzona jest w formie online przez internet.

Zielone światło dla żeglarzy i motorowodniaków

Podsumowując – zgodnie z obowiązującym prawem i wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, żeglowanie, szkolenia oraz egzaminy są dozwolone i nie ma przeciwskazań do korzystania, ale oczywiście przy zachowaniu środków ostrożności. Jak zawsze, potrzebny jest rozsądek. A zatem namawiamy: chodźcie na wodę, ale z głową! Zachowujemy rozwagę i korzystamy z możliwości żeglowania na Mazurach, Zegrzu czy Pogorii! Ahoj!

 

Ogromna popularność sportów wodnych w czasach światowej pandemii.

To wspaniała wiadomość, tym bardziej, że w obecnej sytuacji w kraju i na świecie, zainteresowanie szkoleniami żeglarskimi i motorowodnymi ogromnie wzrosła. To efekt zamkniętych granic, wstrzymanych lotów i praktycznie zablokowania wczasów za granicą Polski. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat szkoleń żeglarskich i motorowodnych, zapraszamy tutaj: KURSY

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 4,83 z 5)
Loading...