Zdobywamy 6 miejsce w Ekstraklasie Żeglarskiej 2021!

Zdobywamy 6 miejsce w Ekstraklasie Żeglarskiej 2021!

Yacht Klub Polski Gdynia ponownie najlepszy! Po finałowym dniu Ekstraklasy i zmianie lidera regat po ostatnim wyścigu YKP Gdynia obronił tytuł Klubowego Mistrza Polski. Mistrzowie Polski popłynęli w składzie Rafał Sawicki, Piotr Szwoch, Adam Kajzer i Maciek Krusiec. Yacht Club Gdańsk prowadzący Ekstraklasę przez niemal cały sezon oddał wygraną w ostatnim wyścigu popełniając falstart. Szturmem na podium najwyższego poziomu rozgrywek wdarła się Legia Warszawa wyprzedzając słabo dysponowany w finale Olsztyński Klub Żeglarski.

Fot. Gwidon Libera

Sztorm Grand Prix, czyli ostatnia runda sezonu Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021 rozegrana została w bazie żeglarskiej Sztorm Grupy Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim.

Fot. Gwidon Libera

Przed finałem w tabeli prowadził Yacht Club Gdańsk mający dwa punkty przewagi nad obrońcami tytułu – YKP Gdynia. Na trzecim miejscu z czterema punktami straty do lidera znajdował się Olsztyński Klub Żeglarski z realnymi szansami na tytuł i przewagą nad resztą stawki, która wydawała się bezpieczna.

Fot. Gwidon Libera

Pierwszy dzień regat do udanych mogli zaliczyć mogła nasza załoga. Załoga Sztorm Grupy pływała równo i choć nie wygrała żadnego wyścigu, to liczyła się w walce o podium regat.

Sensację sprawiały dwa kluby walczące o utrzymanie. Garland Gliwice w składzie wzmocnionym Łukaszem Machowskim trzymał się wysoko w czołówce. Sport Vita w swoim stałym składzie pływała nierówno, ale skutecznie. Dwa wygrane wyścigi pierwszego dnia utrzymywały ich w kontakcie z liderami.

Fot. Gwidon Libera

Fot. Gwidon Libera

Drugi dzień rozpoczął się od powtórzonego wyścigu nr 16, który wygrał Yacht Club Gdańsk i wyglądało na to że tytuł Mistrza Polski jest praktycznie rozstrzygnięty. Jednak stawka rywalizacji i presja wyniku spowodowała, że kolejne wyścigi przyniosły niespodziewane wyniki. Atakujący i nie mający już nic do stracenia YKP Gdynia zaczął wysoko punktować w kolejnych wyścigach, wykorzystując potknięcia liderów i zmniejszając stratę. Do walki o czołowe miejsca włączyły się Legia i Garland Gliwice oraz goniące czołówkę SportVita i Sztorm Grupa po wygraniu 3 wyścigów z rzędu! Przed ostatnim, 30 wyścigiem na czele jednak wciąż w miarę komfortowej sytuacji był Yacht Club Gdańsk z 41 pkt, za nimi Legia i YKP Gdynia z 43, Garland z 47 pkt.  Załodze Krzyśka Małeckiego wystarczyło przepłynąć tuż za YKP Gdynia aby zdobyć złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

Fot. Gwidon Libera

Niesamowite emocje towarzyszyły wszystkim kibicom i zawodnikom. Po rozegraniu prawie 120 wyścigów w całym sezonie, o medalach zdecydował ostatni wyścig sezonu. Polecamy oglądnięcie transmisji tego wyścigu na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS na YouTube, emocje gwarantowane.

Fot. Gwidon Libera

Fot. Gwidon Libera

Fot. Gwidon Libera

 

Wyniki Sztorm Grand Prix, czwartej rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, 2-3.10.2021.

1 Yacht Klub Polski Gdynia 47 pkt

2 Sailing Legia Warszawa 48 pkt

3 Klub Wodny Garland Gliwice 49 pkt

4 Yacht Club Gdańsk 51 pkt

5 Sztorm Grupa Warszawa 56 pkt

6 SPORT VITA Ski&Sail Gliwice 57 pkt

Finalna klasyfikacja generalna sezonu 2021 Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

1 Yacht Klub Polski Gdynia 68 pkt

2 Yacht Club Gdańsk 67 pkt

3 Sailing Legia Warszawa 59 pkt

4 Olsztyński Klub Żeglarski 56 pkt

5 SEJK Pogoń Szczecin 51 pkt

6 Sztorm Grupa Warszawa 46 pkt

7 KS Iskra AMW Gdynia 46 pkt

8 AZS Politechnika Gdańska 46 pkt

9 Giżycka Grupa Regatowa 37 pkt

10 KW Garland Gliwice 34 pkt

11 Sport Vita Ski&Sail 31 pkt

12 JK Między Żaglami 28 pkt

13 Yacht Club Sopot 28 pkt

14 Odyssey Sailing Club 26 pkt

15 Stowarzyszenie PPJK 18 pkt

16 PŻKS Dżygit Białystok 16 pkt

17 Jachtklub Stoczni Gdańskiej 13 pkt

18 UKS Albatros Wolin 13 pkt

Przebieg wyścigów był transmitowany na żywo na YouTube. Transmisja, studia przed i po regatach są publikowane na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS: https://www.youtube.com/c/OCSŻeglarskiKanałSportowy

 

Partnerem Finałowej rundy Sztorm Grand Prix jest Sztorm Grupa – szkoła żeglarstwa i sportów motorowodnych oraz organizator aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. www.sztormgrupa.pl

 

Partnerzy Sztorm Grand Prix:

Tribord by Decathlon

Liberty Marine

Yamaha

Yacht Mechanic Simulator

Power Boats Poland

Hotel Marina Diana

Promenada Zegrze

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

Partnerem Medialnym Sztorm Grand Prix jest Radio Super Nova.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzasowski.

 

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...