Szkolenie jacht DZ 21-22.07.2018

Szkolenie jacht DZ 21-22.07.2018
Szkolenie z obsługi kecza gaflowego DZ!

Mamy coś, czego jeszcze nie próbowałeś. Coś, co sprawi, że poczujesz się jak prawdziwy wilk morski, dowodzący dwumasztowym okrętem.

Dwudniowe szkolenie dla osób, które posiadają już stopień Żeglarza Jachtowego, ale także dla Jachtowych Sterników Morskich, Kapitanów i instruktorów żeglarstwa, którzy chcieli by poznać zasady żeglugi jachtem typu kecz o ożaglowaniu gaflowym.

Dla wszystkich, którzy chcą wcielić się w rolę galernika i stać się częścią dziesięcioosobowej załogi szalupy wiosłowej.

Najnowsza w Polsce, wyprodukowana na zamówienie Sztorm Grupy klasyczna szalupa wiosłowo-żaglowa DZ (Dezeta). Ten typ jachtu pamiętają starzy żeglarze, którzy przechodzili na jachtach tej klasy obowiązkowe szkolenie na dawny stopień Sternika Jachtowego.

Dziś rzadko już można spotkać możliwość odbycia rejsu, czy szkolenia na takich jednostkach żaglowych, a co dopiero powiosłować czterometrowej długości wiosłem, tak jak galernik.

Poznasz komendy:

  • na ster
  • na bezana
  • na grota
  • na foka
  • albo na wiosła: „wiosła wzwyż”, wiosła spław”, wiosła na wiatr”, czy „wiosła skróć”

Gdzie?

Zalew Zegrzyński – Sztorm Przystań Zegrze – Ośrodek Promenada, ul. Spacerowa 35 Białobrzegi.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy posiadają podstawowe umiejętności żeglarskie, chcą przeżyć przygodę i zdobywać nowe doświadczenia.

Jaki program?
Sobota godz. 9.00 -17.30

Omówienie budowy jachtu DZ: olinowanie, omasztowanie, kolejność stawiania żagli, kolejność wybierania fałów żagla gaflowego, ułożenie wioseł, komendy na wiosła, piórkowanie. Ćwiczenia praktyczne na szalupie wiosłowej, manewry portowe na wiosłach.

Niedziela godz. 9.00 -17.30

Manewrowanie jachtem pod żaglami.

Cena szkolenia:

399 zł

 

Więcej informacji o szkoleniu i zapisy: Szkolenie na keczu gaflowym DZ

 

Inne terminy: https://sztormgrupa.pl/index.php/kursy/zeglarskie/szkolenie-keczu-gaflowym-dz/

 

Ewentualne pytania:

Krzysztof Pakuła, tel. 666 03 09 03, bosman@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...