Sztorm Grupa partnerem samotnego rejsu dookoła świata SOLO NON-STOP 2019

Sztorm Grupa partnerem samotnego rejsu dookoła świata SOLO NON-STOP 2019

Uwaga news! Sztorm Grupa została partnerem i sponsorem projektu samotnego rejsu dookoła świata: SOLO NON-STOP 2019 – samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły  – SOLO NON-STOP 2019

Rafał Moszczyński – skipper załogi POL 125 Sztorm Regatta Team w 2019 roku wyrusza w samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły – pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza na świecie, który samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów.

Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła. Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni.

 

 

Jacht

Projekt łódki jest na zaawansowanym etapie realizacji. Stocznia Caravela Boatbuilders z Ustki buduje zaprojektowaną specjalnie na potrzeby wyprawy łódkę – Caravela 950 Racer.

Przygotowany na potrzeby rejsu jacht ma 9,5 metra długości, 3 metrowy kil z 750 kilogramami balastu gwarantujący bardzo dobre parametry statecznościowe oraz maszt o wysokości 12,20 metra. Całkowita powierzchnia żagli wynosi około 180 m². Jacht rozwija prędkość do 18 węzłów w ślizgu i z pełnym wyposażeniem niezbędnym do podjęcia żeglugi oceanicznej przez 4 – 5 miesięcy będzie ważył mniej niż 3 tony.

 

Wszyscy kibicujemy Asi Pajkowskiej w jej rejsie dokoła świata, która kilka dni temu wyruszyła w swój rejs i zachęcamy do włączenia się w projekt, kibicowania i wspierania Rafała w tym wielkim wyzwaniu!!!

Więcej informacji: SOLO NON-STOP 2019 Samotny rejs dookoła świata

Oficjalna strona projektu:  SOLO NON-STOP 2019

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...