Sekcja Optimist wrzesień!

Sekcja Optimist wrzesień!

Żeglarstwo to nie jest zwykły sport, to styl życia. Hartuje ducha i ciało, kształtuje charakter człowieka. Uważane jest za sport elegancki, elitarny i nigdy wcześniej nie było tak łatwo dostępne jak teraz. Z myślą o naszych dzieciach, na przekór modzie na tablety i smartfony, stworzyliśmy Sekcję Optymistów. Nie zgadzamy się na dzieci przed telewizorami czy ekranami komputerów! Chcemy zabrać dzieciaki nad wodę, pokazać prawdziwy świat żeglarstwa i zarazić je naszą pasją. Sekcja Optymistów to miejsce dla dzieci w wieku 5-12 lat, z doświadczeniem żeglarskim i bez. To miejsce, w którym dzieci będą się świetnie bawić, ale przede wszystkim nauczą się samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.

Program Sekcji

Bazując na doświadczeniu w szkoleniu żeglarskim i organizacji wypoczynku dla dzieci Sztorm Grupy oraz na sportowej kadrze Sztorm Regatta Team, przygotowaliśmy autorski program dla sekcji, nowy sprzęt i najlepszych instruktorów. Za szkolenie naszych dzieciaków odpowiedzialni są m.in.: – Piotr Małecki – medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w klasie Omega, wieloletni trener Optymistów, zawodnik Sztorm Regatta Team,  – Pacyfik Koseski – wielokrotny medalista w klasie 420 oraz Optimist, złoty medalista Mistrzostw Polski klasy Micro i T3. Zajęcia Sekcji odbywają się w soboty lub niedziele – grupy przedpołudniowe lub popołudniowe. Każdy dzień w sekcji to 3,5 godziny poświęcone na zajęcia żeglarskie i okołożeglarskie.

W programie:

Bezpieczeństwo nad wodą: środki ostrożności nad wodą, bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady na kąpieliskach

Zajęcia żeglarskie: zapoznanie z jachtem, nauka stawiania żagli, pagajowanie, sterowanie

Zajęcia okołożeglarskie: klarowanie jachtu, dbanie o sprzęt, nauka węzełków, prace bosmańskie, cumowanie jachtów

Zajęcia odbywają się na miejscu w Ośrodku Promenada, ul. Spacerowa 35 Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim.

Grupa nr 1 – sobota, godz. 9.00 – 12.30

Grupa początkująca Grupa nr 2 – sobota, godz. 13.30 – 17.00 Grupa średnio zaawansowana

 

Więcej informacji: Sekcja Optimist

Zapisy: rezerwacja@sztormgrupa.pl

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...