JachtFilm w Warszawie 11-12 grudnia

JachtFilm w Warszawie 11-12 grudnia

10 Festiwal Filmów Żeglarskich Best of JachtFilm

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem do kalendarza wydarzeń kulturalnych wraca JachtFilm. W grudniu najciekawsze żeglarskie dokumenty będą mieli okazję poznać widzowie w Warszawie.

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego różnorodność.

JachtFilm pokazuje prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Filmy prezentowane na festiwalu są o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki oraz przetrwania. W tle tych historii są żagle i woda. Sztorm Grupa ma zaszczyt być Partnerem tego niezwykłego Festiwalu!

 

Już 11-12 grudnia 2021 w kinie Luna w Warszawie

Tegoroczna X edycja festiwalu będzie okazją do wspomnień i przypomnień. W programie wydarzenia przegląd najlepszych filmów w historii festiwalu. Pokazane zostaną filmy z wcześniejszych dziewięciu edycji festiwalu oraz takie, które poruszyły najbardziej publiczność. Będzie to okazja do przypomnienia niektórych filmów lub zobaczenia ich pierwszy raz. Zobaczymy m.in.  „Berserk w Antarktyce”, „Przygody Dodo”, „Gorycz zwycięstwa”, „Ginące żagle”, „Cudem ocalony”, oraz wiele innych.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wydarzeniu towarzyszy kiermasz wydawnictw o tematyce marynistycznej. Jest to świetna okazja do nabycia prezentów przed zbliżającymi się świętami.

 

Program JachtFilmu

BLOK 1

W kilwaterze szkunera ZACA  / USA / 1978-2005 / 51 minut
Jerzy i Jerzy na jeziorach /  Polska / 2018 / 30 minut
Gorycz zwycięstwa / Polska / 1981 / 43 minuty

BLOK 2

Cudem ocalony /  Australia / 1998 / 52 minuty
Berserk w Antarktyce / Norwegia / 2000 / 51 minut
Przygody Dodo / Belgia / 2015 / 55 minut

BLOK 3

Ginące żagle/ Antigua / 2015 / 88 minut
Podsumowanie 10 lat festiwalu
Niedzielny żeglarz / Meksyk & Kanada / 2016 / 74 minuty

 

 

Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Szczegółowe informacje filmie/programie/ biletach na stronie www.jachtfilm.pl

>> Zakup biletów <<

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...