Start rejsu SOLO NON-STOP 2019!

Przed nami ostatni tydzień wielkich przygotowań! Znamy datę startu samotnego rejsu dookoła świata SOLO NON-STOP 2019. Kpt. Rafał Moszczyński wyruszy w samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły – pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza na świecie, który samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

Dokładnie za tydzień planowany jest start rejsu SOLO NON-STOP 2019. Nie można było samemu wybrać piękniejszej daty – w poniedziałek 11 listopada 2019, w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Skipper Rafał Moszczyński i cała załoga brzegowa serdecznie zapraszają na uroczysty start rejsu. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które przejdzie do historii żeglarstwa.

 

Już 11 listopada start samotnego rejsu dookoła świata SOLO NON-STOP 2019. Kpt. Rafał Moszczyński wyrusza w samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły – pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza na świecie, który samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

 

11 LISTOPADA 2019

godz. 11.00

Yacht Park 

Antoniego Hryniewickiego 10, 81-340 Gdynia

SOLO NON-STOP 2019 
➡ Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei 🌬 Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn  – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów
➡ Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła
➡ Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni

Czy Rafał Moszczyński On Wojownik i jego jacht Caravela 950 Race o dumnej nazwie Wojownik VIII są gotowi do podjęcia takiego wyzwania? Okaże się już w najbliższy poniedziałek 11 listopada 2019 w Marinie Yacht Park w Gdyni.

Zapraszamy wszystkich spragnionych wrażeń, miłośników żeglarstwa i nie tylko, którzy kibicują Rafałowi w tym jakże trudnym przedsięwzięciu!
W tak ważny dla Polski  dzień pożegnajmy Rafała z pompą, niech to, co zobaczy w dniu startu, wspiera go potem przez kolejne 5 miesięcy na morzach i oceanach .

Dla tych, którzy mimo wszystko nie mogą dotrzeć do Gdyni, przeprowadzimy transmisję online 11 listopada o godz. 11.00.

Zapraszamy również do wspierania Rafała postami z #sztormujęzrafałem

 

SOLO NON-STOP 2019
Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów. Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła. Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ŚLEDŹ TRACKING SOLO NON-STOP 2019

#SZTORMUJĘZRAFAŁEM

 

 

Partnerzy:

Sztorm Grupa
Żagle
Decathlon Polska
Tribord Sailing

Caravela Boatbuilders 

Sail Service

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...