Testy jachtu Caravela! Projekt SOLO NON-STOP wchodzi w kluczowy etap!

Testy jachtu Caravela! Projekt SOLO NON-STOP wchodzi w kluczowy etap!

Projekt SOLO NON-STOP

Już jesienią Skipper Rafał Moszczyński – skipper załogi POL 125 Sztorm Regatta Team wyrusza w samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły – pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza na świecie, który samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

 

Przygotowania do rejsu

Trwają ostatnie przygotowania do rejsu i intensywne testy jachtu Caravela. Jacht został zwodowany w czerwcu 2019 i od tej pory sprawdzany jest pod każdym kątem. Najbliższym wyzwaniem zarówno dla Rafała, jak i jachtu będą regaty na trasie Gdynia- Kołobrzeg -Gdynia, a już 15 września start w legendarnej Bitwie o Gotland! To będzie prawdziwa bitwa – w regatach weźmie udział również kpt. Joanna Pajkowska – polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, która w tym roku, jako pierwsza Polka jachtem żaglowym samotnie i bez zachodzenia do portów opłynęła świat SOLO 360 NONSTOP. Joanna wystartuje w Bitwie o Gotland na bliźniaczym jachcie Caravela. To będzie wyścig dwóch samotników na jachtach Caravela!

 

 

Wymiana doświadczeń przed rejsem

Przed regatami spotkanie na lądzie! Już 12 września odbędzie się spotkanie Joanny Pajkowskiej i Rafała Moszczyńskiego w Łodzi. Spotkanie ma być okazją do wymiany doświadczeń przed samotnym rejsem Rafała. Niesamowite doświadczenie, wiedza i wskazówki kpt. Pajkowskiej będą pomocne Rafałowi Moszczyńskiemu oraz ekipie brzegowej w przygotowaniu kluczowych elementów przed rejsem, wyposażeniem jachtu i przygotowaniem na warunki ekstremalne.

Wkrótce planowane spotkanie z Rafałem Moszczyńskim w Warszawie! Bądź na bieżąco i śledź projekt na: BLOGU oraz SOLO NON-STOP 2019.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 3,67 z 5)
Loading...