Monika <br>Szymańska

Monika
Szymańska

Wychowawca

Nuda? Bezczynność? To nie dla mnie. Od dziecka ciężko było utrzymać mnie w miejscu dłużej niż przez 5 minut. Na nadmiar energii działały jedynie zajęcia dodatkowe: tańce, pływanie czy badminton. Działanie? Kreatywność? Zdecydowanie tak! Każda nowa przygoda wpływa na naszą osobowość!

Dlatego nie akceptuję siedzenia w miejscu: cały czas w ruchu, staram się przekazywać swoim podopiecznym jak najwięcej z własnych doświadczeń w nietypowym stylu. Dlaczego? W ten sposób zarażam kreatywnością i pokazuję, że nie należy bać się wcielania pomysłów w życie.

Sztorm Grupa wprowadziła mnie w świat żeglarstwa i pozwoliła poznać środowisko od wewnątrz: niesamowici ludzie z dystansem do siebie, doskonała atmosfera sprzyjająca samorozwojowi i jednocześnie profesjonalne podejście. Gdy raz, wraz ze Sztorm Grupą, wstąpi się w krąg braci żeglarskiej, nie sposób ponownie funkcjonować bez ogromnej dawki pozytywnej energii, którą zapewnia.

Podczas zajęć z dziećmi zawsze od początku jasno określam cele i sposoby ich realizacji, dzięki temu moi podopieczni czują się bezpiecznie i wiedzą czego się spodziewać. Zależy mi na integracji i współpracy grupy: te umiejętności są przydatne przez całe życie. Przy tym wszystkim nie zapominam o dobrej zabawie, elemencie najważniejszym dla dzieci.

Obecnie studiuję dziennie Filologię polską, a także Filologię romańską na Uniwersytecie Warszawskim. Wieczorami pracuję z dziećmi nad językiem angielskim i francuskim, a z obcokrajowcami nad językiem polskim. W weekendy uatrakcyjniam czas jako animator. Czas wolny? Jak najbardziej! Najczęściej spędzany aktywnie w gronie przyjaciół lub z dobrą książką. Mam mnóstwo planów i pomysłów na przyszłość, czekam tylko na odpowiedni moment, aby je wszystkie zrealizować!

Uprawnienia:

  • Wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży
  • Animator czasu wolnego dzieci i młodzieży
  • Podstawowa pierwsza pomoc przedmedyczna