Mateusz <br>Więcław

Mateusz
Więcław

Instruktor Żeglarstwa I Narciarstwa

Pierwsze kroki na jachcie stawiałem w wieku 6-ciu lat i już wtedy zaraziłem się żeglarską pasją. Po wielu latach zbierania doświadczenia postanowiłem przekazywać moją wiedzę dalej oraz zarażać pasją. Żeglarstwo uprawiam również w formie windsurfingu.

Poza żeglarstwem jestem pasjonatem wszelkiego sportu. Jestem młodym instruktorem, pełnym energii oraz zawsze uśmiechniętym, jednak ponad wszystko staram się nauczyć kursantów szacunku do żywiołu oraz podejmowania rozsądnych i bezpiecznych dla załogi decyzji.

Dodatkowo dzięki studiom technicznym na kierunku Lotnictwo, staram się zainteresować dociekliwych kursantów aerodynamiką żeglowania. Lubię pracować zarówno z dorosłymi osobami jak i z najmłodszymi na półkoloniach żeglarskich.

W zimie przekształcam się w Instruktora Narciarstwa, które również towarzyszy mi od najmłodszych lat. Jako że pochodzę z Bielska-Białej, góry i stoki są dla mnie naturalną formą krajobrazu. Uczę zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowane grupy, dzieci oraz dorosłych. Ćwiczenia dla maluchów zamieniam w atrakcyjne gry i zabawy na stoku.

Posiadane uprawnienia:

  • Żeglarz Jachtowy
  • Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ
  • Instruktor Narciarstwa
  • Wychowawca wypoczynku dla dzieci i młodzieży