Ewa <br>Pakuła

Ewa
Pakuła

Wychowawca

Uśmiechnięta, kreatywna i wymagająca.

Niedane mi było bycie prawdziwą jedynaczką. Od zawsze w zespole. Na początku mama kazała mi trenować kosza, później w harcerstwie działać, ostatecznie przez tatę, w czasie ciągnących się mazurskich miesięcy zrobiłam patent żeglarski. W normalnych rodzinach dzieciaki w czasie wakacji wyjeżdżają na wieś do babci. Ja spędzałam letnie miesiące podążając za tatą po mazurskich szlakach – raz na stacjonarnych, raz na wędrownych obozach. Miałam wtedy ok. 11 lat. W weekendy natomiast, kiedy rodziny spotykają się na obiadkach, jedynym miejscem gdzie mogę złapać tatę i się z nim spotkać jest Zalew Zegrzyński.

Obecnie studiuję i zajmuję się wieloma projektami. W 2011 roku zaczęłam swoją przygodę z dziećmi. Wyjechałyśmy z koleżankami do małej miejscowości i tam zorganizowałyśmy dzieciakom zajęcia. Było to ogromne wyzwanie i niesamowita satysfakcja. Link do tego projektu TUTAJ

W pracy z dzieciakami wychodzę z założenia, że jest to nie tylko odpowiedzialność, ale również szczególna obserwacja i współpraca. Nie traktuję dzieci z góry, preferuję natomiast pełne partnerstwo i rozmowę.

Posiadane uprawnienia:

  • wychowawca w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży
  • młodzieżowy przewodnik po warszawskim ogrodzie zoologicznym
  • podstawowa pomoc medyczna
  • żeglarz jachtowy