STERNIK MOTOROWODNY ZEGRZE

Kurs na Sternika Motorowodnego Zalew Zegrzyński

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

2 dni

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński


Kurs obejmuje wykłady przygotowujące do części teoretycznej egzaminu oraz manewrówkę na jachcie motorowym typu rib – Brig Eagle 600 wyposażonym w nowoczesny silnik Honda o mocy 150KM. Bezpośrednio po kursie odbywa się egzamin na Patent Sternika Motorowodnego.

Aby zostać motorowodniakiem potrzebujesz:

 • odbyć dzień wykładów – w sobotę nad Zegrzem
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym (2h)
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 2 dni. Do roboty!

Liczba uczestników w 2018 roku!

Jak wygląda kurs?

 • sobota 9.00-16.00 – wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa
 • niedziela 9.00 -16.00 – zajęcia praktyczne na jachcie motorowym RIB z silnikiem Honda 150KM oraz skuterze wodnym Yamaha VX
 • niedziela 16.00 – egzamin

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej

Nauczysz się prowadzić skuter wodny Yamaha VX!

To zdecydowanie jedyne tego typu szkolenie na Zalewie Zegrzyńskim! Na każdym kursie na Sternika Motorowodnego w ramach kursu uczymy Was obsługi i prowadzenia skutera wodnego!

Cena:

690 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę obsługi i manewrowania na jachcie motorowym Brig Eagle 600 z silnikiem Honda 150KM,
 • 5 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin.  Zobacz program kursu
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych: Bajewski, Waszczuk, Romaniuk. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • dodatkowo naukę obsługi i prowadzenia skutera wodnego Yamaha VX, a w przypadku niepogody zamiast skutera – jachtu motorowy RIB S7400 z silnikiem 300KM!

 

Cena nie zawiera:

 • Opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 (ośrodek Promenada).

Uwaga! Dodatkowy termin kursu  2-3 maja w Hotelu Narvil w Serocku. Zrób uprawnienia motorowodne podczas majówki!

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Co jeśli nie mogę być obecny na części sobotnich wykładów?

Cała sobota poświęcona jest na wykłady i solidne przygotowanie do teoretycznej części egzaminu. Jeżeli nie możesz być obecny na wykładach, sprawdź dodatkowe terminy otwartych wykładów jakie prowadzimy w Sztorm Place w Warszawie.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...