STERNIK MOTOROWODNY ZEGRZE

Kurs na Sternika Motorowodnego Zalew Zegrzyński

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

2 dni

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński

Kurs obejmuje wykłady przygotowujące do części teoretycznej egzaminu oraz manewrówkę na jachcie motorowym typu RIB (Rigid Inflatable Boats) –  wyposażonym w nowoczesny silnik o mocy 150, 80, 70 KM. Dodatkowo w pakiecie kursu manewrówka na skuterze Yamaha VX oraz sprawdzenie na wodzie mocy riba SPORTIS S7400 z silnikiem Marcury V8 o mocy 300KM! Bezpośrednio po kursie odbywa się egzamin na Patent Sternika Motorowodnego.

Aby zostać motorowodniakiem potrzebujesz:

 • odbyć wykłady  – ze względu na sytuację epidemiologiczną wykłady odbywają się on-line
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym (3-4h)
 • zdać egzamin odbywa się w każdą niedzielę w godzinach popołudniowych – ZAPISY NA EGZAMIN 

Wszystko zajmuje tylko weekend. Do roboty!

Liczba uczestników w 2021 roku!

Jak wygląda kurs?

 • wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa w formie online
 • zajęcia praktyczne na jachcie motorowym typu RIB
 • w pakiecie zajęcia na skuterze wodnym Yamaha VX
 • prace bosmańskie z Instruktorem lądowym
 • egzamin – niedziela  godziny popołudniowe


Zmiany organizacyjne w czasie epidemii COVID-19!

W trosce o bezpieczeństwo:

 • wykłady online,
 • manewrówka w małych grupach,
 • minimalny kontakt z ludźmi.

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej

Nauczysz się prowadzić skuter wodny Yamaha VX!

To zdecydowanie jedyne tego typu szkolenie na Zalewie Zegrzyńskim! Na każdym kursie na Sternika Motorowodnego w pakiecie kursu uczymy Was obsługi i prowadzenia skutera wodnego!

Podczas kursu sprawdzisz moc RIB SPORTIS S7400 z silnikiem 300KM!Cena:

699 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę obsługi i manewrowania na jachcie motorowym typu RIB,
 • 5 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin.  Zobacz program kursu
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • dodatkowo naukę obsługi i prowadzenia skutera wodnego Yamaha VX oraz sprawdzisz moc jachtu motorowy RIB S7400 z silnikiem 300KM!
Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł,
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Rezerwacja

Egzamin – zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny zapisu na egzamin, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 (ośrodek Promenada).

Zostań Motorowodniakiem!

Sklep internetowy Sztorm Grupy

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?
Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?
Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Jak odbywają się wykłady?

Wykłady odbywają się w formie on-line. W tygodniu poprzedzającym zajęcia praktyczne otrzymujesz dostęp do platformy nagrań wykładów on-line. Do twojej dyspozycji przekazujemy również materiały edukacyjne – prezentacje oraz testy, żebyś mógł solidnie przygotować się do teoretycznej części egzaminu.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?
Aby wziąć udział w kursie potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny zapisu na egzamin, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...