SOLO NON-STOP samotny rejs dookoła świata

SOLO NON-STOP samotny rejs dookoła świata

Sztorm Grupa została partnerem i sponsorem projektu samotnego rejsu dookoła świata: SOLO NON-STOP 2019 – samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły  – SOLO NON-STOP 2019. Rafał Moszczyński – skipper załogi POL 125 Sztorm Regatta Team w 2019 roku wyrusza w samotny wyścig śladem Henryka Jaskuły – pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza na świecie, który samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię.

Okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów.

Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów. Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła. Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni.

Wyprawa dla uczczenia historycznego wyczynu Henryka Jaskuły w 40 rocznicę jego samotnego rejsu dookoła świata.

RAFAŁ MOSZCZYŃSKI – zawodnik POL125 Sztorm Regatta Team

  • 🏆dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata w klasie Micro w dywizji Cruiser i Racer (2010, 2011)
  • zwycięzca regat Transatlantyk 2016
  • uczestnik regat samotników Puchar Poloneza 2015
  • wielokrotny medalista Długodystansowych Mistrzostw Polski i flotowych Mistrzostw Polski
  • czterokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix Pucharu Polski klasy Micro.
„Żeglarstwo to dla mnie naturalne środowisko, w którym odnajduję prawdziwą radość i łatwość w realizowaniu kolejnych celów.”

JACHT

Stocznia Caravela Boatbuilders z Ustki buduje zaprojektowaną specjalnie na potrzeby wyprawy łódkę – Caravela 950 Racer. Przygotowany na potrzeby rejsu jacht będzie miał 9,5 metra długości, 3 metrowy kil z 750 kilogramami balastu gwarantujący bardzo dobre parametry statecznościowe oraz maszt o wysokości 12,20 metra. Całkowita powierzchnia żagli wynosi około 180 m². Jacht rozwija prędkość do 18 węzłów w ślizgu i z pełnym wyposażeniem niezbędnym do podjęcia żeglugi oceanicznej przez 4 – 5 miesięcy będzie ważył mniej niż 3 tony.

26.09.2018 – PIERWSZY ETAP BUDOWY – ŻYWICA!

Jak wygląda pierwszy etap budowy jachtu, który popłynie dookoła świata? Jest to przesączanie żywicą warstw włókna szklanego – przy pomocy metody infuzji – dzięki podciśnieniu wytworzonemu pod folią wprowadza się żywicę we wszystkie warstwy i miażdży materiał osiągając bardzo wytrzymały monolit.  Jest to bardzo ważny etap – wszak jacht będzie musiał zmierzyć się z Oceanem Południowym, mijając między innymi Przylądek Horn!!!

13.10.2018 TARGI WIATR I WODA, KATOWICE

32 000 mil w 150 dni? Kilkunastominutowa rozmowa Rafała Moszczyńskiego z Redaktorem Naczelnym Magazynu Żagle o trwających przygotowaniach do samotnego rejsu. Targi Wiatr i Woda, 12-14.10.2018 Katowice

23.10.2018 SZTORM STORY – SPOTKANIE Z RAFAŁEM MOSZCZYŃSKIM

Już 23 października odbędzie się spotkanie z Rafałem Moszczyńskim w Sztorm Place w Warszawie. Liczba miejsc na sali niestety ograniczona, obowiązuje kolejność zapisów. Więcej o spotkaniu na stronie wydarzenia: Sztorm Story – Rafał Moszczyński o samotnym rejsie dookoła świata!


Rozpoczęcie rejsu za

Day(s)
Hour(s)
Minute(s)
Second(s)

Galeria: