REJS MORZE PÓŁNOCNE

Rejsy morskie na Morzu Północnym – Operacja Morze Północne, Holandia

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

7 dni

Lokalizacja:

Holandia

Rejs obejmuje najciekawsze miejsca na Morzu Północnym – startujemy w pięknym Lemmer na północy Holandi, odwiedzimy Amsterdam, Hagę, Rotterdam, Vissingen oraz Den Helder.
W programie duża porcja doświadczenia żeglarskiego – praktyczna możliwość przyswojenia tajników żeglarstwa – od locji i przepisów, przez nawigację po naukę sterowania dużym jachtem. Zatrzymamy się z wizytą w najlepszych znanych portach, a także w tych mniejszych, pełnych uroku i wdzięku. Rejs powinien dać ok 70-80 godzin stażu na wyższe stopnie żeglarskie. Każdy członek załogi otrzymuje opinię z rejsu jako dokument niezbędny do uzyskania wyższych stopni.

godzin stażowych

Sztorm na Morzu Północnym

Rejs pod okiem doświadczonych instruktorów

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan – Miłosz Romaniuk, który udzieli podstawowego przeszkolenia żeglarskiego zarówno nowicjuszom jak i doświadczonym załogantom.  Załoga podzielona jest na wachty i w równym stopniu steruje jachtem, prowadzi obserwacje czy przygotowuje posiłki. Nasi wymagający, ale i odpowiedzialni instruktorzy dołożą wszelkich starań, by oprócz wspaniałego wypoczynku, kilkudniowa wyprawa pozwoliła całej załodze zgłębić żeglarskie tajniki. Dlatego w programie kluczową rolę odgrywać będzie część praktyczna, obejmująca zagadnienia związane z nawigowaniem i sterowaniem jachtem.

Trasa rejsu:

Lemmer – Amsterdam – Rotterdam – Vissingen – Haga – DenHelder – Lemmer

Morze Północne, od dawna rozpalające wyobraźnię żeglarzy, położone jest między wybrzeżami Danii, Szwecji i Norwegii na wschodzie, Wysp Brytyjskich na zachodzie oraz Niemiec, Belgii, Francji i Holandii na południu. I to właśnie ostatni z krajów stanie się celem naszej kolejnej wyprawy, w trakcie której będziemy mieć okazję żeglowania po wodach pływowych. Trwający 7 dni rejs po Morzu Północnym rozpoczniemy na północy kraju tulipanów, w Lemmer, skąd udamy się w dalszą drogę. W planie wyprawy uwzględnimy najciekawsze holenderskie porty, z zabytkowym Amsterdamem, Hagą i Rotterdamem na czele. Zatrzymamy się również w kameralnych, choć niemniej urokliwych Vissingen i Den Helder, a rejs zakończymy w punkcie startu, w Lemmer.

Termin 2022

08.04.2022 – 15.04.2022

Rejsy Morze Północne
Rejsy Morze Północne
Rejsy w Holandii

Jacht: Bavaria 51 Cruiser (2018 r.)

Długość:  15.57 m

Szerokość: :4.67 m

Zanurzenie: 1.85 m

Załoga: 9+1

Liczba kabin: 5

Rejs morski Morze Północne
Rejs morski Morze Północne
Rejs morski Morze Północne

Cena:

2290 zł/os

Cena rejsu zawiera:

 • czarter jachtu morskiego
 • opiekę i prowadzenie rejsu przez zawodowego kapitana,
 • obsługę i organizację rejsu,
 • podatek VAT,
 • ubezpieczenie NNW/KL.

Cena nie zawiera:

 • składki do kasy jachtowej w wysokości ok. 80 euro / osoba*
 • kosztów dojazdu do portu zaokrętowania / wyokrętowania (istnieje możliwość wykupienia transportu sztorm busem na trasie Warszawa-Lemmer-Warszawa)
 • kaucji gwarancyjnej za jacht 150 euro/ osoba.
*Kasa jachtowa przeznaczona jest na wspólne pokrycie kosztów wyżywienia, opłat portowych i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze 🙂 Kapitan jest zwolniony z udziału w kasie.

Rezerwacja

Uczestnicy rejsów objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna Bezpieczne Podróże.

Dodatkowo wybierając masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa z imprezy turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Karta produktu ubezpieczeniowego wraz z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej – BEZPIECZNE REZERWACJE 2021

Wypłyń na wakacyjny rejs!

Nie masz planów na wakacje? Morze Północne i Holandia czekają! Rejs to doskonała okazja, by zachwycić się pięknem niderlandzkiej architektury, chłonąć typowy dla kraju klimat i cieszyć się sprzyjającą pogodą. To na lądzie, a na morzu – moc wrażeń dla zapalonych żeglarzy! A do tego szansa na poznanie ciekawych ludzi i odkrywanie kraju od nieco innej strony. Zachęcamy do zapoznania się z innymi organizowanymi przez nas rejsami, w tym w Chorwacji, w Grecji, a także rejsy po Bałtyku oraz do rezerwacji miejsc na rejs po Morzu Północnym. Świetna zabawa i spora dawka doświadczenia żeglarskiego gwarantowane!

Wakacje wśród holenderskich wysp

Holandia – kraj rowerów, wiatraków i Van Gogha. Ten malowniczy kraj stanowi znany i lubiany kierunek podróżniczy nie tylko przez turystów, ale i zapalonych żeglarzy. Do jedynego w swoim rodzaju rejsu po Morzu Północnym zapraszamy wszystkie osoby żądne mocnych wrażeń i rosnącej z każdym dniem adrenaliny. Organizowana przez Sztorm Grupę wyprawa o charakterze stażowo-szkoleniowym pozwoli im zgłębić tajniki żeglarstwa i będzie niezapomnianą przygodą!

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

CZY WYMAGANE JEST DOŚWIADCZENIE?
Nie, jedyne czego wymagamy to dobre chęci. Wszystkiego co niezbędne do pływania i obsługi jachtu dowiecie się na miejscu. Skipper prowadzący rejs na początku przekaże niezbędną wiedzę a także wyjaśni zasady bezpieczeństwa.
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA REJS?
Należy skorzystać formularza rezerwacyjnego i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 30% W razie problemów można się skontaktować mailowo lub telefonicznie.
CO ZABRAĆ NA REJS?
 • dokumenty (paszport lub dowód osobisty, legitymacja)
 • gotówka w danej walucie (EUR, HRK lub inne w zależności od kraju)
 • karta płatnicza
 • bielizna
 • ubranie codzienne (spodenki, koszulki, skarpetki, bluzy… według własnych potrzeb)
 • wygodne buty na jacht: adidasy, sandały, nie klapki, nie japonki (chyba, że pod prysznic lub na spacer bulwarami)
 • coś na wypadek niepogody: sztormiak – kurtka i spodnie, czapka, polar, kalesony, rękawiczki
 • kostium kąpielowy (dotyczy to głównie „ciepłych” rejsów)
 • okulary z filtrem UV
 • kosmetyczka, ręcznik
 • śpiwór – Bałtyk, Morze Północne. W Chorwacji jest pościel.
 • aparat, kamera, telefon z roamingiem
 • gitara
 • lekarstwa, jeśli ktoś bierze
 • dobry humor!

CZY UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA JEST KONIECZNA?
Na każdym jachcie znajdują się kamizelki ratunkowe, które w pełni zabezpieczają osoby niepotrafiące pływać. Nie jest to więc niezbędna umiejętność aby wziąć udział w rejsie.
CZY NA REJSY ZAGRANICZNE POTRZEBNY JEST PASZPORT?
Nie. Nasze rejsy odbywają się wewnątrz strefy Shengen i wystarcza ważny dowód osobisty.
JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA?
Na każdym jachcie znajduje się niezbędne zaplecze kuchenne – lodówka, zastawa stołowa, naczynia itp. Posiłki są przygotowywane przez załogę – gotujemy potrawy szybkie i smaczne, w końcu jedziemy na urlop:)
CO TO JEST KASA JACHTOWA?

Jest to fundusz, z którego finansowane są wspólne wydatki załogi:

 • opłaty portowe za cumowanie jachtu, tankowanie wody i podłączenie do sieci 230V
 • koszt paliwa
 • wyżywienie (zwyczajowo bez alkoholu)
 • Przy zaokrętowaniu każdy członek załogi wnosi do kasy jachtowej określoną kwotę. Skipper jest zwolniony z wpłaty. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, tj niewydane środki są po równo zwracane załodze.

CZY NA REJSIE UZYSKAM NIEZBĘDNY STAŻ?
Tak – na zakończenie skipper wystawia opinię z rejsu, która jest podstawą do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.
JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ SPEŁNIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?
Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Rezerwację miejsca potwierdza wpłata opłaty rezerwacyjnej w wys. 30%. Miejsca rezerwujemy w miarę dostępności miejsc.
JAKI JEST WASZ NUMER KONTA I DANE KONTAKTOWE?
Dane kontaktowe Sztorm Sp. z o.o., ul. Fosa 30 02-768, Warszawa NOWY NUMER KONTA: ING 77 1050 1025 1000 0090 3195 6114 tel: 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 -liczba głosów, ocena: 4,75 z 5)
Loading...