REJS MORZE PÓŁNOCNE

Rejsy morskie na Morzu Północnym – Operacja Morze Północne, Holandia

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

7 dni

Lokalizacja:

Holandia


Rejs obejmuje najciekawsze miejsca na Morzu Północnym – startujemy w pięknym Lemmer na północy Holandi, odwiedzimy Amsterdam, Hagę, Rotterdam, Vissingen oraz Den Helder.

W programie duża porcja doświadczenia żeglarskiego – praktyczna możliwość przyswojenia tajników żeglarstwa – od locji i przepisów, przez nawigację po naukę sterowania dużym jachtem. Zatrzymamy się z wizytą w najlepszych znanych portach, a także w tych mniejszych, pełnych uroku i wdzięku. Rejs powinien dać ok 70-80 godzin stażu na wyższe stopnie żeglarskie. Każdy członek załogi otrzymuje opinię z rejsu jako dokument niezbędny do uzyskania wyższych stopni.

godzin stażowych

Sztorm na Morzu Północnym

Rejs pod okiem doświadczonych instruktorów

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan – Miłosz Romaniuk, który udzieli podstawowego przeszkolenia żeglarskiego zarówno nowicjuszom jak i doświadczonym załogantom.  Załoga podzielona jest na wachty i w równym stopniu steruje jachtem, prowadzi obserwacje czy przygotowuje posiłki. Nasi wymagający, ale i odpowiedzialni instruktorzy dołożą wszelkich starań, by oprócz wspaniałego wypoczynku, kilkudniowa wyprawa pozwoliła całej załodze zgłębić żeglarskie tajniki. Dlatego w programie kluczową rolę odgrywać będzie część praktyczna, obejmująca zagadnienia związane z nawigowaniem i sterowaniem jachtem.

Trasa rejsu:

Lemmer – Amsterdam – Rotterdam – Vissingen – Haga – DenHelder – Lemmer

Morze Północne, od dawna rozpalające wyobraźnię żeglarzy, położone jest między wybrzeżami Danii, Szwecji i Norwegii na wschodzie, Wysp Brytyjskich na zachodzie oraz Niemiec, Belgii, Francji i Holandii na południu. I to właśnie ostatni z krajów stanie się celem naszej kolejnej wyprawy, w trakcie której będziemy mieć okazję żeglowania po wodach pływowych. Trwający 7 dni rejs po Morzu Północnym rozpoczniemy na północy kraju tulipanów, w Lemmer, skąd udamy się w dalszą drogę. W planie wyprawy uwzględnimy najciekawsze holenderskie porty, z zabytkowym Amsterdamem, Hagą i Rotterdamem na czele. Zatrzymamy się również w kameralnych, choć niemniej urokliwych Vissingen i Den Helder, a rejs zakończymy w punkcie startu, w Lemmer.

Termin:

3-10.04.2020

Rejsy Morze Północne
Rejsy Morze Północne
Rejsy w Holandii

Jacht:

Bavaria Cruiser 50 (2007 r.)

 

Długość:  14.99 m

Szerokość: :4.49 m

Zanurzenie: 1.85 m

Załoga: 8+1

Liczba kabin: 4

Rejs morski Morze Północne

Cena:

1790 zł/os

Członkowie Klubu Żeglarskiego Sztorm Grupa 1690 zł/os

Cena rejsu zawiera:

 • czarter jachtu morskiego
 • opiekę i prowadzenie rejsu przez zawodowego kapitana,
 • obsługę i organizację rejsu,
 • podatek VAT,
 • ubezpieczenie NNW/KL.

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości ok. 80 euro / osoba przeznaczonej na wspólne pokrycie kosztów wyżywienia, opłat portowych i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze. Kapitan jest zwolniony z udziału w kasie.
 • Kosztów dojazdu do portu zaokrętowania / wyokrętowania (istnieje możliwość wykupienia transportu sztorm busem na trasie Warszawa-Lemmer-Warszawa)
 • Kaucji gwarancyjnej za jacht 150 euro/ osoba.

Rezerwacja

Wszyscy uczestnicy naszych imprez objęci są ubezpieczeniem NNW Bezpieczne Podróże Signal Iduna. Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

Dodatkowo rezerwując miejsce na rejsie masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia  kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczeniaa Kosztów Imprez Turystycznych.

Wypłyń na wakacyjny rejs!

Nie masz planów na wakacje? Morze Północne i Holandia czekają! Rejs to doskonała okazja, by zachwycić się pięknem niderlandzkiej architektury, chłonąć typowy dla kraju klimat i cieszyć się sprzyjającą pogodą. To na lądzie, a na morzu – moc wrażeń dla zapalonych żeglarzy! A do tego szansa na poznanie ciekawych ludzi i odkrywanie kraju od nieco innej strony. Zachęcamy do zapoznania się z innymi organizowanymi przez nas rejsami, w tym w Chorwacji, w Grecji, a także rejsy po Bałtyku oraz do rezerwacji miejsc na rejs po Morzu Północnym. Świetna zabawa i spora dawka doświadczenia żeglarskiego gwarantowane!

Wakacje wśród holenderskich wysp

Holandia – kraj rowerów, wiatraków i Van Gogha. Ten malowniczy kraj stanowi znany i lubiany kierunek podróżniczy nie tylko przez turystów, ale i zapalonych żeglarzy. Do jedynego w swoim rodzaju rejsu po Morzu Północnym zapraszamy wszystkie osoby żądne mocnych wrażeń i rosnącej z każdym dniem adrenaliny. Organizowana przez Sztorm Grupę wyprawa o charakterze stażowo-szkoleniowym pozwoli im zgłębić tajniki żeglarstwa i będzie niezapomnianą przygodą!

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

CZY WYMAGANE JEST DOŚWIADCZENIE?

Nie, jedyne czego wymagamy to dobre chęci. Wszystkiego co niezbędne do pływania i obsługi jachtu dowiecie się na miejscu. Skipper prowadzący rejs na początku przekaże niezbędną wiedzę a także wyjaśni zasady bezpieczeństwa.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA REJS?

Należy skorzystać formularza rezerwacyjnego i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 30% W razie problemów można się skontaktować mailowo lub telefonicznie.

CO ZABRAĆ NA REJS?
 • dokumenty (paszport lub dowód osobisty, legitymacja)
 • gotówka w danej walucie (EUR, HRK lub inne w zależności od kraju)
 • karta płatnicza
 • bielizna
 • ubranie codzienne (spodenki, koszulki, skarpetki, bluzy… według własnych potrzeb)
 • wygodne buty na jacht: adidasy, sandały, nie klapki, nie japonki (chyba, że pod prysznic lub na spacer bulwarami)
 • coś na wypadek niepogody: sztormiak – kurtka i spodnie, czapka, polar, kalesony, rękawiczki
 • kostium kąpielowy (dotyczy to głównie „ciepłych” rejsów)
 • okulary z filtrem UV
 • kosmetyczka, ręcznik
 • śpiwór – Bałtyk, Morze Północne. W Chorwacji jest pościel.
 • aparat, kamera, telefon z roamingiem
 • gitara
 • lekarstwa, jeśli ktoś bierze
 • dobry humor!
CZY UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA JEST KONIECZNA?

Na każdym jachcie znajdują się kamizelki ratunkowe, które w pełni zabezpieczają osoby niepotrafiące pływać. Nie jest to więc niezbędna umiejętność aby wziąć udział w rejsie.

CZY NA REJSY ZAGRANICZNE POTRZEBNY JEST PASZPORT?

Nie. Nasze rejsy odbywają się wewnątrz strefy Shengen i wystarcza ważny dowód osobisty.

JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA?

Na każdym jachcie znajduje się niezbędne zaplecze kuchenne – lodówka, zastawa stołowa, naczynia itp. Posiłki są przygotowywane przez załogę – gotujemy potrawy szybkie i smaczne, w końcu jedziemy na urlop:)

CO TO JEST KASA JACHTOWA?

Jest to fundusz, z którego finansowane są wspólne wydatki załogi:

 • opłaty portowe za cumowanie jachtu, tankowanie wody i podłączenie do sieci 230V
 • koszt paliwa
 • wyżywienie (zwyczajowo bez alkoholu)
 • Przy zaokrętowaniu każdy członek załogi wnosi do kasy jachtowej określoną kwotę. Skipper jest zwolniony z wpłaty. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, tj niewydane środki są po równo zwracane załodze.
CZY NA REJSIE UZYSKAM NIEZBĘDNY STAŻ?

Tak – na zakończenie skipper wystawia opinię z rejsu, która jest podstawą do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.

JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ SPEŁNIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Rezerwację miejsca potwierdza wpłata opłaty rezerwacyjnej w wys. 30%. Miejsca rezerwujemy w miarę dostępności miejsc.

JAKI JEST WASZ NUMER KONTA I DANE KONTAKTOWE?

Dane kontaktowe Sztorm Sp. z o.o., ul. Fosa 30 02-768, Warszawa NOWY NUMER KONTA: ING 77 1050 1025 1000 0090 3195 6114 tel: 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 4,83 z 5)
Loading...