MALTA DREAM TEAM

Rejs morski jachtem – Malta Dream Team – na zamówienie.

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

Lokalizacja:

Malta


Gorąco zapraszamy na wyjątkowy rejs wokół Malty! Jeżeli w czerwcu szukasz ciekawego miejsca na rejs z gwarancją wysokiej temperatury, ładnej przyrody i wieloma atrakcyjnymi miejscami do odwiedzenia, to mamy idealną propozycję – rejs wokół Malty! Podczas jednego tygodnia zapewnimy wszystko, co najlepsze i najciekawsze: opłyniemy Maltę dookoła wpływając do najlepszych zatok, pięknych kąpielisk czy zwiedzając najbardziej spektakularne klify. To wszystko na dużej, nowoczesnej jednostce i w gorącym, południowym słońcu!

Planowana liczba uczestników w 2017 roku!

Trasa rejsu:

Malta – co po drodze?

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym zaledwie 300km od brzegów Tunezji. Obecnie jest to całkowicie niezależny kraj europejski, ale w swojej przeszłości terenem władały zupełnie inne kultury: Arabowie, Rzymianie, Fenicjanie a nawet i Brytyjczycy, a każda z nich zostawiła po sobie wyraźny ślad. Valletta, stolica Malty ( będąca jednocześnie najbardziej słoneczną miejscowością w Europie) jest wyjątkowo bogata architektonicznie. W stosunkowo niewielkim mieście, która skupia zdecydowaną część ludności wyspy, znajduje się prawie 400 kościołów, potężne fortyfikacje i przepiękne stare miasto. Valletta z 320 zabytkami, jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Podczas naszego rejsu zapłyniemy do najciekawszych miejsc Malty, która składa się także z dwóch mniejszych wysp. Comino o powierzchni zaledwie 3 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje podobno tylko jedna rodzina. Nie oznacza to jednak, ze nic tam nie ma – znajdziemy tutaj słynną zatokę Blue Lagoon, gdzie na pewno zatrzymamy się na kąpiel, nurkowanie i wycieczkę po okolicznych grotach skalnych. Odwiedzimy także Gozo, drugą co do wielkości wyspę. Wybrzeże stanowią przepiękne wysokie klify, a w jednym z nich natura wydrążyła malowniczy otwór znany bardziej jako Azure Window.

Nie tylko Malta – wyprawa na Sycylię

Mimo, że sama Malta jest bardzo ciekawym miejsce i warto na niej spędzić dużo czasu, podczas naszego rejsu odwiedzimy także oddaloną o 50 Mm Sycylię. Na naszym kursie znajdzie się kilka miesjsc, które będziemy chcieli odwiedzić. Syrakuzy, włoskie miasto założone przez Greków, należały kiedyś do najpotężniejszych państw – miast w basenie Morza Śródziemnego. Jako smutną ciekawostkę możemy podać, ze w jednej z wojen śmierć poniósł tutaj słynny matematyk i fizyk Archimedes. Odwiedzimy jeszcze któryś z mniejszych, kameralnych portów: będziemy mogli wybierać między Marina di Ragusa, Pozzallo. A może skusimy się na dalszą wyprawę do jednego z największych miast Sycylii – Katani?

Cena:

do ustalenia

Cena rejsu zawiera:

 • jedno miejsce na jachcie
 • opiekę i prowadzenie rejsu przez zawodowego kapitana,
 • obsługę i organizację rejsu,
 • podatek VAT,
 • ubezpieczenie NNW/KL.

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości ok. 100 € / osoba przeznaczonej na wspólne pokrycie kosztów wyżywienia, opłat portowych i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze. Kapitan jest zwolniony z udziału w kasie.
 • Kosztów dojazdu do portu zaokrętowania / wyokrętowania. Na Maltę możemy znaleźć bezpośrednie połączenia z kilku miast w Polsce.

Jacht: Cyclades 43.4

Rok produkcji: 2008 Długość: 43 ft (13,23m) Szerokość: 4,45m Zanurzenie: 1,90 m Liczba koi: 9 Liczba kabin: 2 Liczba łazienek: 2 Silnik: 55 KM Zobacz szczegółową specyfikjację jachtu.

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

CZY WYMAGANE JEST DOŚWIADCZENIE?

Nie, jedyne czego wymagamy to dobre chęci. Wszystkiego co niezbędne do pływania i obsługi jachtu dowiecie się na miejscu. Skipper prowadzący rejs na początku przekaże niezbędną wiedzę a także wyjaśni zasady bezpieczeństwa.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA REJS?

Należy skorzystać
formularza rezerwacyjnego i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 30% W razie problemów można się skontaktować mailowo lub telefonicznie.

CO ZABRAĆ NA REJS?
 • dokumenty (paszport lub dowód osobisty, legitymacja)
 • gotówka w danej walucie (EUR, HRK lub inne w zależności od kraju)
 • karta płatnicza
 • bielizna
 • ubranie codzienne (spodenki, koszulki, skarpetki, bluzy… według własnych potrzeb)
 • wygodne buty na jacht: adidasy, sandały, nie klapki, nie japonki (chyba, że pod prysznic lub na spacer bulwarami)
 • coś na wypadek niepogody: sztormiak – kurtka i spodnie, czapka, polar, kalesony, rękawiczki
 • kostium kąpielowy (dotyczy to głównie „ciepłych” rejsów)
 • okulary z filtrem UV
 • kosmetyczka, ręcznik
 • śpiwór – Bałtyk, Morze Północne. W Chorwacji jest pościel.
 • aparat, kamera, telefon z roamingiem
 • gitara
 • lekarstwa, jeśli ktoś bierze
 • dobry humor!

CZY UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA JEST KONIECZNA?

Na każdym jachcie znajdują się kamizelki ratunkowe, które w pełni zabezpieczają osoby niepotrafiące pływać. Nie jest to więc niezbędna umiejętność aby wziąć udział w rejsie.

CZY NA REJSY ZAGRANICZNE POTRZEBNY JEST PASZPORT?

Nie. Nasze rejsy odbywają się wewnątrz strefy Shengen i wystarcza ważny dowód osobisty.

JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA?

Na każdym jachcie znajduje się niezbędne zaplecze kuchenne – lodówka, zastawa stołowa, naczynia itp. Posiłki są przygotowywane przez załogę – gotujemy potrawy szybkie i smaczne, w końcu jedziemy na urlop:)

CO TO JEST KASA JACHTOWA?

Jest to fundusz, z którego finansowane są wspólne wydatki załogi:

 • opłaty portowe za cumowanie jachtu, tankowanie wody i podłączenie do sieci 230V
 • koszt paliwa
 • wyżywienie (zwyczajowo bez alkoholu)
 • Przy zaokrętowaniu każdy członek załogi wnosi do kasy jachtowej określoną kwotę. Skipper jest zwolniony z wpłaty. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, tj niewydane środki są po równo zwracane załodze.

CZY NA REJSIE UZYSKAM NIEZBĘDNY STAŻ?

Tak – na zakończenie skipper wystawia opinię z rejsu, która jest podstawą do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.

JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ SPEŁNIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Rezerwację miejsca potwierdza wpłata opłaty rezerwacyjnej w wys. 30%. Miejsca rezerwujemy w miarę dostępności miejsc.

JAKI JEST WASZ NUMER KONTA I DANE KONTAKTOWE?

Dane kontaktowe
Sztorm Sp. z o.o.,

ul. Ustronie 5/6, 02-798 Warszawa
Numer konta: MBank 08 1140 2004 0000 3102 7509 2073

tel: 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...