REJS ŻEGLARSKI W GRECJI

Rejs żeglarski w Grecji – rejs na zamówienie

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

Lokalizacja:

Grecja


Dlaczego akurat Grecja? Jest to jeden z najlepszych akwenów żeglarskich, jednocześnie bardzo atrakcyjny turystycznie. Krystalicznie czysta woda Morza Egejskiego i białe domki z niebieskimi dachami i okiennicami stanowią wizytówkę żeglarskiej Grecji. Mnogość wysp stwarza olbrzymie możliwości pływania i pewność, że każdy znajdzie swoje ulubione miejsce. Małe miasteczka i kameralne tawerny portowe dalej zachowują swój i urok i od lat skutecznie opierają się komercjalizacji, która opanowała już całą Chorwację. Zapraszamy do załogi!

Cyklady – gdzie popłyniemy?

Archipelag składa się z 23 większych i setek mniejszych wysp, rozsianych w odległościach kilkudziesięciu mil morskich od siebie, czyli w sam raz żeby z jednej strony ułożyć ciekawą i ambitną trasę i jednocześnie odwiedzić najciekawsze miejsca. Gwarantujemy możliwość zwiedzenia tego przepięknego regionu i dotarcia do miejsc, które można zwiedzić tylko na pokładzie jachtu.
Więcej szczegółów znajdziesz w odpowiednich zakładkach na górze strony.

Planowana liczba uczestników w 2017 roku!

Trasa rejsu:

 • Rejs rozpoczniemy w Atenach i od razu skierujemy się na południe do zatoki Sounion, gdzie mieszczą się ruiny świątyni Posejdona, mitologicznego Boga mórz. Rozlega się stąd wspaniały widok na Morze Egejskie, a przy dobrej widoczności można dostrzec wiele z wysp archipelagu. Następnie rozpoczniemy podróż między wyspami. Pierwszym przystankiem będzie Kea, wyspa położona z dala od gwarnych Aten. Znajdziemy tutaj urokliwe rybackie wioski, liczne zatoki idealne do kotwiczenia, miniaturowe kaplice, wiatraki, klasztory i skromne mariny z liczną ofertą miejscowych tawern. Kolejnym przystankiem będzie Mykonos, jedna z większych i częściej odwiedzanych wysp. Jej popularność wzięła się z charakterystycznej architektury tego regionu – miasto tworzą białe budynki z niebieskimi dachami i okiennicami.  Piękne plaże przyciągają także licznych turystów w okresie wakacyjnym, a samo miasto ma także bogatą ofertę życia nocnego. Wystarczy jednak oddalić się od miasteczka, a z gwarnego, turystycznego kurortu otoczenie w mig zmieni się w leniwy, śródziemnomorski klimat.
  Pożeglujemy także na największą wyspę Cyklad – Naxos. Jest to jedna z bardziej „zielonych” wysp poprzecinana licznymi strumieniami w przeciwieństwie  do innych, bardziej pustynnych wysp.  Krajobraz bogaty jest z w winnice, gaje oliwne, figowe i cytrusowe, oraz kościoły i klasztory jeszcze z czasów bizantyjskich, których ostało się ponad 500.

  Na naszej trasie będzie też trzecia co do wielkości wyspa – Paros. W dawnych czasach obróbka i wydobycie marmuru stanowiło źródło dochodu mieszkańców, a niektóre z zakładów działają do dni dzisiejszych. Obecnie znajdziemy tutaj wszystko, co możemy skojarzyć z Grecją: stare wioski, klasztory, porty rybackie, stolica-labirynt i kilka doskonałych plaż.

  Zawitamy na Sifnos, która w starożytności  była bogatą wyspą ze względu na znajdujące się na wyspie kopalnie srebra oraz złota. Obecnie niestety nie wiadomo co się stało, że kopalnie nagle przestały pracować. Możliwe mogło być ich zatopienie w trakcie powodzi, jednakże nie ma żadnych śladów mogących potwierdzić tę hipotezę.

  Kolejną miejscem wartym odwiedzenia będzie Serifos, którą do tej pory ominął gwałtowny rozwój turystyki. Podobnie jak na innych wyspach, krętymi uliczkami miniemy białe, ciasno przytulone do siebie domki oraz maleńkie kościółki na skałach. Możemy przybić do jednego z kameralnych portów lub zakotwiczyć w licznych, często odwiedzanych zatokach.

  Ostatnim naszym przystankiem będzie Kythnos, znana ze swoich gorących źródeł źródeł o temperaturze 38 stopni. Urozmaicona linia brzegowa zapewnia wiele miejsc do bezpiecznego kotwiczenia.

Cena:

do ustalenia

Cena rejsu zawiera:

 • jedno miejsce na jachcie
 • opiekę i prowadzenie rejsu przez zawodowego kapitana
 • obsługę i organizację rejsu
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości ok. 100 € / osoba przeznaczonej na wspólne pokrycie kosztów wyżywienia, opłat portowych i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze. Kapitan jest zwolniony z udziału w kasie.
 • Kosztów dojazdu do portu zaokrętowania / wyokrętowania. Do Aten latają bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy

Jacht: do ustalenia. Np. Bavaria 49

Bavaria 49 jest dobrym połączeniem funkcjonalności, wygody, osiągów nautycznych i ceny dla czarterowego jachtu dla 10 osób. Obsługa rolowanych żagli jest prosta, manewrowanie pod żaglami i na silniku w portach łatwe, także na biegu wstecznym. Jacht ma wystarczająco dużo miejsca do sztauowania, dużą lodówkę, rozwiązania zabudowy mesy, kambuza i rozmieszczenia przyrządów nawigacyjnych funkcjonalne i praktyczne.

Długość: 15.40 m
Szerokość: 4.46 m
Zanurzenia: 1.80 m
Liczba koi: 10
Liczba Kabin: 5
Liczba łazienek: 2
Silnik: 105 KM

Zobacz szczegółową specyfikację jachtu

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

CZY WYMAGANE JEST DOŚWIADCZENIE?

Nie, jedyne czego wymagamy to dobre chęci. Wszystkiego co niezbędne do pływania i obsługi jachtu dowiecie się na miejscu. Skipper prowadzący rejs na początku przekaże niezbędną wiedzę a także wyjaśni zasady bezpieczeństwa.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA REJS?

Należy skorzystać
formularza rezerwacyjnego i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 30% W razie problemów można się skontaktować mailowo lub telefonicznie.

CO ZABRAĆ NA REJS?
 • dokumenty (paszport lub dowód osobisty, legitymacja)
 • gotówka w danej walucie (EUR, HRK lub inne w zależności od kraju)
 • karta płatnicza
 • bielizna
 • ubranie codzienne (spodenki, koszulki, skarpetki, bluzy… według własnych potrzeb)
 • wygodne buty na jacht: adidasy, sandały, nie klapki, nie japonki (chyba, że pod prysznic lub na spacer bulwarami)
 • coś na wypadek niepogody: sztormiak – kurtka i spodnie, czapka, polar, kalesony, rękawiczki
 • kostium kąpielowy (dotyczy to głównie „ciepłych” rejsów)
 • okulary z filtrem UV
 • kosmetyczka, ręcznik
 • śpiwór – Bałtyk, Morze Północne. W Chorwacji jest pościel.
 • aparat, kamera, telefon z roamingiem
 • gitara
 • lekarstwa, jeśli ktoś bierze
 • dobry humor!

CZY UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA JEST KONIECZNA?

Na każdym jachcie znajdują się kamizelki ratunkowe, które w pełni zabezpieczają osoby niepotrafiące pływać. Nie jest to więc niezbędna umiejętność aby wziąć udział w rejsie.

CZY NA REJSY ZAGRANICZNE POTRZEBNY JEST PASZPORT?

Nie. Nasze rejsy odbywają się wewnątrz strefy Shengen i wystarcza ważny dowód osobisty.

JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA?

Na każdym jachcie znajduje się niezbędne zaplecze kuchenne – lodówka, zastawa stołowa, naczynia itp. Posiłki są przygotowywane przez załogę – gotujemy potrawy szybkie i smaczne, w końcu jedziemy na urlop:)

CO TO JEST KASA JACHTOWA?

Jest to fundusz, z którego finansowane są wspólne wydatki załogi:

 • opłaty portowe za cumowanie jachtu, tankowanie wody i podłączenie do sieci 230V
 • koszt paliwa
 • wyżywienie (zwyczajowo bez alkoholu)
 • Przy zaokrętowaniu każdy członek załogi wnosi do kasy jachtowej określoną kwotę. Skipper jest zwolniony z wpłaty. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, tj niewydane środki są po równo zwracane załodze.

CZY NA REJSIE UZYSKAM NIEZBĘDNY STAŻ?

Tak – na zakończenie skipper wystawia opinię z rejsu, która jest podstawą do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.

JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ SPEŁNIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Rezerwację miejsca potwierdza wpłata opłaty rezerwacyjnej w wys. 30%. Miejsca rezerwujemy w miarę dostępności miejsc.

JAKI JEST WASZ NUMER KONTA I DANE KONTAKTOWE?

Dane kontaktowe
Sztorm Sp. z o.o.,

ul. Ustronie 5/6, 02-798 Warszawa
Numer konta: MBank 08 1140 2004 0000 3102 7509 2073

tel: 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...