TRZY KRAJE W JEDEN TYDZIEŃ

Rejs po Bałtyku – Trzy kraje w jeden tydzień

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

7 dni

Lokalizacja:

Polska


Majowy rejs obejmuje najciekawsze miejsca na Morzu Bałtyckim. W programie duża porcja doświadczenia żeglarskiego – praktyczna możliwość przyswojenia tajników żeglarstwa – od locji i przepisów, przez nawigację po naukę sterowania dużym jachtem.
Zatrzymamy się z wizytą w najlepszych znanych portach, a także w tych mniejszych, pełnych uroku i wdzięku. Na początek kurs Szwecja i Karlskorona. Następnie Dania, czyli Bornholm, a na koniec polski Władysławowo i Gdańsk! Bałtyk to niesamowita przygoda i każdy, kto chce pożeglować, będzie usatysfakcjonowany.

Rejs powinien może dać max. 100 godzin stażu na wyższe stopnie żeglarskie. Każdy członek załogi otrzymuje opinię z rejsu jako dokument niezbędny do uzyskania wyższych stopni. W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, który udzieli podstawowego przeszkolenia żeglarskiego zarówno nowicjuszom jak i doświadczonym załogantom.  Załoga podzielona jest na wachty i w równym stopniu steruje jachtem, prowadzi obserwacje czy przygotowuje posiłki.

Trasa rejsu:

Gdańsk – Karlskrona – Bornholm – Władysławowo – Gdańsk

Karlskrona

Jak to jest żyć w mieście położonym  na 33 wyspach? Miasto założył król szwedzki Karol XI. W jego zamyśle miał to być port i stocznia szwedzkiej floty wojennej. Wybierając miejsce na strategiczny port król radził się piratów, wskazali to miejsce w archipelagu. To był dobry wybór, Karlskrona nie została nigdy zdobyta przez obcą armię, czy to z lądu czy od strony morza. Do dzisiaj szwedzka marynarka wojenna ma tu swoją bazę i co niesamowite uchyla turystom rąbka tajemnicy pozwalając na jej zwiedzanie.

 

Bornholm

Bornholm nazywane jest „Perłą Bałtyku”, „Majorką Północy” lub „Słoneczną Wyspą” i zachwyca  łagodnym klimatem i malowniczymi krajobrazami – na północy można podziwiać groźnie wyglądające klify, a na południu spacerować po szerokich, piaszczystych plażach. To niezwykła, spokojna i cicha wyspa, ulokowana w samym sercu Bałtyku, na której czas płynie zdecydowanie wolniej niż na stałym lądzie. Kiedy będziemy mieli już dość odpoczynku i spacerów po pięknych plażach udamy się na wycieczkę rowerową po wyspie. Podczas naszego pobytu na Bornholmie odwiedzimy takie miejscowości jak: Nexo (największy port rybacki), Svaneke (zachowane tu domki i uliczki sprawiają wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do XVI i XVII wieku) i Ronne (największe miasto na wyspie).

Dokładny przebieg trasy ustala kapitan w oparciu o prognozy pogody.

Cena:

1 495 zł

Cena rejsu zawiera:

 • czarter jachtu morskiego
 • opiekę i prowadzenie rejsu przez zawodowego kapitana,
 • obsługę i organizację rejsu,
 • podatek VAT,
 • ubezpieczenie NNW/KL.

Cena nie zawiera:

 • Składki do kasy jachtowej w wysokości ok. 200zł / osoba przeznaczonej na wspólne pokrycie kosztów wyżywienia, opłat portowych i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze. Kapitan jest zwolniony z udziału w kasie.
 • Kosztów dojazdu do portu zaokrętowania / wyokrętowania.
 • Kaucji gwarancyjnej za jacht 300zł/ osoba.

Wszyscy uczestnicy naszych imprez objęci są ubezpieczeniem NNW Bezpieczne Podróże Signal Iduna. Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

Dodatkowo rezerwując miejsce na rejsie masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia  kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych.

 

 

Jacht: 

Delphia 40.3

 

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

CZY WYMAGANE JEST DOŚWIADCZENIE?

Nie, jedyne czego wymagamy to dobre chęci. Wszystkiego co niezbędne do pływania i obsługi jachtu dowiecie się na miejscu. Skipper prowadzący rejs na początku przekaże niezbędną wiedzę a także wyjaśni zasady bezpieczeństwa.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA REJS?

Należy skorzystać
formularza rezerwacyjnego i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 30% W razie problemów można się skontaktować mailowo lub telefonicznie.

CO ZABRAĆ NA REJS?
 • dokumenty (paszport lub dowód osobisty, legitymacja)
 • gotówka w danej walucie (EUR, HRK lub inne w zależności od kraju)
 • karta płatnicza
 • bielizna
 • ubranie codzienne (spodenki, koszulki, skarpetki, bluzy… według własnych potrzeb)
 • wygodne buty na jacht: adidasy, sandały, nie klapki, nie japonki (chyba, że pod prysznic lub na spacer bulwarami)
 • coś na wypadek niepogody: sztormiak – kurtka i spodnie, czapka, polar, kalesony, rękawiczki
 • kostium kąpielowy (dotyczy to głównie „ciepłych” rejsów)
 • okulary z filtrem UV
 • kosmetyczka, ręcznik
 • śpiwór – Bałtyk, Morze Północne. W Chorwacji jest pościel.
 • aparat, kamera, telefon z roamingiem
 • gitara
 • lekarstwa, jeśli ktoś bierze
 • dobry humor!

CZY UMIEJĘTNOŚĆ PŁYWANIA JEST KONIECZNA?

Na każdym jachcie znajdują się kamizelki ratunkowe, które w pełni zabezpieczają osoby niepotrafiące pływać. Nie jest to więc niezbędna umiejętność aby wziąć udział w rejsie.

CZY NA REJSY ZAGRANICZNE POTRZEBNY JEST PASZPORT?

Nie. Nasze rejsy odbywają się wewnątrz strefy Shengen i wystarcza ważny dowód osobisty.

JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA?

Na każdym jachcie znajduje się niezbędne zaplecze kuchenne – lodówka, zastawa stołowa, naczynia itp. Posiłki są przygotowywane przez załogę – gotujemy potrawy szybkie i smaczne, w końcu jedziemy na urlop:)

CO TO JEST KASA JACHTOWA?

Jest to fundusz, z którego finansowane są wspólne wydatki załogi:

 • opłaty portowe za cumowanie jachtu, tankowanie wody i podłączenie do sieci 230V
 • koszt paliwa
 • wyżywienie (zwyczajowo bez alkoholu)
 • Przy zaokrętowaniu każdy członek załogi wnosi do kasy jachtowej określoną kwotę. Skipper jest zwolniony z wpłaty. Kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie, tj niewydane środki są po równo zwracane załodze.

CZY NA REJSIE UZYSKAM NIEZBĘDNY STAŻ?

Tak – na zakończenie skipper wystawia opinię z rejsu, która jest podstawą do ubiegania się o wyższe stopnie żeglarskie.

JAKIE FORMALNOŚCI MUSZĘ SPEŁNIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Rezerwację miejsca potwierdza wpłata opłaty rezerwacyjnej w wys. 30%. Miejsca rezerwujemy w miarę dostępności miejsc.

JAKI JEST WASZ NUMER KONTA I DANE KONTAKTOWE?

Dane kontaktowe
Sztorm Sp. z o.o.,

ul. Ustronie 5/6, 02-798 Warszawa
Numer konta: MBank 08 1140 2004 0000 3102 7509 2073

tel: 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...