Caravela SZTORM-1000, Bałtyk

Rejsy stażowe jachtem Caravela SZTORM-1000, Bałtyk

Dla kogo:

>18 lat odważni

Czas trwania:

3 – 7 dni

Lokalizacja:

Bałtyk, start i zakończenie w Gdyni
Sprawdź siebie, sprawdź jacht! Wiosną 2020 r. zaczynamy testy jachtu Caravela SZTORM 1000, który został zbudowany i wyposażony w wyjątkowym, sportowym i stylowym stylu. Dziś dajemy Wam wyjątkową możliwość uczestnictwa w rejsach stażowych 3 do 7-dniowych po Bałtyku.

Sprawdź siebie, sprawdź jacht!

 • ekstremalnie intensywne dni rejsu na pokładzie regatowego jachtu Caravela SZTORM 1000
 • warunki mieszkaniowe sportowego jachtu regatowego
 • intensywna praca w załodze na jachcie – trymowanie takielunku, ożaglowania

Start i zakończenie w Gdyni! Marina Yacht Park Jedynie 15 minut drogi od PKP Gdynia

Jacht

Jacht ze stoczni Caravela Boatbuilders z Ustki. Caravela SZTORM-1000 to więcej niż zwykły jacht szkoleniowy, przestronne i nowoczesne wnętrze zaprojektowano z myślą o wygodzie żeglarzy, z dbałością o ich wrażenia estetyczne. W dwóch kabinach z dwuosobowymi kojami oraz na czterech miejscach w mesie wygodnie może spać załoga do 8 osób.  Sportowe i stylowe wnętrze wykonane włókna węglowego. Nowoczesna linia jachtu.

CEL JEST JEDEN: Zdobyć jak najwięcej doświadczenia na Bałtyku!

TRASA I TERMIN

SZTORM-1000 START: 30.04 - 03.05.2020
Trasa: Gdynia – Hel – Gdańsk – Gdynia Cena: 950 zł/os Pierwszy, dziewiczy rejs jachtu Caravela SZTORM-1000. W ciągu dnia żeglujemy, testujemy, sprawdzamy – Zatoka Gdańska. Noce spędzamy na Helu, w Gdyni i Gdańsku. Plan jest taki aby sprawdzić wszystkie żagle: Grot, Genua i Code Zero. Ok 30 godzin stażu żeglarskiego na wyższe stopnie.
WŁADYSŁAWOWO'20: 08.05-10.05.2020
Trasa: Gdynia – Władysławowo – Gdynia Cena: 550 zł/os Szybki rejs na trasie Gdynia – Władysławowo. Nocleg w porcie rybackim w towarzystwie kutrów i sieci. Rejs przez Zatokę Gdańską i wzdłuż Półwyspu Helskiego. Stawiamy wszystkie żagle – Grot, Genua i Code Zero. Ok. 20 godzin stażu.
HELL'OU SZTORM: 05.06-07.06.2020
Trasa: Gdynia – Hel – Gdynia Cena: 550 zł Szybki wyskok na Hel, w trakcie manewry na żaglach, rzut oka na Gdańsk i Port Północny oraz ujście Wisły Śmiałej. Nocleg na Helu. Podejście do Sopotu, kawa na molo. Dużo żeglowania z widokiem na Trójmiasto. Ok. 20 godzin stażu.
BORNHOLM SPRINT: 10.06-14.06.2020
Trasa: Gdynia – Bornholm- Gdynia Cena: 990 zł Szybki wyskok na duńską wyspę Bornholm – kultowy cel rejsów morskich.  24 godzinną żeglugę nagrodzą urocze obrazki portu w Svaneke. To propozycja dla żeglarzy, którzy nie mają nic przeciw żeglowaniu nocą. Bardzo ciekawe doświadczenie. Ok. 40 godz. stażu.
ZATOKA STORY: 19.06-21.06.2020
Trasa: Gdynia – Jastarnia – Hel – Gdynia Cena: 550 zł W trakcie tego rejsu odwiedzimy porty Zatoki Gdańskiej – Gdynię, Hel, Jastarnię i Gdańsk. Zajrzymy do różnych zakątków, żeglując cały czas pod osłoną Półwyspu Helskiego i z widokiem na Trójmiasto. Trochę manewrów portowych. Ok 20 godzin stażu.
3 KRAJE: 18-25.07.2020
Trasa: Gdynia – Karlskrona – Bornholm – Gdynia Cena: 1500 zł Tygodniowy rejs, w trakcie którego odwiedzamy 3 kraje: Szwecję, Danię i Polskę. Skok przez Bałtyk do Karlskorony to na pewno 24 godziny w morzu, potem krótszy na Bornholm i znów dłuższy powrót do Gdyni. Sporo żeglugi, również nocą, dużo doświadczenia żeglarskiego. Okazja by popatrzeć na światła latarni i statków i zasmakowania prawdziwego morza. Ok. 80-100 godzin stażu.
GOTLAND EXPRESS: 22.08-29.08.2020
Trasa: Gdynia – Visby – Gdynia Cena: 1500 zł Szybki przelot na Gotland, kółko wokół wyspy i powrót do Polski. Śladem słynnej żeglarskiej imprezy Bitwa o Gotland, ale w rejsie załogowym i spokojniejszym tempem. Mimo to dużo żeglugi i nie liczymy tu na dłuższe imprezy w knajpach portowych. Ok. 80-100 godzin stażu.
WŁADYSŁAWOWO'20: 25-27.09.2020
Trasa: Gdynia – Władysławowo – Gdynia Cena: 550 zł Krótki wyskok na trasie Gdynia – Władek. Jedziemy wzdłuż Półwyspu Helskiego, nocleg w porcie rybackim we Władysławowie, powrót na Zatokę. Blisko lądu, ale rzut oka na pełne morze. Ok. 20 godzin stażu.
BORNHOLM SPRINT 2: 03.10-10.10.2020
Trasa: Gdynia – Bornholm – Gdynia Cena: 1500 zł Druga edycja skoku na Bornholm. Sporo żeglugi na otwartym morzu, część również nocą. Ze względu na termin i otwarte morze, propozycja dla osób, które lubią wyzwania. W Svaneke odpoczynek i piwo w przepięknym porcie. Ok 80-100 godzin stażu.

Cena:

od 550,00 złCena zawiera:

 • czarter jachtu
 • opiekę Kapitana
 • realizację programu rejsu
 • ubezpieczenie NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • składki do kasy jachtowej, przeznaczonej na wspólne pokrycie kosztów portów, wyżywienia i paliwa, wpłacanej przy zaokrętowaniu. Jej ostateczna wartość będzie zależeć od rzeczywiście poniesionych kosztów, a niewykorzystana część zostanie zwrócona załodze
 • kosztów dojazdu do Gdyni (istnieje możliwość dojazdu Sztorm Busem 150zł)
 • kaucji za jacht (300 zł)

Rezerwacja

Opinie

Charakterny rejs dla osób które chcą postawić kolejny krok w pięknej przygodzie pt.: „Moje żeglarstwo…” Super organizacja, ekstra Kapitan, mega doświadczenie – tak krótko mogę podsumować kolejny rejs ze SZTORM GRUPĄ ( wcześniej doszkalające na Mazurach ). Manewry portowe, zadania nawigacyjne i nie zapomniane pływanie nocne powodują że śmiało polecam ten rejs jako rejs stażowy. Odwiedzone porty w Danii: przepiękne CHRISTIANSO, HAMMERHAVEN, TEJN, ALLINQE, GUDJEM, SVANEKE, ARSDALE ( BORHOLM ) oraz w Polsce: USTKA, HEL, GDAŃSK. Cudowny Bałtyk który oprócz walorów estetycznych pokazał – jak to w Październiku bywa – swój pazur… i dobrze, w myśl powiedzenia: “smooth seas don’t make good sailors” ( spokojne morza nie tworzą dobrego żeglarza ). Według mnie – pozycja obowiązkowa na mapie przyszłych morsów.

Piotr Kucharski – uczestnik rejsu październikowy Bałtyk

Rejs morski Morze Północne

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń lub napisz: tel. 669 900 600 rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...