Recenzja butów żeglarskich RACE TRIBORD

Recenzja butów żeglarskich RACE TRIBORD

Testujemy odzież żeglarską od Tribord by Decathlon

Dobre buty na jachcie to podstawa. To dzięki nim żegluga jest przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.
Muszą być wygodne, wykonane z trwałego materiału i co najistotniejsze odporne na warunki atmosferyczne.
Testowaliśmy buty żeglarskie Tribord Race, a testy przeprowadzane były przez zawodników Sztorm Regatta Team podczas treningów i rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej oraz eliminacji do Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Jesteście ciekawi czy sprawdziły się i spełniły wymagania naszej załogi? Czytajcie niżej recenzje chłopaków.

BUTY ŻEGLARSKIE RACE TRIBORD

Bezpieczeństwo

Kiedy poruszamy się po pokładzie musimy pewnie stawiać kroki, dlatego ważna jest podeszwa butów. Byliśmy ciekawi czy wytrzymają dynamikę naszego pływania, gdzie zwykłe trampki wymiękają jeszcze przed startem. Przemierzyliśmy w nich niezliczone ilości kroków podczas eliminacji oraz czterech rund w Sopocie, Gdyni, Świnoujściu oraz Szczecinie. Warunki pogodowe bywały różne – podczas eliminacji słaby wiatr oraz niska fala, natomiast runda w Świnoujściu dała nam w kość ( silny wiatr i wysokie fale, które co chwilę wlewały się przez burtę). Zarówno w żeglarstwie amatorskim, jak i w zawodowym żeglarz musi mieć pewność, że podczas wykonywania zwrotów nie poślizgnie się.


Buty Race Tribord sprawdziły się i całkiem nieźle wytrzymały nasze tempo. Buty trzymają się pokładu w momencie, kiedy jest on suchy lub  wilgotny. Dzięki systemowi odpływu wody, nawet po nalaniu się do buta, odpływa podeszwą.

Komfort

Obuwie oferowane przez Tribord jest naprawdę wygodne.
Dobrze stabilizuje stopę, przez co można w pełni cieszyć się żeglugą, bez obawy, że zabijemy się o własne nogi.
Tribord zadbał o nowoczesny design co sprawia, że nadają się one również na spacer do parku czy sobotni shopping. Sami chodzimy w nich po zejściu na ląd po porcie i w mieście, pasują do sportowego stroju i aktywnego stylu życia.

Fot. Katarzyna Kalińska

 

Szybko schną i nie rysują pokładu

Podeszwa butów Race Tribord jest biała, przez co nie rysuje i nie niszczy pokładu jachtu czy sali gimnastycznej w szkole lub na siłowni.
Niewątpliwym plusem jest to, że Race Tribord bardzo szybko schną, co przekłada się na ich praktyczne zastosowanie. Buty są solidnie zrobione i sklejone, jednak musimy zaznaczyć, że po przechodzonym sezonie zauważalne są już przetarcia.

Rozmiarówka

Przed zakupem warto przejechać się do sklepu i przymierzyć buty, ponieważ francuska rozmiarówka różni się od tej proponowanej przez popularne marki.

Naszym zdaniem buty są godne polecenia dla wszystkich chcących spróbować trochę regatowego pływania, buty się świetnie sprawdzą również na turystyczne rejsy śródlądowe. W naszej ocenie 4/5, można popracować nad materiałem podeszwy dla utrzymania lepszej przyczepności w trudnych warunkach.

Fot. Katarzyna Kalińska
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *