STERNIK MOTOROWODNY – WARSZAWA

Kurs na Sternika Motorowodnego – Warszawa

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

3 dni

Lokalizacja:

Warszawa


Kurs składa się z wykładów przygotowujących do części teoretycznej egzaminu oraz z manewrówki na jachcie motorowym typu Rib – Zodiac Explorer 500 z silnikiem Suzuki 50KM. Po wszystkim jesteście gotowi do zdania egzaminu na Patent Sternika Motorowodnego, który odbywa się bezpośrednio po kursie.

Aby zostać motorowodniakiem potrzebujesz:

 • odbyć 2 sesje wykładów – w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-21.30 w Warszawie przy ulicy Fosa 30
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym (2h) – w każdą sobotę w godzinach 10-18 w Porcie Czerniakowskim
 • zdać egzamin – odbywa się od razu po kursie w sobotę

Manewrówka możliwa również w każdy dzień tygodnia, po indywidualnym ustaleniu.

Wszystko zajmuje 3 dni. Do roboty!

Liczba uczestników w 2018 roku!

Jak wygląda kurs?

 • wtorek, czwartek 18.00 – 21.30 – wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa
 • sobota 10.00 – 18.00 – zajęcia praktyczne na jachcie motorowym RIB z silnikiem Suzuki 50KM
 • sobota 18.00 – egzamin

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej

Cena:

690 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę obsługi i manewrowania na jachcie motorowym Zodiac Explorer 500 z silnikiem Suzuki 50 KM,
 • 5 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin.  Zobacz program kursu
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych: Bajewski, Waszczuk, Romaniuk. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • Opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł

Testy próbne

Dla Waszego lepszego przygotowania udostępniamy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Jest to przystępny sposób do przyswojenia wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu, jak i bezpiecznej przyszłości jako Sternik Motorowodny. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Gdzie prowadzimy szkolenie?

Pływamy w Porcie Czerniakowskim, na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie, natomiast wykłady odbywają się przy ulicy Fosa 30.

 

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Co jeśli nie mogę być obecny na części sobotnich wykładów?

Cała sobota poświęcona jest na wykłady i solidne przygotowanie do teoretycznej części egzaminu. Jeżeli nie możesz być obecny na wykładach, sprawdź dodatkowe terminy otwartych wykładów jakie prowadzimy w Sztorm Place w Warszawie.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...