STERNIK MOTOROWODNY ŚLĄSK

Kurs na Sternika Motorowodnego Śląsk – Katowice

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

1 dzień

Lokalizacja:

Katowice Dąbrowa Górnicza Pogoria I

Kursy motorowodne na Śląsku to oferta dla wszystkich Ślązaków, którzy chcą wyjść z domów i spędzić czas aktywnie, nad wodą, z rodziną lub znajomymi. Sztorm Grupa to lider szkoleń motorowodnych na polskim rynku, a teraz jest dostępna również na Śląsku!

Aby zostać motorowodniakiem potrzebujesz:

 • odbyć wykłady on-line,
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym (3h),
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie).

Wszystko zajmuje tylko 1 dzień!

Liczba uczestników w 2020 roku!

Zmiany organizacyjne w czasie epidemii COVID-19!

W trosce o bezpieczeństwo:

 • wykłady online,
 • manewrówka w małych grupach,
 • minimalny kontakt z ludźmi.

Czas trwania kursu:

 • sobota – manewrówka motorowodna, węzły
 • sobota – egzamin

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy na śródlądziu – np. Wisła, Mazury, Pogoria czy Dzierżno
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m na wodach morskich wewnętrznych oraz na otwartym morzu do 2Mm od brzegu, w porze dziennej.

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Nasza baza szkoleniowa nad wodą zlokalizowana jest nad Pogorią I, 20 minut samochodem z centrum Katowic. Tak blisko jeszcze nigdy nie było! Teraz wystarczy wyjść z domu i łapać przygodę za nogi!  

Łatwy dojazd!

40 minut samochodem z centrum Katowic

Zdobądź patent sternika motorowodnego – teraz także na Śląsku!

Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez naszych potencjalnych kursantów, dajemy możliwość zdobycia patentu sternika motorowodnego podczas szkolenia weekendowego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w naszej bazie szkoleniowej zlokalizowanej nad Pogorią I ( Hotel Shuma, ul. Żeglarska 20, Dąbrowa Górnicza), tylko 20 minut samochodem z centrum Katowic. W sobotę poświęcamy czas wykładom, niedzielę pozostawiając sobie na manewry na jachcie motorowym oraz wieńczący kurs egzamin. Kurs obejmuje 5 wykładów teoretycznych + prezentacje elektroniczne oraz 3 godziny manewrówki motorowodnej na jachcie motorowym typu RIB, a także naukę węzłów.

Cena:

599 zł

Cena kursu zawiera:

 • 5 wykładów teoretycznych + prezentacje elektroniczne
 • 3 godziny manewrówki motorowodnej na jachcie motorowym typu RIB
 • nauka węzłów
 • pytania testowe przygotowujące do egzaminu
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych
 • podatek VAT 23%
Cena nie zawiera:

 • kosztów opłaty egzaminacyjnej (250zł) oraz wystawienia patentu (50zł). Uczniom/studentom do 26 roku życia przysługują opłaty ulgowe w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł (za okazaniem ważnej legitymacji),
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Rezerwacja

Testy próbne

Kursy motorowodne prowadzone są przez specjalistów – instruktorów motorowodnych Sztorm Grupy. Do Waszej dyspozycji oddajemy również nowoczesne prezentacje z wykładów teoretycznych takich jak locja, budowa jachtu, meteorologia, przepisy, ratownictwo oraz setki pytań testowych do ćwiczenia przed egzaminem. Każdy kurs zakończony jest egzaminem na patent Sternika Motorowodnego.

Kurs prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską

Na Kurs Sternika Motorowodnego na Śląsku zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat. Sztorm Grupa to lider szkoleń motorowodnych na polskim rynku. Wykłady oraz zajęcia praktyczne prowadzone są specjalistów – instruktorów motorowodnych o bogatym doświadczeniu i wysokich kompetencjach pedagogicznych. Nasz Kurs prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską to gwarancja zdobycia Patentu Sternika Motorowodnego także na Śląsku! Zapraszamy do rezerwacji terminów na naszej stronie www. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, ale jeśli takie posiadasz, na pewno będzie Ci łatwiej. Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Kurs kończy się egzaminem, do którego przygotowujemy omawiając z kursantami setki pytań testowych.

Zobacz też: patent sternika motorowodnego w Warszawie

Zakupy przed kursem?

Duża torba plażowa WHITE CODE ZERO

Cena: 129,00 PLN

Duża torba żeglarska MISTRAL RED CODE ZERO

Cena: 289,00 PLN

Koszulka Polo damska z kolekcji Sztorm Grupy

Cena: 99,00 PLN

Mała nerka SIROCCO WHITE CODE ZERO

Cena: 199,00 PLN

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?
Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.
Jak przygotować się i co zabrać na kurs?
W przypadku kursów na sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?
Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?
Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!
Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)
Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?
Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 -liczba głosów, ocena: 4,89 z 5)
Loading...