STERNIK MOTOROWODNY ŚLĄSK

Kurs na Sternika Motorowodnego Śląsk – Katowice, Pogoria I

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

2 dni

Lokalizacja:

Katowice / Pogoria I


Kursy motorowodne na Śląsku to oferta dla wszystkich Ślązaków, którzy chcą wyjść z domów i spędzić czas aktywnie, nad wodą, z rodziną lub znajomymi. Sztorm Grupa to lider szkoleń motorowodnych na polskim rynku, a teraz jest dostępna również na Śląsku! Nasze biuro znajduje się w samym centrum Katowic – przy ul. Mickiewicza 3. To tutaj pracujemy, przygotowujemy szkolenia, układamy testy i organizujemy spotkania.

Kurs na Patent Sternika Motorowodnego obejmuje manewrówkę na jachcie motorowym typu RIB oraz wykłady przygotowujące do części teoretycznej egzaminu. Po kursie odbywa się egzamin na Patent Sternika Motorowodnego.

Aby zostać motorowodniakiem potrzebujesz:

 • odbyć dzień wykładów,
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym (3h),
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie).

Wszystko zajmuje tylko 2 dni!

Liczba uczestników w 2018 roku!

Czas trwania kursu:

 • sobota, godz. 09.00 – 17.00 – wykłady, teoria, węzły
 • niedziela, godz. 09.00 – 15.00 – manewrówki motorowodne
 • niedziela, godz. 16.00 – egzamin

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy na śródlądziu – np. Wisła, Mazury, Pogoria czy Dzierżno
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m na wodach morskich wewnętrznych oraz na otwartym morzu do 2Mm od brzegu, w porze dziennej.

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Nasza baza szkoleniowa nad wodą zlokalizowana jest nad Pogorią I, 20 minut samochodem z centrum Katowic, 25 minut SKM i 1 godzinę 15 minut rowerem. Tak blisko jeszcze nigdy nie było! Teraz wystarczy wyjść z domu i łapać przygodę za nogi! Kursy motorowodne na Śląsku to oferta dla wszystkich, którzy mieszkają w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu czy Chorzowie, ale również innych miejscowości w aglomeracji śląskiej.

Łatwy dojazd!

20 minut samochodem z centrum Katowic
25 minut SKM
1 godzinę 15 minut rowerem

Cena:

690 zł

Cena kursu zawiera:

 • 5 wykładów teoretycznych + prezentacje elektroniczne
 • 3 godziny manewrówki motorowodnej na jachcie motorowym typu RIB
 • nauka węzłów
 • pytania testowe przygotowujące do egzaminu
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • kosztów opłaty egzaminacyjnej (250zł) oraz wystawienia patentu (50zł). Uczniom/studentom do 26 roku życia przysługują opłaty ulgowe w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł (za okazaniem ważnej legitymacji).

Testy próbne

Kursy motorowodne prowadzone są przez specjalistów – instruktorów motorowodnych Sztorm Grupy. Do Waszej dyspozycji oddajemy również nowoczesne prezentacje z wykładów teoretycznych takich jak locja, budowa jachtu, meteorologia, przepisy, ratownictwo oraz setki pytań testowych do ćwiczenia przed egzaminem. Każdy kurs zakończony jest egzaminem na patent Sternika Motorowodnego.

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

W przypadku kursów na sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Co jeśli nie mogę być obecny na części sobotnich wykładów?

Cała sobota poświęcona jest na wykłady i solidne przygotowanie do teoretycznej części egzaminu. Jeżeli nie możesz być obecny na wykładach, sprawdź dodatkowe terminy otwartych wykładów jakie prowadzimy w Sztorm Place w Warszawie.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...