INDYWIDUALNY KURS MOTOROWODNY

Indywidualny kurs na Sternika Motorowodnego Zalew Zegrzyński

Brakuje Ci czasu na zrobienie uprawnień motorowodnych, a myślisz od nich od dłuższego czasu a może cenisz sobie naukę 1:1 z Instruktorem.

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

ustalany indywidualnie

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński


Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom z Indywidualnym szkoleniem motorowodnym.

Szkolenie składa się z części teoretycznej w formie autorskich materiałów dydaktycznych przesyłanych na maila, części praktycznej w umówionym terminie i egzaminu w wybraną niedzielę po zapisie za pośrednictwem naszej strony (tu odnośnik do zakładki egzaminów).

Wiedzę teoretyczną przyswoisz bez wychodzenia z domu, w czasie i tempie, które sam preferujesz, czy z poziomu komputera czy smartfona. Wykłady podzielone są na działy, a każdy dział na przystępne odcinki. Oprócz wykładów udostępniamy prezentacje, filmiki.

Szkolenie praktyczne organizujemy w ustalonym terminie, w tygodniu, w godzinach wieczornych.

Szkolenie obejmuje wszystkie manewry wymagane na egzaminie, jak i prace bosmańskie.

Do dyspozycji pod okiem instruktora oddajemy 6-cio metrowego riba Brig Eagle z silnikiem Honda 2,4L 150KM lub 5-cio metrowego riba UOne z silnikiem Yamaha 1,8L 80KM w zależności od dostępności.

Oferujemy możliwość zabrania ze sobą do 4 osób, które mają możliwość nabrania doświadczenia w roli załogi, przy pracy z cumami, odbijaczami i bosakiem, co zapewnia sternikowi większy komfort podczas czarteru lub wspólnego wypoczynku na wodzie.

Szkolenie trwa 3 godziny zegarowe. 2 godziny na wodzie i 1 godzinę prac bosmańskich w porcie.

Ceny za szkolenie: 999 zł

Powyższa cena zawiera opiekę instruktora, paliwo.

Czy to wszystko co oferujemy w ramach szkolenia?

Jak przystało na Sztorm Grupę mamy 2 asy w rękawie:

 • Przykładowe terminy:
  • pn-pt                     : 16:00-18:00.

Podczas kursu sprawdzisz moc RIB SPORTIS S7400 z silnikiem 300KM!Cena:

999 zł

Cena kursu zawiera:

 • indywidualną naukę obsługi i manewrowania na jachcie motorowym typu RIB,
 • 5 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin.  Zobacz program kursu
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • dodatkowo naukę obsługi i prowadzenia skutera wodnego Yamaha VX oraz sprawdzisz moc jachtu motorowy RIB S7400 z silnikiem 300KM!

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł,
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Zapisy

Zapisu można dokonać drogą mailową pod adresem: konrad@sztormgrupa.pl

Po uzgodnieniu terminu opłatę za szkolenie należy przelać na konto Sztorm Grupy.

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 (ośrodek Promenada).

Zostań Motorowodniakiem!

Sklep internetowy Sztorm Grupy

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak przebiega kurs motorowodny?

Kursy motorowodne na Zegrzu obejmują wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne. Wykłady dotyczą przepisów, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa wodnego i locji. Zajęcia praktyczne odbywają się na jachcie motorowym typu RIB oraz na skuterze wodnym Yamaha VX. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy wykonują także prace bosmańskie z instruktorem lądowym.

Kurs, który trwa zaledwie jeden weekend, kończy się egzaminem.

Ile kosztuje odbycie kursu?

Za kurs sternika motorowodnego na Zegrzu trzeba uiścić opłatę w wysokości 699 zł. Kwota ta obejmuje cały proces nauki obsługi i manewrowania jachtem motorowodnym oraz 5 wykładów teoretycznych dotyczących dziedzin związanych z bezpiecznym poruszaniem się na wodzie.

W cenie kursu są materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej. Wykłady prowadzone są przez profesjonalnych Instruktorów Motorowodnych.

Jakie są koszty dodatkowe?

Cena za kurs sternika motorowodnego nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej (250 zł) i kosztów wystawienia patentu (50 zł). Jednak uczniom i studentom do 26 roku życia przysługują spore ulgi. Uczeń albo student, który okaże ważną legitymację, za powyższe zapłaci odpowiednio 125 zł i 25 zł. Opłatę trzeba także ponieść z tytułu korzystania z parkingu na terenie ośrodka.

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Jak odbywają się wykłady?

Wykłady odbywają się w formie on-line. W tygodniu poprzedzającym zajęcia praktyczne otrzymujesz dostęp do platformy nagrań wykładów on-line. Do twojej dyspozycji przekazujemy również materiały edukacyjne – prezentacje oraz testy, żebyś mógł solidnie przygotować się do teoretycznej części egzaminu.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział w kursie potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny zapisu na egzamin, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jak przebiega egzamin sternika?

Egzamin na patent sternika motorowodnego podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna ma formę pisemną i jest to test składający się z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Każdy uczestnik kursu ma 90 minut na jego rozwiązanie. Po uzyskaniu minimum 65 prawidłowych odpowiedzi, można przejść do części praktycznej – zajęć na wodzie.

Sprawdzane są także umiejętności przyszłego sternika. Wśród nich: manewrowanie jachtem, kierowanie załogą oraz wykonywanie prac bosmańskich. Błędnie wykonany manewr można raz powtórzyć. Uzyskanie pozytywnej oceny z obu części egzaminu skutkuje otrzymaniem patentu.

Czy można prowadzić motorówkę lub skuter wodny bez patentu?

Jeśli jacht motorowy z silnikiem ma moc ponad 10 kW i osiąga prędkość powyżej 15 km/h, nie może być prowadzony przez osobę bez patentu sternika motorowodnego.

Skuter wodny to także statek wodny. Jeśli silnik ma moc powyżej 10 kW i chociaż jego kadłub jest niewielki, to jako pojazd przystosowany do wykonywania ewolucji na wodzie, nie może być prowadzony przez osobę bez odpowiednich uprawnień.

Czy patent motorowodny pozwala holować narciarza?

Sternik motorowodny nie może holować narciarzy wodnych. Do tego potrzebna jest odpowiednia licencja, którą można zdobyć podczas jednodniowego szkolenia. Żeby jednak przystąpić do kursu, trzeba mieć minimum 18 lat i patent sternika motorowodnego.

Czy paten motorowodny umożliwia prowadzenie skuterów?

Ponieważ pływanie skuterem wodnym wymaga stosownych uprawnień, trzeba wykazać się patentem sternika motorowodnego albo wyższego, by legalnie korzystać ze skutera.

Otrzymałem zaświadczenie, co dalej?

Osoba, która posiada patent sternika motorowodnego, może pływać po wodach śródlądowych jachtami motorowymi i skuterami wodnymi bez ograniczeń mocy silnika i długości kadłuba.

Uprawnienia sternika motorowodnego to także możliwość pływania w porze dziennej jachtem motorowym po wewnętrznych wodach morskich oraz po wodach w strefie do 2 mil morskich od brzegu, pod warunkiem, że jacht ten ma długość kadłuba do 12 metrów.

Czy patent jest ważny za granicą?

Polskie patenty żeglarskie i motorowodne są honorowane we wszystkich krajach europejskich.

Jakie są inne stopnie motorowodne?

Motorowodny Sternik Morski, inaczej nazywany Starszym Sternikiem Motorowodnym, może  prowadzić jachty motorowodne na śródlądziu bez ograniczeń. Na morzu zaś może prowadzić jachty o długości 18 metrów.

Aby podejść do egzaminu trzeba spędzić 200 godzin na pokładzie jachtu, podczas minimum 2 rejsów. O patent Motorowodnego Sternika Morskiego mogą ubiegać się osoby po 18 roku życia.

Kapitan Motorowodny to najwyższy w Polsce patent motorowodny, który umożliwia prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczeń.

Do uzyskania tego stopnia wymagane jest odbycie 6 rejsów morskich o łącznej sumie 1200 godzin. Minimum 400 godzin to samodzielne prowadzenie jachtu motorowodnego o długości powyżej 7,5 metra, a także minimum jeden rejs trwający 100 godzin jachtem o długości powyżej 20 metrów oraz zawinięcie do minimum 2 portów o wodach pływowych.

Wykupiłam/em pakiet z kursem na Licencję na holowanie Narciarza - co dalej?

Zapraszamy do wejścia na stronę oferty Kursu na Holowanie Narciarza lub innych obiektów pływających. Następnie do zapoznania się z dostępnymi terminami i wybrania tego, który Cię interesuje. Wypełnij formularz, w “Uwagi” wpisując numer rezerwacji, w ramach której opłaciłeś pakiet. Po kliknięciu “dalej” i przejściu do płatności zamknij kartę. Rezerwacja pojawi się w naszym systemie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...