MATERIAŁY EDUKACYJNE

DLA DZIECI

Materiały edukacyjne dla dzieci, Sztormiaki

Ahoj Piraci! Czas w domu to dobra okazja do rodzinnej nauki poprzez zabawę. Przygotowaliśmy dla Was filmiki, zadania i QUIZY, które mamy nadzieję, że umilą Wam wspólnie spędzony czas w domu, zainspirują do tworzenia i nauki. Systematycznie będziemy umieszczać nowe materiały dla dzieci związane z żeglarstwem. Zapraszamy do dzielenia  się zwrotnie Waszymi pięknymi pracami. Miłej zabawy!

Budowa jachtu żaglowego

Optimist do najmniejszy jacht żaglowy, przeznaczony dla dzieci. Dzisiaj nauczymy się na jego przykładzie podstawowej budowy jachtu żaglowego. Dowiecie się m.in. co to jest kadłub, do czego służy ster oraz gdzie na żaglówce jest dziób, a gdzie rufa. Obejrzyjcie film, a następnie weźcie udział w QUIZIE. Quiz składa się z 10 pytań – uwaga, tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Miłej zabawy!

Budowa jachtu - dla dzieci

Ahoj Sztormiaki! ⛵ Ahoj Mali Piraci i Kapitanowie! ⛵🎬Podsyłamy pomysł na rodzinną zabawę dla Was 🏠🏠🏠 - przypominamy sobie wspólnie lub uczymy się od podstaw budowy jachtu żaglowego! Dziś na przykładzie jachtu Optimist ⛵⛵⛵Możecie narysować własną, piękną żaglówkę i zaznaczyć na niej części jachtu! 🖌🖌🖌 Miłej zabawy!ZADANIE DO DRUKU🔻🔻🔻https://sztormgrupa.pl/wp-content/uploads/2020/03/ZADANIE-OPTIMIST-uzupe%C5%82nij-nazwy.pdfQUIZ Z BUDOWY JACHTU DLA DZIECI ✅✅✅https://www.fyrebox.com/play/budowa-jachtu-quiz-dla-dz_j3n7NnR0oWięcej materiałów edukacyjnych dla dzieci znajdziecie na: https://sztormgrupa.pl/index.php/materialy-edukacyjne/#kreatywniewdomu #animacja #dladzieci #sztormiaki #kanałsztormiaków

Opublikowany przez Sztorm Grupa Środa, 25 marca 2020


Zbuduj własny model jachtu żaglowego!

Kto z Was chciałby sam zrobić w domu swój jacht żaglowy Optimist? Podrzucamy link udostępniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich ISSA. Drukujemy ➡️ kolorujemy ➡️ wycinamy ➡️ kleimy i składamy

Ahoj Sztormiaki! Kto z Was chciałby sam zrobić w domu swój jacht żaglowy Optimist? Podrzucamy link udostępniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich ISSA. Drukujemy ➡️ kolorujemy ➡️ wycinamy ➡️ kleimy i składamy 😁🎉⛵️Miłej zabawy! 😎📄Wydruk do pobrania: https://issa.com.pl/wp-content/uploads/2019/11/ISSA-Optimist-Model-Czesci-1712PL.pdf📕Instrukcja: https://issa.com.pl/wp-content/uploads/2019/11/ISSA-Model-Optymist-Instrukcja-1705-PL.pdf#kanałsztormiaków #animacjedladzieci #żagle #sztormiaki

Opublikowany przez Sztorm Grupa Piątek, 10 kwietnia 2020

Ubiór na żagle

Wybierając się na żagle zawsze sprawdzajmy prognozę pogody. Dziś Piratka Agnieszka przypomni Wam co należy zabrać ze sobą na rejs żaglówką. Pamiętajmy, że ubranie powinno być dobrane odpowiednio do pogody. Zawsze sprawdzamy prognozę pogody przed rejsem 🙂 Dodatkowo ważne  jest zabezpieczenie ciała nie tylko przed wysoką czy niską temperaturą, ale także przed innymi czynnikami pogodowymi jak m.in. wiatr czy deszcz. Obejrzyj filmik i rozwiąż QUIZ. Przygotowaliśmy dla Ciebie także 2 zadania i wycinankę. Wydrukuj i wytnij z pomocą rodziców odzież z wycinanki, a następnie ubierz chłopca i dziewczynkę odpowiednio do pogody. Miłej zabawy!


https://youtu.be/zvvSEvNmXj8

Wojciech Starck o żeglowaniu w Chinach!

Pierwsza z cyklu Niestworzonych opowieści Wojtka Starcka z dalekich mórz i oceanów. Wojtek żeglował po całym świecie, od Chin przez Antarktydę i Kanary, Ocean Atlantycki i wiele innych ciekawych miejsc. Posłuchajcie jego opowieści.


Opublikowany przez Sztorm Grupa Sobota, 4 kwietnia 2020

Wojciech Starck o smoczych łodziach!

Czy wiesz, że wyścigi na smoczych łodziach to dziś popularny sport zespołowy? Jaką ma historię, na czym polega? Posłuchajcie opowieści i rozwiążcie QUIZ!


Niestworzone opowieści Wojtka Starcka – Wyspy Kanaryjskie

Kolejny odcinek Niestworzonych opowieści Wojtka Starcka, tym razem żeglujemy po Wyspach Kanaryjskich!

Opublikowany przez Sztorm Grupa Czwartek, 2 kwietnia 2020

Wojciech Starck o Wyspach Kanaryjskich!

Kolejny odcinek Niestworzonych opowieści Wojtka Starcka, tym razem żeglujemy po Wyspach Kanaryjskich!


Opowieści o Lofotach!

Kolejny odcinek niesamowitych opowieści, w tym odcinku historia o Lofotach, archipelagu na Morzu Norweskim. Strome skalne ściany wystające z morza wraz z malowniczymi fiordami tworzą niesamowity krajobraz, o którym opowie Wam Pirat Wojtek. W odcinku także o obserwacji największych ssaków na Ziemi, czyli wielorybów!


Tratwą po Wiśle, czyli kolejna opowieść z serii Niestworzone opowieści Wojtka Starcka. Na taki koronawirusowy wieczór w domu jak znalazł!

Opublikowany przez Sztorm Grupa Czwartek, 9 kwietnia 2020

Tratwą po Wiśle!

W tym odcinku do najdłuższej rzecze w Polsce! Jesteście ciekawi ile kilometrów ma Wisła i czy da się po niej pływać?


Dziś zapraszamy na krótką dobranockę o Kolumbie, Magellanie i innych śmiałkach. Z cyklu Niestworzonych opowieści Wojtka Starcka. Miłego słuchania!

Opublikowany przez Sztorm Grupa Sobota, 11 kwietnia 2020

O Kolumbie, Magellanie i innych śmiałkach!


https://youtu.be/rtv3lRvyCQ0

Pola i Franek ich pomysł na zrobienie maseczki!

Pola i Franek to uczestnicy naszych półkolonii żeglarskich Sztormiaki. Dziś chcieliby się podzielić pomysłem na stworzenie własnej maseczki, w celu zakrycia ust i nosa. Brawa dla ich! Filmik jest ich debiutem przed kamerą! 🙂


https://www.facebook.com/sztormgrupa/videos/1053310575070305/

Katamaranem na Tahiti


Zapraszamy do rodzinnej nauki śpiewania szant! 🎬 Rodzice sięgnijcie po swoje gitary - gramy i śpiewamy z dziećmi szantę "Hej ho, żagle staw" z Piratem Gr0m🎤🎤🎤🎉🎉🎉Więcej materiałów edukacyjnych dla dzieci i inspiracji na rodzinne zabawy znajdziecie na:https://sztormgrupa.pl/index.php/materialy-edukacyjne/#kanałsztormiaków #animacjedladzieci #żagle #sztormiaki #szanty #dladzieci

Opublikowany przez Sztorm Grupa Niedziela, 19 kwietnia 2020

Nauka śpiewania szanty!

Pirat Gr0m zaprasza na rodzinną naukę śpiewania szant! Rodzice sięgnijcie po swoje gitary, gramy i śpiewamy z dziećmi szantę “Hej ho, żagle staw”.
Uwaga dzieciaki sztormiaki! Tym razem tylko dla Was! Dziś i w kolejne dni, o godz. 15.00 na naszym Kanale Sztormiaków, niezastąpiony Krzysiek Pakuła będzie mówił o kierunkach geograficznych, kursach względem wiatru, kolorach bojek na wodzie i oznakowaniu mielizn, skał i pirackich przystani! Oglądajcie uważnie!

Opublikowany przez Sztorm Grupa Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Pirat Krzysiek o kierunkach geograficznych!

Gdzie jest północ, a gdzie południe? Czy wschód i zachód są obok siebie? Obejrzyjcie krótki film z Piratem Krzyśkiem i rozwiążcie zadanie 🙂
Nauka śpiewania szanty “Przechyły”!

Pirat Gr0m znowu zaprasza na rodzinną naukę śpiewania szant! Rodzice sięgnijcie po swoje gitary, gramy i śpiewamy z dziećmi szantę “Przechyły”.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...