HOLOWANIE NARCIARZA

Kurs na Licencje na holowanie narciarza, Zalew Zegrzyński

Dla kogo:

Od 18 lat Posiadacz Patentu Sternika Motorowodnego

Czas trwania:

1 dzień

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński

Kurs obejmuje wykład przygotowujący do części teoretycznej egzaminu – zasady holowania, bezpieczeństwo, sprzęt oraz manewrówkę na jachcie motorowym typu rib – Brig Eagle 600 wyposażonym w nowoczesny silnik Honda o mocy 150KM + wake. Bezpośrednio po kursie odbywa się egzamin na Licencję na holowanie narciarza i innych obiektów pływających. Do egzaminu na Licencję na holowania narciarza i innych obiektów pływających może podejść osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz posiada patent Sternika Motorowodnego.

Aby zdobyć Licencję potrzebujesz:

 • odbyć wykład – w sobotę o 10.00
 • zaliczyć manewrówkę na jachcie motorowym z wake (2h)
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 1 dzień.

Tyle godzin zajmuje zdobycie Licencji

Jak wygląda kurs?

 • sobota 10.00-11.30 – wykład: zasady, bezpieczeństwo, przepisy, sprzęt
 • sobota 11.30 -15.00 – zajęcia praktyczne na jachcie motorowym RIB z silnikiem Honda 150KM + wake
 • sobota 15.00 – egzamin


Uprawnienia Licencji

 • Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego
 • Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.

Cena:

499 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę obsługi i manewrowania jachtem motorowym w połączeniu z obiektem holowanym
 • wykład teoretyczny: zasady, bezpieczeństwo, obsługa, sprzęt, przepisy
 • ekspercką kadrę Instruktorów Motorowodnych: Waszczuk, Uziak, Romaniuk. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł,
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Rezerwacja

Do egzaminu na Licencję na holowania narciarza i innych obiektów pływających może podejść osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz posiada patent Sternika Motorowodnego. Więcej informacji o egzaminie znajdziesz tutaj.
Egzamin – zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 (ośrodek Promenada). Dodatkowo możesz skorzystać z cyklu otwartych wykładów żeglarskich w Warszawie – Sztorm Place, Warszawa, ul. Fosa 30 Najbliższe terminy otwartych wykładów

Sztorm Przystań Zegrze

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?
Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.
Jak przygotować się i co zabrać na kurs?
Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.
Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?
Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna.  Kurs na licencje na holowanie narciarza przeznaczony jest dla osób, które posiadają już doświadczenie w prowadzeniu jachtów motorowych i posiadają patent Sternika Motorowodnego.
Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)
Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział w kursie potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Do egzaminu na Licencję na holowania narciarza i innych obiektów pływających może podejść osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz posiada Patent Sternika Motorowodnego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 18 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Zapisu na egzamin należy dokonać tutaj.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 -liczba głosów, ocena: 4,86 z 5)
Loading...