SZTORM SURFERZY

Półkolonie żeglarskie WINDSURFING – SZTORMIAKI 2018

Dla kogo:

Dzieci (10 – 18 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński


Półkolonie windsurfingowe to przygoda z żaglem dla dzieci w wieku 10-18 lat, z podziałem na grupy wiekowe. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z tym pięknym sportem jakim jest windsurfing. Każdy z uczestników będzie uczył się prawidłowego podnoszenia żagla, sterowania deską za pomocą żagla, uproszczonych zwrotów przez sztag i przez rufę oraz swobodnego żeglowania.

Oprócz zajęć na wodzie, uczestnicy będą uczestniczyli w zajęciach okołożeglarskich i teoretycznych w hangarze m.in  taklowanie żagli, odpowiednie przygotowanie sprzętu, podstawy teoretyczne i nauka kursów względem wiatru.

Program

 • Bezpieczeństwo nad wodą: środki ostrożności nad wodą, bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady na kąpieliskach, zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, pierwsza pomoc.
 • Zajęcia windsurfingowe w grupie początkującej – uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa panującymi nad wodą, z budową i sposobami przenoszenia sprzętu windsurfingowego. Każdy z uczestników będzie uczył się prawidłowego podnoszenia żagla, sterowania deską za pomocą żagla, uproszczonych zwrotów przez sztag i przez rufę oraz swobodnego żeglowania.
 • Zajęcia windsurfingowe w grupie zaawansowanej – uczestnicy będą mieli okazje szlifować nabyte wcześniej umiejętności, a także zdobywać nowe. W zależności od poziomu zaawansowania uczestnika, będzie można uczyć się startu z plaży, szybkich zwrotów przez sztag i przez rufę, utrzymywania kursu względem wiatru. Ponad to, w sprzyjających warunkach wietrznych uczestnicy będą mogli spróbować podstawowych tricków windsurfingowych, takich  jak helikopter, pływanie na fałszywym halsie, duck-jibe.
 • Zajęcia okołożeglarskie: zajęcia w hangarze przy sprzęcie, taklowanie żagli, podstawy meteorologii, prawo drogi na wodzie i inne zagadnienia teoretyczne.
 • Zabawy na lądzie: zajęcia rekreacyjno-ruchowe na polanie.
 • Konkursy z nagrodami: każdego dnia odbywa się konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody.

Program półkolonii Sztormiaki realizowany jest przez zespół Wychowawców, Instruktorów, Ratowników, pod bezpośrednim nadzorem Kierownika placówki wypoczynku. Wszystkie osoby możecie obejrzeć tutaj. Najwyższą jakość, bezpieczeństwo i atrakcyjność wypoczynku gwarantujemy swoimi nazwiskami: Waszczuk, Poświatowski, Pakuła, Bajewski, Litwińczuk, Kaczmarek i wiele innych, bardzo zaangażowanych osób. Kadra pracująca przy Sztormiakach liczy ponad 100 osób!

Półkolonie Sztormiaki są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem Kuratorium, Sanepidu oraz Straży Pożarnej, o czym świadczą m.in. pokontrolne protokoły wystawione przez te instytucje – zawsze bez uwag.

Instruktorzy 

Grażyna Łopata – Instruktor Windsurfingu, Instruktor Pływania.  Na co dzień pracuje z dziećmi jako logopeda w przedszkolach i instruktor pływania. Od 5 lat pracuje na obozach jako instruktor windsurfingu i wychowawca. Prowadzi także zajęcia w języku angielskim. Jest instruktorem przyjaznym ale też wymagającym.

Karol Sawicki – Instruktor windsurfingu i narciarstwa. W okresie zimowym pracuje w naszej sekcji narciarskiej, ucząc najmniejsze dzieciaki na stoku, a od wiosny przebiera się w piankę i szkoli przyszłych surferów.

Ramowy program dnia:

08.00 – Wyjazd z Warszawy

09.00 – Powitanie nad Zegrzem, przedstawienie programu dnia

09.10 – Drugie śniadanie

09.30 – Bezpieczeństwo nad wodą – 1 godz.

10.30 – Zajęcia windsurfingowe – 3 godz.

13.30 – Obiad – 1 godz.

14.30 – Zabawy rekreacyjno-ruchowe– 1,5 godz.

16.00 – Podwieczorek

16.15 – Konkurs z nagrodami, zakończenie dnia.

17.00 – Wyjazd do Warszawy

18.00 – Przyjazd do Warszawy

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w obiektach Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada. 

Transport

5 tras autokarów

23 przystanki

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na pięciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 
Trasa 1: KABATY – URSYNÓW – OBWODNICA WARSZAWY – BEMOWO – BIAŁOŁĘKA – BIAŁOBRZEGI
Trasa 2: GALERIA MOKOTÓW – MOKOTÓW (SGH) – CENTRUM (DWORZEC CENTRALNY) – ŻOLIBORZ (METRO MARYMONT) – BIAŁOBRZEGI
Trasa 3:  OTWOCK – JÓZEFÓW – WAWER – ZIELONKA/ZĄBKI – BIAŁOBRZEGI
Trasa 4: WILANÓW – SADYBA – GOCŁAW – STADION NARODOWY – DWORZEC WILEŃSKI – MARKI – BIAŁOBRZEGI
Trasa 5: RASZYN – OBWODNICA WARSZAWY – LEGIONOWO – BIAŁOBRZEGI

Cena:

1149 zł

Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa
 • opieka wychowawców i instruktorów
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką (30 zł), dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii (30 zł), koszulki kolonijnej (20 zł)
 • Pianki – każdy uczestnik powinien być wyposażony w krótką piankę oraz buty do pływania we własnym zakresie

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii „Sztormiaki 2018” to baza Sztorm Grupy na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada nad Jeziorem Zegrzyńskim. Dokładny adres ośrodka: ul. Spacerowa 35, 05-127 Białobrzegi. Centrum Promenada to kompleks hotelowo-rekreacyjny wraz z 40 hektarami pięknego sosnowego lasu, własną plażą, przystanią żeglarską, placami i salami zabaw, boiskami oraz z 3-ma własnymi restauracjami. Na miejscu dzieci mają zapewnione wspaniałe warunki do wypoczynku, zabawy i nauki. Cały teren kompleksu jest strzeżony przez ochronę Solid Security. Szczegółowe informacje o Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada na www.promenadacountry.pl

Największa impreza żeglarska dla dzieci!

OTWARTE SPOTKANIA INFORMACYJNE

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na jedno z otwartych spotkań informacyjnych dla rodziców w naszej siedzibie w Warszawie:

 • 14 marca 2018, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 18 kwietnia 2018, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 23 maja 2018, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 13 czerwca 2018, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,

oraz na Dzień Otwarty w bazie Półkolonii nad Zalewem Zegrzyńskim:

 • 13 maja 2018, godz. 12.00 – baza Półkolonii Sztormiaki 2018, Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada, ul. Spacerowa 35, Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim

Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Zobacz  Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW (IPID+OWU).

Zobacz także Warunki uczestnictwa w Półkoloniach Sztorm Grupa 2017_2018.

 

Rezerwacja

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach jest tylko w ciągu dnia i nie obejmuje noclegu – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem. Jego koszt zawarty jest w cenie półkolonii. Dzieci na noc wracają do swoich domów.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Zapewniamy 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki są przygotowywane w restauracji hotelowej przez zawodowych kucharzy i podawane są w restauracji hotelowej wg ustalonego menu. Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Prosimy o skorzystanie z formularza rezerwacyjnych- wybierz termin i rezerwuj miejsce, to proste!

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trasach podanych poniżej. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Zegrze, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik ma możliwość wybrania tylko jednego miejsca zbiórki, nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych, nawet jeżeli znajdują się na tej samej trasie przejazdu.

Mieszkam blisko Zalewu Zegrzyńskiego, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 9.00 i odbiór uczestnika o godz. 17.00. Adres: CKR Promenada, ul. Spacerowa 35 Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani z Półkolonii jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo (pobierz tutaj: Upoważnienie_do_odbioru).

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki 2018?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu, które nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci, wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie. Dzieci uczestniczą w programie nad wodą wyłącznie w kamizelkach ratunkowych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa. Umiejętność pływania nie ma żadnego znaczenia.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki W przypadku uczestników Sekcji Optymist pomocna (ale nie obowiązkowa) będzie pianka oraz buty do wody.

Rezerwujesz miejsce?