AKADEMIA  SZTORM REGATTA TEAM

Akademia regatowa Sztorm Regatta Team

Dla kogo:

Dzieci i młodzież (12-18 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński


Zapraszamy do świata sportowego żeglarstwa! Duże prędkości, ogromne emocje, najszybsze jachty i rywalizacja pod okiem znakomitej kadry! Nauczymy Was jak ustawić jacht, aby wycisnąć z niego najwyższe prędkości, poznacie regatowe manewry oraz zagadnienia z taktyki i strategii żeglarskich wyścigów. Zajęcia na nowych jachtach Sigma 600 oraz słynnych 49-er, 470 czy Micro poprowadzi kadra, w skład której wchodzą uczestnicy  Mistrzostw Świata, Europy i Polski w międzynarodowych klasach regatowych, w tym Mistrzowie Świata. Na koniec turnusu regaty o Puchar Akademii Sztorm Regatta Team!

Rezerwacja

Program

Zajęcia żeglarskie to m.in. wprowadzenie do regat, podstawowe przepisy regatowe, nauka manewrów – zwroty, obroty, starty, podstawy trymowania jachtu, technika sterowania i ustawiania żagli, podstawy taktyki i strategii, wyścigi.

Grupy wiekowe 12-14 lat oraz 15-18 lat. Turnusy od poniedziałku do piątku przez całe wakacje.

Program półkolonii realizowany jest przez zespół Wychowawców, Instruktorów Żeglarstwa, Ratowników, pod bezpośrednim nadzorem Kierownika placówki wypoczynku. Wszystkie osoby możecie obejrzeć tutaj. Najwyższą jakość, bezpieczeństwo i atrakcyjność wypoczynku gwarantujemy swoimi nazwiskami: Waszczuk, Poświatowski, Pakuła, Bajewski i wiele innych, bardzo zaangażowanych osób. Kadra liczy ponad 100 osób!

Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem Kuratorium oraz Sanepidu i Straży Pożarnej, o czym świadczą m.in. pokontrolne protokoły wystawione przez te instytucje – zawsze bez uwag.

Liczba uczestników w 2018 roku!

Ramowy program dnia:

08.00 – Wyjazd z Warszawy

08.45 – Powitanie nad Zegrzem, organizacja

09.00 – Drugie śniadanie

09.30 – Zajęcia praktyczne na wodzie

13.00 – Obiad

14.00 – Zajęcia teoretyczne w budynku Sztorm Grupy

15.00 – Zajęcia praktyczne na wodzie

17.00 – Wyjazd do Warszawy

18.00 – Przyjazd do Warszawy

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w obiektach Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada.

Transport

6 tras autokarów

26 przystanków

Transport

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na sześciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

Trasa 1: KABATY – URSYNÓW – OBWODNICA WARSZAWY – BEMOWO – BIAŁOŁĘKA – BIAŁOBRZEGI

Trasa 2: GALERIA MOKOTÓW – MOKOTÓW (SGH) – CENTRUM (DWORZEC CENTRALNY) – ŻOLIBORZ (METRO MARYMONT) – BIAŁOBRZEGI

Trasa 3:  OTWOCK – JÓZEFÓW – WAWER – ZIELONKA/ZĄBKI – BIAŁOBRZEGI

Trasa 4: WILANÓW – SADYBA – GOCŁAW – STADION NARODOWY – DWORZEC WILEŃSKI – MARKI – BIAŁOBRZEGI

Trasa 5: RASZYN – OBWODNICA WARSZAWY – LEGIONOWO – BIAŁOBRZEGI

Trasa 6: PRUSZKÓW (STADION CKIS) – PIASTÓW (RONDO KACZOROWSKIEGO) – URSUS (PKP) – OCHOTA (BLUE CITY) – WOLA (ALEJA PRYMASA TYSIĄCLECIA)

Cena:

1349,00

 

Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa
 • opieka wychowawców i instruktorów
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: przejażdżki motorówką (30 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (30 zł), koszulki SZTORMIAKI 2019 (20 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł).

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna.

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii „Sztormiaki 2019” to baza Sztorm Grupy na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada nad Jeziorem Zegrzyńskim. Dokładny adres ośrodka: ul. Spacerowa 35, 05-127 Białobrzegi.

Centrum Promenada to kompleks hotelowo-rekreacyjny wraz z 40 hektarami pięknego sosnowego lasu, własną plażą, przystanią żeglarską, placami i salami zabaw, boiskami oraz z 3-ma własnymi restauracjami. Na miejscu dzieci mają zapewnione wspaniałe warunki do wypoczynku, zabawy i nauki.

Cały teren kompleksu jest strzeżony przez ochronę Solid Security. Szczegółowe informacje o Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada na www.promenadacountry.pl

NAJWIĘKSZA ŻEGLARSKA IMPREZA DLA DZIECI!

OTWARTE SPOTKANIA INFORMACYJNE

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na jedno z otwartych spotkań informacyjnych dla rodziców w naszej siedzibie w Warszawie:

 • 21 marca 2019, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 17 kwietnia 2019, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 22 maja 2019, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 12 czerwca 2019, godz. 19.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,

oraz na Dzień Otwarty w bazie Półkolonii nad Zalewem Zegrzyńskim:

 • 12 maja 2019, godz. 12.00 – baza Półkolonii Sztormiaki 2019, Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada, ul. Spacerowa 35, Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna.

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach jest tylko w ciągu dnia i nie obejmuje noclegu – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem. Jego koszt zawarty jest w cenie półkolonii.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Zapewniamy 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Obiady są przygotowywane w restauracji hotelowej przez zawodowych kucharzy i podawane są w restauracji hotelowej wg ustalonego menu. Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego.

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trasach podanych poniżej. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Zegrze, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik ma możliwość wybrania tylko jednego miejsca zbiórki, nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych, nawet jeżeli znajdują się na tej samej trasie przejazdu.

Mieszkam blisko Zalewu Zegrzyńskiego, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 9.00 i odbiór uczestnika o godz. 17.00. Adres: CKR Promenada, ul. Spacerowa 35 Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani z Półkolonii jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo tutaj: Upoważnienie_do_odbioru.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki 2019?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie. Dzieci uczestniczą w programie nad wodą w kamizelkach ratunkowych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • notes i długopis • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki W przypadku uczestników Akademii Regatowej pomocna (ale nie obowiązkowa) będzie pianka oraz buty do wody.

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...