AKADEMIA  SZTORM REGATTA TEAM

Akademia regatowa Sztorm Regatta Team

Dla kogo:

Dzieci i młodzież (12-18 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński
Zapraszamy do świata sportowego żeglarstwa! Duże prędkości, ogromne emocje, najszybsze jachty i rywalizacja pod okiem znakomitej kadry! Nauczymy Was jak ustawić jacht, aby wycisnąć z niego najwyższe prędkości, poznacie regatowe manewry oraz zagadnienia z taktyki i strategii żeglarskich wyścigów. Zajęcia na nowych jachtach Sigma 600 oraz słynnych 49-er, 470 czy Micro poprowadzi kadra, w skład której wchodzą uczestnicy Mistrzostw Świata, Europy i Polski w międzynarodowych klasach regatowych, w tym Mistrzowie Świata. Na koniec turnusu regaty o Puchar Akademii Sztorm Regatta Team!

Program

 • Zajęcia żeglarskie to m.in. wprowadzenie do regat, podstawowe przepisy regatowe, nauka manewrów – zwroty, obroty, starty, podstawy trymowania jachtu, technika sterowania i ustawiania żagli, podstawy taktyki i strategii, wyścigi.
 • Prace bosmańskie przy jachtach, utrzymanie sprzętu w dobrym stanie
 • Edukacja ekologiczna: uczymy szacunku do środowiska naturalnego, nauka o znaczeniu wody w środowisku i sposobach na jej oszczędzanie, dbamy o segregację odpadów i uczymy sposobów na ograniczenie ich powstawania 🌏 💧🌱⛵

Grupy wiekowe: 12-14 lat oraz 15-18 lat

Liczba uczestników w 2020 roku!

Ramowy program dnia:

08.00 – Wyjazd z Warszawy
08.45 – Powitanie nad Zegrzem, organizacja
09.00 – Drugie śniadanie
09.30 – Zajęcia praktyczne na wodzie
13.00 – Obiad
14.00 – Zajęcia teoretyczne w budynku Sztorm Grupy
15.00 – Zajęcia praktyczne na wodzie
17.00 – Wyjazd do Warszawy
18.00 – Przyjazd do Warszawy
Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w salach.

KADRA

Zajęcia żeglarskie prowadzą instruktorzy regatowi Sztorm Grupy, złoci medaliści Mistrzostw Świata, zawodnicy startujący w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej

 • Pacyfik Koseski
 • Mateusz Byrski
 • Mateusz Gołaszewski
 • Piotr Małecki
 • Kaja Fidecka

Na przestrzeni lat wielokrotnie zdobyte podium w klasach 420, optymist w regatach ogólnopolskich.


Program półkolonii realizowany jest przez zespół Wychowawców, Instruktorów Żeglarstwa, Ratowników, pod bezpośrednim nadzorem Kierownika placówki wypoczynku. Wszystkie osoby możecie obejrzeć tutaj. Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem Kuratorium oraz Sanepidu i Straży Pożarnej, o czym świadczą m.in. pokontrolne protokoły wystawione przez te instytucje – zawsze bez uwag.

Transport

5 tras autokarów

28 przystanków

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na pięciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 
DOKŁADNE TRASY I PRZYSTANKI
Trasa 1: KABATY – IMIELIN – URSYNÓW ZIELONY– OBWODNICA WARSZAWY – URSUS– JELONKI – BEMOWO (LAZUROWA) – BIAŁOŁĘKA – BIAŁOBRZEGI
Trasa 2: GALERIA MOKOTÓW – MOKOTÓW (SGH) – CENTRUM (DWORZEC CENTRALNY) – ŻOLIBORZ (ARKADIA)- ŻOLIBORZ (METRO MARYMONT) – BIAŁOBRZEGI
Trasa 3:  OTWOCK – JÓZEFÓW– RADOŚĆ – WAWER – ZIELONKA – BIAŁOBRZEGI
Trasa 4: WILANÓW – SADYBA – GOCŁAW – STADION NARODOWY – DWORZEC WILEŃSKI – MARKI (M1) – BIAŁOBRZEGI
Trasa 5: RASZYN – OCHOTA (BLUE CITY) – WOLA (ALEJA PRYMASA TYSIĄCLECIA)– LEGIONOWO – BIAŁOBRZEGI
Podane trasy mogą ulegać zmianie w zależności od liczby uczestników na poszczególnych przystankach. Dokładne mapki lokalizacyjne przystanku oraz godziny zbiórek na każdy turnus przekazujemy Państwu przed rozpoczęciem danego turnusu.

CENA: 1499,00

FIRST MINUTE: 1399,00 + ATRAKCJE DODATKOWE GRATIS*Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa
 • opieka wychowawców
 • zajęcia pod okiem instruktorów regatowych, aktywnie ścigających się w Polskiej Lidze Żeglarskiej
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii
Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: przejażdżki motorówką (49 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (39 zł), koszulki SZTORMIAKI 2021 (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł)
 • pianek – uczestnicy powinni być wyposażeni we własne pianki lub odzież na zmianę.

Rezerwacja

*Liczba miejsc w promocji OFERTA FIRST MINUTE jest ograniczona na poszczególne turnusy wypoczynku. Obowiązuje kolejność zapisów. Oferta promocyjna obowiązuje od dnia 3 listopada 2020 do wyczerpania miejsc w promocji. Promocja nie łączy się innymi rabatami.

Atrakcje dodatkowe

JAK PRZYGODA, TO PRZYGODA – REJS MOTORÓWKĄ!

Rejs motorówką RIB 300 KM to jak roller coaster na wodzie! Największa motorówka nad Zalewem Zegrzyńskim, która powoduje uśmiech od ucha do ucha! Przygoda, którą dzieci z utęsknieniem wspominają przez całe wakacje!

49 zł

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

39 zł

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2021!

39 zł

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Załącznik nr 1 – Warunki uczestnictwa w Półkoloniach Sztorm Grupa 2021_2022

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii „Sztormiaki 2021” to baza Sztorm Grupy nad Jeziorem Zegrzyńskim. Kompleks hotelowo-rekreacyjny wraz z 40 hektarami pięknego sosnowego lasu, własną plażą, przystanią żeglarską, placem zabaw, boiskami oraz z 3-ma własnymi restauracjami. Na miejscu dzieci mają zapewnione wspaniałe warunki do wypoczynku, zabawy i nauki. Cały teren kompleksu jest strzeżony przez ochronę.

NAJLEPSZA

ŻEGLARSKA

IMPREZA

DLA DZIECI!

https://youtu.be/40_4AAKl5XY

Galeria:

Zobacz inne sekcje półkolonii:

Sztorm surferzy – Windsurfing

Czas na windsurfing! Aktywnie i na sportowo! (10-18 lat)

KAPITANOWIE SZTORM GRUPY

Przygoda dla dzieci, które już były na łódkach lub są starsze (7-12lat).

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?
Program na półkoloniach jest tylko w ciągu dnia i nie obejmuje noclegu – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem. Jego koszt zawarty jest w cenie półkolonii.
Jak wygląda sprawa wyżywienia?
Zapewniamy 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Obiady są przygotowywane w restauracji hotelowej przez zawodowych kucharzy i podawane są w restauracji hotelowej wg ustalonego menu. Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.
Jak dokonać zapisu?
Prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego.
Co jest/nie jest zawarte w cenie?
CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Warszawa – Zegrze – Warszawa • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.
Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?
Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trasach podanych poniżej. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.
Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?
Transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Zegrze, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.
Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?
Każdy uczestnik ma możliwość wybrania tylko jednego miejsca zbiórki, nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych, nawet jeżeli znajdują się na tej samej trasie przejazdu.
Mieszkam blisko Zalewu Zegrzyńskiego, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?
Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 9.00 i odbiór uczestnika o godz. 17.00. Adres: CKR Promenada, ul. Spacerowa 35 Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim
Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?
Uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani z Półkolonii jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo tutaj: Upoważnienie_do_odbioru.
Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki?
Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS
Czy wymagana jest umiejętność pływania?
Nie. Dzieci uczestniczą w programie nad wodą w kamizelkach ratunkowych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa.
Co zabrać na Półkolonie?
Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • notes i długopis • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki W przypadku uczestników Akademii Regatowej pomocna (ale nie obowiązkowa) będzie pianka oraz buty do wody.
Czy mogę za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie?
Półkolonie są formą wypoczynku bez noclegu i nie stanowią imprezy turystycznej, w związku z czym niestety nie można za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Imprezami turystycznymi są nasze kolonie i obozy na Mazurach. Zobacz ofertę kolonii i obozów na lat 2021, gdzie możesz wykorzystać bon turystyczny.
Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?
Wymagane jest oświadczenie Rodzica/Opiekuna o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia wypoczynku stanu zdrowia dziecka oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 14 dni poprzedzających wypoczynek nie zamieszkiwało ono z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik:  Oświadczenie uczestnik, Rodzic – KOLONIE i OBOZY ]. Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.
Ważne COVID19 : Czy uczestnicy mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?
Przypominamy, że uczestnik półkolonii musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury jeszcze przed wejściem na półkolonie. Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić dziecko na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić na teren półkolonii. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...