KAPITANOWIE SZTORM GRUPY

ŚLĄSK

Półkolonie żeglarskie KAPITANOWIE SZTORM GRUPY – SZTORMIAKI 2020  – Śląsk, Katowice, Pogoria I 

Dla kogo:

Dzieci (7- 12 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Pogoria I

Półkolonie żeglarskie KAPITANOWIE SZTORM GRUPY to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci w wieku 7-12 lat.  Nauka żeglowania, praca w załodze, aktywnie spędzony czas na malowniczej Pogorii I, oddalonej jedynie o 20 minut drogi od Katowic. Program zajęć wypełniony jest po brzegi, dzień zaczynamy od zapoznania się z podstawami żeglarstwa oraz zasadami bezpieczeństwa nad wodą, żeglujemy, uczymy się wiązać węzły żeglarskie, bawimy się na świeżym powietrzu w gry terenowe, a na zakończenie każdego dnia czekają na nas konkursy!

Sekcja półkolonii idealna dla dzieci starszych oraz tych, które mają już za sobą pierwszy rejs lub kontakt z żeglarstwem. Uczestników półkolonii dzielimy na grupy wiekowe i żeglujemy w załogach 5-osobowych. Na półkoloniach wszyscy pracujemy jako drużyna! Uczymy się komend żeglarskich, a czasem nawet stajemy sami za sterem! Jeśli Twoje dziecko jest młodsze lub ma mniejsze doświadczenie żeglarskie zapraszamy do sekcji Mali Piraci Sztorm Grupy

Rezerwacja

Liczba miejsc w promocji na każdym turnusie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)

Program półkolonii Kapitanowie Sztorm Grupy:

 • Bezpieczna Woda – wszystkie zasady bezpieczeństwa nad wodą, środki ratunkowe, zachowanie
 • Zajęcia żeglarskie  – stawiamy żagle, żeglujemy, klarujemy jachty – poszerzamy wiedzę i doskonalimy manewry
 • Zajęcia okołożeglarskie – każdy porządny żeglarz zna kilka węzłów, budowę żagla i obsługę silnika
 • Zabawy na lądzie – w tej części zapominamy na chwilę o żaglach i integrujemy się w terenie
 • Konkursy z nagrodami – każde dziecko najbardziej lubi nagrody – a tych będzie cała moc!

I oczywiście wisienka na torcie, czyli:

 • Regaty SztormCup – zabawa na całego i to na sportowo. Normalnie będziemy się ścigać na jachtach!

Nad wszystkim czuwa Kierownik Półkolonii i zespół wychowawców, instruktorów, sterników i ratownik. Poznaj naszą kadrę tutaj.

Liczba uczestników nad Pogorią w 2019 roku!

Program dnia półkolonii:

od 07.30 – Wyjazd z Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej

08.30 – Powitanie nad Pogorią I, przedstawienie programu dnia

08.40 – Drugie śniadanie

09.00 – Bezpieczeństwo nad wodą – 1 godz.

10.00 – Zajęcia okołożeglarskie – 1 godz.

11.00 – Zajęcia na lądzie – 1.5 godz.

12.00 – Obiad – 1 godz.

12.30 – Zajęcia żeglarskie – 3 godz.

15.30 – Podwieczorek

15.45 – Konkurs z nagrodami, zakończenie dnia.

od 16.30 – Wyjazd do Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w salach.

Każdy turnus Półkolonii Sztormiaki 2019 jest zgłaszany do Kuratorium Oświaty, jest przez Kuratorium zatwierdzany i kontrolowany zarówno przez Kuratorium, Sanepid i Straż Pożarną. Przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwa nasza najlepsza Kadra!

Transport

CHORZÓW

KATOWICE

SOSNOWIEC

DĄBROWA GÓRNICZA

Transport

Nasi mali uczestnicy jadą na Półkolonie klimatyzowanym, bezpiecznym autokarem pod opieką pilota – wychowawcy, który przez całą drogę czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Uwaga – dzieci wydawane są tylko i wyłącznie osobom upoważnionym do odbioru. Brak upoważnienia oznacza brak możliwości odbioru dziecka.

Trasa : CHORZÓW Rynek ul.Kościuszki – KATOWICE Osiedle Tysiąclecia – KATOWICE al. Roździeńskiego – SOSNOWIEC ul.Będzińska – DĄBROWA GÓRNICZA ul.Królowej Jadwigi

Cena:

1049,00Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów
 • opieka wychowawców i instruktorów
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: rejsu motorówką (39 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (30 zł), koszulki SZTORMIAKI 2020 (20 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł).

Atrakcje dodatkowe

 

JAK PRZYGODA, TO PRZYGODA – REJS MOTORÓWKĄ!

Rejs motorówką RIB!  Przygoda, którą dzieci z utęsknieniem wspominają przez całe wakacje!

39 zł

 

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

34 zł

 

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

 

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2020!

39 zł

 

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii Sztormiaki znajduje się nad zbiornikiem Pogoria I, teren z dużą powierzchnią lasów i bezpośrednim dostępem do wody, gdzie będziemy spędzać nasz dzień. Jest to idealne miejsce na obcowanie z naturą i spokojne przyswajanie nowej wiedzy. Cały teren kompleksu jest ogrodzony. ul.Żeglarska 20, Dąbrowa Górnicza

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Załacznik nr 1 – Warunki uczestnictwa w Polkoloniach Sztorm Grupa 2019_2020.   Zobacz także  Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW (IPID+OWU).

Galeria:

Zobacz też inne sekcje półkolonii:

Mali Piraci Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Żeglarska przygoda dla najmłodszych dzieci. Idealna na pierwszy wyjazd dziecka (5-9 lat).

Akademia Mały Optimist Śląsk, Pogoria I

Nauka od podstaw żeglowania na jachtach klasy Optimist (6-12 lat)

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach w przeciwieństwie do kolonii nie obejmuje noclegów – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem, którego koszt zawarty jest w cenie, a dzieci na noc wracają do swoich domów.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Lokalna kuchnia serwuje 3 posiłki dziennie: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które przygotowywane są przez zawodowych kucharzy i podawane wg ustalonego menu. Przez cały dzień zapewniamy wodę do picia bez ograniczeń. Jeśli dziecko jest na coś uczulone koniecznie podaj tą informację w jego karcie.

Jak dokonać zapisu?

Wystarczy wybrać termin i zarezerwować miejsce, używając formularza rezerwacyjnego.

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec- Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym autokarem na trasie podanej powyżej. W autokarze znajduje się Wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Pogorię I, a przecież chcemy więcej czasu spędzić nad wodą niż w autokarze.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik wybiera jedno i to samo miejsce zbiórki. Nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych.

Mieszkam blisko Pogorii I, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 9.00 i odbiór uczestnika o godz. 17.00.

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Tak, pod warunkiem, że pierwszego dnia turnusu przekażecie Państwo pisemne upoważnienie do odbioru uczestnika przez inną, wskazaną osobę (np. babcia, ciocia). Formularz do pobrania tutaj: Upoważnienie_do_odbioru. W innym przypadku uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani  jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki 2019?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu, które nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci, wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie, ponieważ dzieci mogą uczestniczyć w programie nad wodą wyłącznie w kamizelkach ratunkowych, a wszystkie zajęcia kontroluje zawodowa kadra instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...