KAPITANOWIE SZTORM GRUPY

ŚLĄSK

Półkolonie żeglarskie KAPITANOWIE SZTORM GRUPY SZTORMIAKI 2021  – Śląsk, Katowice, Pogoria I 

Dla kogo:

Dzieci (7- 12 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Pogoria I

Półkolonie żeglarskie KAPITANOWIE SZTORM GRUPY to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci w wieku 7-12 lat.  Nauka żeglowania, praca w załodze, aktywnie spędzony czas na malowniczej Pogorii I, oddalonej jedynie o 20 minut drogi od Katowic. Program zajęć wypełniony jest po brzegi, dzień zaczynamy od zapoznania się z podstawami żeglarstwa oraz zasadami bezpieczeństwa nad wodą, żeglujemy, uczymy się wiązać węzły żeglarskie, bawimy się na świeżym powietrzu w gry terenowe, a na zakończenie każdego dnia czekają na nas konkursy!

Sekcja półkolonii idealna dla dzieci starszych oraz tych, które mają już za sobą pierwszy rejs lub kontakt z żeglarstwem. Uczestników półkolonii dzielimy na grupy wiekowe i żeglujemy w załogach 5-osobowych. Na półkoloniach wszyscy pracujemy jako drużyna! Uczymy się komend żeglarskich, a czasem nawet stajemy sami za sterem! Jeśli Twoje dziecko jest młodsze lub ma mniejsze doświadczenie żeglarskie zapraszamy do sekcji Mali Piraci Sztorm Grupy

Program półkolonii Kapitanowie Sztorm Grupy:

 • Bezpieczna Woda – wszystkie zasady bezpieczeństwa nad wodą, środki ratunkowe, zachowanie
 • Zajęcia żeglarskie  – stawiamy żagle, żeglujemy, klarujemy jachty – poszerzamy wiedzę i doskonalimy manewry
 • Zajęcia okołożeglarskie – każdy porządny żeglarz zna kilka węzłów, budowę żagla i obsługę silnika
 • Zabawy na lądzie – w tej części zapominamy na chwilę o żaglach i integrujemy się w terenie
 • Konkursy z nagrodami – każde dziecko najbardziej lubi nagrody – a tych będzie cała moc!

I oczywiście wisienka na torcie, czyli:

 • Regaty SztormCup – zabawa na całego i to na sportowo. Normalnie będziemy się ścigać na jachtach!

Nad wszystkim czuwa Kierownik Półkolonii i zespół wychowawców, instruktorów, sterników i ratownik. Poznaj naszą kadrę tutaj.

Liczba uczestników nad Pogorią w 2020 roku!

Program dnia półkolonii:

od 07.30 – Wyjazd z Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej

08.30 – Powitanie nad Pogorią I, przedstawienie programu dnia

08.40 – Drugie śniadanie

09.00 – Bezpieczeństwo nad wodą – 1 godz.

10.00 – Zajęcia okołożeglarskie – 1 godz.

11.00 – Zajęcia na lądzie – 1.5 godz.

12.00 – Obiad – 1 godz.

12.30 – Zajęcia żeglarskie – 3 godz.

15.30 – Podwieczorek

15.45 – Konkurs z nagrodami, zakończenie dnia.

od 16.30 – Wyjazd do Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w salach.

Każdy turnus Półkolonii Sztormiaki 2019 jest zgłaszany do Kuratorium Oświaty, jest przez Kuratorium zatwierdzany i kontrolowany zarówno przez Kuratorium, Sanepid i Straż Pożarną. Przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwa nasza najlepsza Kadra!

Transport

CHORZÓW

KATOWICE

SOSNOWIEC

DĄBROWA GÓRNICZA

Transport

Nasi mali uczestnicy jadą na Półkolonie klimatyzowanym, bezpiecznym autokarem pod opieką pilota – wychowawcy, który przez całą drogę czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Uwaga – dzieci wydawane są tylko i wyłącznie osobom upoważnionym do odbioru. Brak upoważnienia oznacza brak możliwości odbioru dziecka.

Trasa : CHORZÓW Rynek ul.Kościuszki – KATOWICE Osiedle Tysiąclecia – KATOWICE al. Roździeńskiego – SOSNOWIEC ul.Będzińska – DĄBROWA GÓRNICZA ul.Królowej Jadwigi

Cena:

OD 1049,00

FIRST MINUTE:
949,00 + ATRAKCJE DODATKOWE GRATISCena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów
 • opieka wychowawców i instruktorów
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • chustę Sztorm Grupy typu buff
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: rejsu motorówką (39 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (39 zł), koszulki SZTORMIAKI 2021 (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł), Sztormowych gadżetów.

Rezerwacja !Uwaga!

Szanowni Państwo,

z wielką przykrością informujemy, że nie zebrała się wystarczająca ilość uczestników na Półkolonie nad “Pogorią I”,  w związku z czym jesteśmy zmuszeni odwołać półkolonie żeglarskie nad Pogorią I w lato 2021.

Załoga Sztorm Grupy

*Liczba miejsc w promocjach OFERTA FIRST MINUTE, ATRAKCJE GRATIS oraz SUPER STO jest ograniczona na poszczególne turnusy wypoczynku. Obowiązuje kolejność zapisów. Oferta promocyjna obowiązuje od dnia 3 listopada 2020 do wyczerpania miejsc w promocji. Promocje nie łączą się innymi rabatami.

Atrakcje dodatkowe

JAK PRZYGODA, TO PRZYGODA – REJS MOTORÓWKĄ!

Rejs motorówką RIB!  Przygoda, którą dzieci z utęsknieniem wspominają przez całe wakacje!

39 zł

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

39 zł

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2021!

39 zł

SZTORMOWE GADŻETY

Dodatki, dzięki którym każdy uczestnik poczuje się wyjątkowo! Brelok żaglówka (10zł), Kolekcjonerska przypinka (10zł), metalowa przypinka (19zł), a może ekotorba bawełniana (29zł) lub workoplecak (39zł).

 

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii Sztormiaki znajduje się nad zbiornikiem Pogoria I, teren z dużą powierzchnią lasów i bezpośrednim dostępem do wody, gdzie będziemy spędzać nasz dzień. Jest to idealne miejsce na obcowanie z naturą i spokojne przyswajanie nowej wiedzy. Cały teren kompleksu jest ogrodzony. ul.Żeglarska 20, Dąbrowa Górnicza

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna.

Zobacz Warunki uczestnictwa w Półkoloniach Sztorm Grupa 2021-2022

Zobacz także  Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW (IPID+OWU).

Galeria:

Zobacz też inne sekcje półkolonii:

Mali Piraci Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Żeglarska przygoda dla najmłodszych dzieci. Idealna na pierwszy wyjazd dziecka (5-9 lat).

Akademia Mały Optimist Śląsk, Pogoria I

Nauka od podstaw żeglowania na jachtach klasy Optimist (6-12 lat)

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach w przeciwieństwie do kolonii nie obejmuje noclegów – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem, którego koszt zawarty jest w cenie, a dzieci na noc wracają do swoich domów.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Lokalna kuchnia serwuje 3 posiłki dziennie: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które przygotowywane są przez zawodowych kucharzy i podawane wg ustalonego menu. Przez cały dzień zapewniamy wodę do picia bez ograniczeń. Jeśli dziecko jest na coś uczulone koniecznie podaj tą informację w jego karcie.

Jak dokonać zapisu?

Wystarczy wybrać termin i zarezerwować miejsce, używając formularza rezerwacyjnego.

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec- Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym autokarem na trasie podanej powyżej. W autokarze znajduje się Wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Pogorię I, a przecież chcemy więcej czasu spędzić nad wodą niż w autokarze.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik wybiera jedno i to samo miejsce zbiórki. Nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych.

Mieszkam blisko Pogorii I, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 8.30 i odbiór uczestnika o godz. 16.30.

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Tak, pod warunkiem, że pierwszego dnia turnusu przekażecie Państwo pisemne upoważnienie do odbioru uczestnika przez inną, wskazaną osobę (np. babcia, ciocia). Formularz do pobrania tutaj: Upoważnienie_do_odbioru. W innym przypadku uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani  jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki 2019?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu, które nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci, wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie, ponieważ dzieci mogą uczestniczyć w programie nad wodą wyłącznie w kamizelkach ratunkowych, a wszystkie zajęcia kontroluje zawodowa kadra instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki.

Czy mogę za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie?

Półkolonie są formą wypoczynku bez noclegu i nie stanowią imprezy turystycznej, w związku z czym niestety nie można za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Imprezami turystycznymi są nasze kolonie i obozy na Mazurach. Zobacz ofertę kolonii i obozów na lat 2021, gdzie możesz wykorzystać bon turystyczny.

Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?

Wymagane jest oświadczenie Rodzica/Opiekuna o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia wypoczynku stanu zdrowia dziecka oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 14 dni poprzedzających wypoczynek nie zamieszkiwało ono z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik:  Oświadczenie uczestnik, Rodzic – KOLONIE i OBOZY ].

Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.

Ważne COVID19 : Czy uczestnicy mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?

Przypominamy, że uczestnik półkolonii musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury jeszcze przed wejściem na półkolonie.

Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić dziecko na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić na teren półkolonii. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę.

Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...