AKADEMIA  REGATOWA

Akademia Regatowa 

Dla kogo:

Dzieci i młodzież (12-18 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Pogoria I

Sportowe żeglarstwo na wyciągnięcie ręki! Ogrom emocji, duża prędkość na najszybszych jachtach, a to wszystko pod okiem mistrzowskiej kadry! Podczas zajęć uczymy jak ustawić jacht, aby wycisnąć z niego najwyższe prędkości, prezentujemy regatowe manewry, a także zagadnienia z taktyki oraz strategii żeglarskich wyścigów. Zajęcia prowadzone na jachtach typu Sigma 600 oraz dobrze znanych 49-er, 470 czy Micro. Akademię regatową prowadzi kadra, w  której  skład wchodzą uczestnicy Mistrzostw Świata, Europy i Polski w międzynarodowych klasach regatowych. Pod koniec każdego turnusu uczestnicy rozgrywają regaty o Puchar Regatowej Sztorm Akademii. 

Program

 • Zajęcia żeglarskie to m.in. wprowadzenie w świat regat, podstawowe przepisy regatowe, nauka manewrów – zwroty, obroty, starty, podstawy trymowania jachtu, technika sterowania i ustawiania żagli, podstawy taktyki i strategii, wyścigi.
 • Prace bosmańskie przy jachtach, utrzymanie sprzętu w dobrym stanie
 • Bezpieczeństwo nad wodą, czyli wszelkie środki ostrożności, by zachować zdrowie na wodzie o czym między innymi opowie ratownik
 • Regaty SztormCup, czyli trochę sportowej rywalizacji połączonej ze świetną zabawą na koniec każdego turnusu! ⛵
 • Edukacja ekologiczna: uczymy szacunku do środowiska naturalnego, nauka o znaczeniu wody w środowisku i sposobach na jej oszczędzanie, dbamy o segregację odpadów i uczymy sposobów na ograniczenie ich powstawania 🌏 💧🌱

Grupy wiekowe: 12-14 lat oraz 15-18 lat

Ramowy program dnia:

 • od 07.30 – Wyjazd z Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej
 • 08.30 – Powitanie nad Pogorią I, omówienie programu dnia
 • 08.40 – Drugie śniadanie
 • 09.00 – Zajęcia praktyczne na wodzie
 • 12.30 – Obiad
 • 13.30 – Zajęcia teoretyczne na lądzie
 • 14.30 – Zajęcia praktyczne na wodzie
 • od 16.30 – Wyjazd do Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w salach.

KADRA

Zajęcia żeglarskie prowadzą instruktorzy regatowi Sztorm Grupy, złoci medaliści Mistrzostw Świata, zawodnicy startujący w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej

Na przestrzeni lat wielokrotnie zdobyte podium w klasach 420, optymist w regatach ogólnopolskich.


Program półkolonii realizowany jest przez zespół Wychowawców, Instruktorów Żeglarstwa, Ratowników, pod bezpośrednim nadzorem Kierownika placówki wypoczynku. Wszystkie osoby możecie obejrzeć tutaj. Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem Kuratorium oraz Sanepidu i Straży Pożarnej, o czym świadczą m.in. pokontrolne protokoły wystawione przez te instytucje – zawsze bez uwag.

Transport

CHORZÓW

KATOWICE

SOSNOWIEC

DĄBROWA GÓRNICZA

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na pięciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają dzieciom opiekę już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

DOKŁADNE TRASY I PRZYSTANKI
Trasa: CHORZÓW Rynek ul.Kościuszki – KATOWICE Osiedle Tysiąclecia – KATOWICE al. Roździeńskiego – SOSNOWIEC ul.Będzińska – DĄBROWA GÓRNICZA ul.Królowej Jadwigi

OD CENA: 1399,00

FIRST MINUTE:
1299,00 + ATRAKCJE DODATKOWE GRATIS*Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów
 • opieka wychowawców
 • zajęcia pod okiem instruktorów regatowych, aktywnie ścigających się w Polskiej Lidze Żeglarskiej
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • chustę Sztorm Grupy typu buff
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: przejażdżki motorówką (49 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (39 zł), koszulki SZTORMIAKI 2021 (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł), Sztormowych gadżetów
 • pianek – uczestnicy powinni być wyposażeni we własne pianki lub odzież na zmianę.

Rezerwacja !Uwaga!

Szanowni Państwo,

z wielką przykrością informujemy, że nie zebrała się wystarczająca ilość uczestników na Półkolonie nad “Pogorią I”,  w związku z czym jesteśmy zmuszeni odwołać półkolonie żeglarskie nad Pogorią I w lato 2021.

Załoga Sztorm Grupy

*Liczba miejsc w promocjach OFERTA FIRST MINUTE, ATRAKCJE GRATIS oraz SUPER STO jest ograniczona na poszczególne turnusy wypoczynku. Obowiązuje kolejność zapisów. Oferta promocyjna obowiązuje od dnia 3 listopada 2020 do wyczerpania miejsc w promocji. Promocje nie łączą się innymi rabatami.

Atrakcje dodatkowe

JAK PRZYGODA, TO PRZYGODA – REJS MOTORÓWKĄ!

Rejs motorówką RIB!  Przygoda, którą dzieci z utęsknieniem wspominają przez całe wakacje!

39 zł

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

39 zł

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2021!

39 zł

SZTORMOWE GADŻETY

Dodatki, dzięki którym każdy uczestnik poczuje się wyjątkowo! Brelok żaglówka (10zł), Kolekcjonerska przypinka (10zł), metalowa przypinka (19zł), a może ekotorba bawełniana (29zł) lub workoplecak (39zł).

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Zobacz Warunki uczestnictwa w Półkoloniach Sztorm Grupa 2021-2022

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii Sztormiaki znajduje się nad zbiornikiem Pogoria I, teren z dużą powierzchnią lasów i bezpośrednim dostępem do wody, gdzie będziemy spędzać nasz dzień. Jest to idealne miejsce na obcowanie z naturą i spokojne przyswajanie nowej wiedzy. Cały teren kompleksu jest ogrodzony. ul.Żeglarska 20, Dąbrowa Górnicza

Galeria:

Zobacz inne sekcje półkolonii:

Akademia Mały Optimist Śląsk, Pogoria I

Nauka od podstaw żeglowania na jachtach klasy Optimist (6-12 lat)

Kapitanowie Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Zostań Kapitanem! Nauka żeglarstwa dla starszych dzieci (7-12 lat).

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach jest tylko w ciągu dnia i nie obejmuje noclegu – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem. Jego koszt zawarty jest w cenie półkolonii. Dzieci na noc wracają do swoich domów.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Lokalna kuchnia serwuje 3 posiłki dziennie: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które przygotowywane są przez zawodowych kucharzy i podawane wg ustalonego menu. Przez cały dzień zapewniamy wodę do picia bez ograniczeń. Jeśli dziecko jest na coś uczulone koniecznie podaj tą informację w jego karcie.

Jak dokonać zapisu?

Prosimy o skorzystanie z formularza rezerwacyjnych- wybierz termin i rezerwuj miejsce, to proste!

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE:

• transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec- Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów

• opieka wychowawców i instruktorów

• drugie śniadanie

• obiad • podwieczorek

• woda do picia

• ubezpieczenie NNW

• zajęcia wg programu półkolonii

CENA NIE OBEJMUJE:

Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym autokarem na trasie podanej powyżej. W autokarze znajduje się Wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inne miejsce zbiórki niż wskazane w formularzu?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Pogorię I, a przecież chcemy więcej czasu spędzić nad wodą niż w autokarze.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik wybiera jedno i to samo miejsce zbiórki. Nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych.

Czy mogę zmienić wybrany przeze mnie przystanek w trakcie trwania turnusu?

Nie ma możliwości zmiany wybranego przez Państwa przystanku na inny przystanek w trakcie trwania turnusu, nawet jeżeli znajdują się na tej samej trasie przejazdu.

Mieszkam blisko Pogorii I, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 8.30 i odbiór uczestnika o godz. 16.30.

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani z Półkolonii jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo (pobierz tutaj: Upoważnienie_do_odbioru).

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu, które nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci, wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski (do 2017r.) oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie, ponieważ dzieci mogą uczestniczyć w programie nad wodą wyłącznie w kamizelkach ratunkowych, a wszystkie zajęcia kontroluje zawodowa kadra instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem z filtrem UV, spray na komary i kleszcze • kosmetyki, klapki W przypadku uczestników Sekcji Optymist pomocna (ale nie obowiązkowa) będzie pianka oraz buty do wody.

Ważne COVID19 : Czy uczestnicy mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?

Przypominamy, że uczestnik wypoczynku musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury w trakcie wypoczynku oraz jeszcze przed wejściem na wypoczynek. Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić dziecko na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić na teren wypoczynku. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?

Wymagane jest oświadczenie Rodzica/Opiekuna o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia wypoczynku stanu zdrowia dziecka oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 14 dni poprzedzających wypoczynek nie zamieszkiwało ono z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik:  Oświadczenie uczestnik, Rodzic – KOLONIE i OBOZY ]. Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.

Czy mogę za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie?

Półkolonie są formą wypoczynku bez noclegu i nie stanowią imprezy turystycznej, w związku z czym niestety nie można za pomocą Bonu Turystycznego dokonać płatności za półkolonie. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Imprezami turystycznymi są nasze kolonie i obozy na Mazurach. Zobacz ofertę kolonii i obozów na lat 2021, gdzie możesz wykorzystać bon turystyczny.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...