AKADEMIA MAŁY OPTIMIST

ŚLĄSK

Półkolonie żeglarskie AKADEMIA MAŁY OPTIMIST – SZTORMIAKI 2020  – Śląsk, Katowice, Pogoria I 

Dla kogo:

Dzieci (6-12 lat)

Czas trwania:

5 dni

Lokalizacja:

Pogoria I

Czas na naukę samodzielnego żeglowania! Akademia Mały Optimist przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat, które nie boją się wody i marzą o tym by stanąć na sterem prawdziwej żaglówki! Na półkoloniach AKADEMIA OPTIMIST żeglujemy na najbardziej popularnych jachtach żaglowych dla dzieci klasy Optimist na zbiorniku Pogoria I, który oddalony jest jedynie 20 minut drogi od Katowic.  Podczas zajęć zapoznamy się zasadami bezpieczeństwa nad wodą, podstawami żeglarstwa, pracami bosmańskimi, samodzielnie otaklujemy jacht!

W trakcie pięciodniowego turnusu półkolonii dzieci oswajają się z byciem na łódce, wykonują różne ćwiczenia na naukę utrzymania równowagi na jachcie, żeglują w parach półwiatrami oraz uczą się halsować. Dodatkowo czeka na nas wypełniony program zajęć na lądzie – gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Jeśli dziecko nie miało nigdy styczności z żeglarstwem, to nie ma co się martwić! Dzielimy uczestników na grupy wiekowe i uczymy wszystkiego od podstaw. Dzieci pływają w żaglówkach po 2 osoby, zmieniając się w pozycji sternika i załoganta. Obok żaglówek nad wszystkim czuwa doświadczony Instruktor Żeglarstwa na jachcie motorowym.

Rezerwacja

Liczba miejsc w promocji na każdym turnusie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)

Program

 • Bezpieczeństwo nad wodą – bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady bezpieczeństwa nad wodą, zasady obowiązujące na kąpieliskach.
 • Zajęcia okołożeglarskie – nauka węzłów żeglarskich, klarowanie jachtu oraz dbanie o sprzęt, prace bosmańskie.
 • Zajęcia żeglarskie – pagajowanie, stawianie żagli, sterowanie, rejsy na Pogorii I, regaty na zakończenie turnusu. 
 • Zabawy ruchowe na lądzie – mini olimpiada sportowa, gra terenowa w lesie,  nauka śpiewania szant.
 • Konkursy – każdego dnia w trakcie półkolonii  ciekawe quizy i konkursy z nagrodami.
 • Regaty SztormCup – sportowa rywalizacja na zakończenie każdego turnusu! 

Program półkolonii żeglarskich realizowany jest przez zespół Instruktorów Żeglarstwa, Wychowawców, Ratowników, pod bezpośrednim nadzorem Kierownika placówki wypoczynku. Sztorm Kadra liczy ponad 100 osób! Poznaj nas tutaj.

Liczba uczestników nad Pogorią w 2019 roku!

Ramowy program dnia:

od 07.30 – Wyjazd z Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej

08.30 – Powitanie nad Pogorią I, omówienie programu dnia

08.40 – Drugie śniadanie

09.00 – Zajęcia z bezpieczeństwa nad wodą – 1 godz.

10.00 – Zajęcia okołożeglarskie – 1 godz.

11.00 – Zajęcia żeglarskie – 1.5 godz.

12.30 – Obiad – 1 godz.

13.30 – Zabawy ruchowe na lądzie – 2 godz.

15.30 – Podwieczorek

15.45 – Konkurs z nagrodami, zakończenie dnia.

od 16.30 – Wyjazd do Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w salach.

Półkolonie żeglarskie Sztormiaki są zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Półkolonie pozostają przez cały czas trwania pod nadzorem Kuratorium, Sanepidu oraz Straży Pożarnej, o czym świadczą m.in. pokontrolne protokoły wystawione przez te instytucje – zawsze bez uwag.

Transport

CHORZÓW

KATOWICE

SOSNOWIEC

DĄBROWA GÓRNICZA

Transport

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym autokarem, w którym znajduje się Wychowawca, zapewniający opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

Trasa : CHORZÓW Rynek ul.Kościuszki – KATOWICE Osiedle Tysiąclecia – KATOWICE al. Roździeńskiego – SOSNOWIEC ul.Będzińska – DĄBROWA GÓRNICZA ul.Królowej Jadwigi

Cena:

1149,00

Cena turnusu zawiera:

 • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów
 • opieka wychowawców i instruktorów
 • drugie śniadanie
 • obiad
 • podwieczorek
 • woda do picia
 • ubezpieczenie NNW
 • zajęcia wg programu półkolonii

Cena nie zawiera:

 • atrakcji dodatkowych: rejsu motorówką (39 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (34 zł), koszulki SZTORMIAKI 2020 (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł).

Atrakcje dodatkowe

 

JAK PRZYGODA, TO PRZYGODA – REJS MOTORÓWKĄ!

Rejs motorówką RIB!  Przygoda, którą dzieci z utęsknieniem wspominają przez całe wakacje!

39 zł

 

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

34 zł

 

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

 

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2020!

39 zł

 

Baza Półkolonii 

Baza półkolonii Sztormiaki znajduje się nad zbiornikiem Pogoria I, teren z dużą powierzchnią lasów i bezpośrednim dostępem do wody, gdzie będziemy spędzać nasz dzień. Jest to idealne miejsce na obcowanie z naturą i spokojne przyswajanie nowej wiedzy. Cały teren kompleksu jest ogrodzony. ul.Żeglarska 20, Dąbrowa Górnicza

W trakcie półkolonii zapewniamy 3 posiłki dziennie podawane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Uczestnicy półkolonii objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Załacznik nr 1 – Warunki uczestnictwa w Polkoloniach Sztorm Grupa 2019_2020.   Zobacz także  Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW (IPID+OWU).

Galeria:

Zobacz też inne sekcje półkolonii:

Mali Piraci Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Żeglarska przygoda dla najmłodszych dzieci. Idealna na pierwszy wyjazd dziecka (5-9 lat).

Kapitanowie Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Zostań Kapitanem! Nauka żeglarstwa dla starszych dzieci (7-12 lat).

 

Pytania i odpowiedzi:

Czym się różnią półkolonie od zwykłych kolonii?

Program na półkoloniach w przeciwieństwie do standardowych kolonii nie obejmuje noclegów – codziennie rano i wieczorem dzieci są dowożone do ośrodka autokarem, którego koszt zawarty jest w cenie. Dzieci podróżują autokarem pod opieką wychowawcy. Dzieci codziennie odbierane są z podanych na trasie przystanków, a na noc wracają do swoich domów.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Wyżywienie na półkoloniach realizowane jest w formie 3 posiłków dziennie: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które przygotowywane są przez zawodowych kucharzy i podawane wg ustalonego menu. Przez cały dzień zapewniamy wodę do picia bez ograniczeń. Jeśli dziecko jest na coś uczulone koniecznie podaj tą informację w jego karcie.

Jak dokonać zapisu?

Wystarczy wybrać termin i zarezerwować miejsce, używając formularza rezerwacyjnego.

Co jest/nie jest zawarte w cenie?

CENA OBEJMUJE: • transport na trasie Chorzów – Katowice – Sosnowiec- Dąbrowa Górnicza – Pogoria I – Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec – Katowice – Chorzów • opieka wychowawców i instruktorów • drugie śniadanie • obiad • podwieczorek • woda do picia • ubezpieczenie NNW • zajęcia wg programu półkolonii CENA NIE OBEJMUJE: Atrakcji dodatkowych np. przejażdżka motorówką, dostęp do panelu ze zdjęciami z kolonii, koszulki kolonijnej.

Jak realizowany jest dojazd na półkolonie?

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanym autokarem na trasie podanej powyżej. W autokarze znajduje się Wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Wszystkie wymienione miejsca zbiórki w zakładce Transport i przystanki na górze strony są realizowane na każdym z turnusów. Autokary i busy są oznaczone logiem Sztorm Grupy, więc bez problemu poznają je Państwo pierwszego dnia na miejscu zbiórki. Każdorazowo w tygodniu poprzedzającym turnus informowani są Państwo o dokładnej godzinie zbiórki na wybranym przystanku (w zależności od liczby uczestników którzy wybrali poszczególne przystanki). Przesyłana jest Państwu również mapka lokalizacyjna wybranego przystanku, tak aby każdy bez problemu trafił na zbiórkę.

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Nie ma takiej możliwości, ponieważ zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu naszych Małych Piratów i Kapitanów nad Pogorię I, a przecież chcemy więcej czasu spędzić nad wodą niż w autokarze.

Czy mogę wybrać różne miejsca zbiórki rano i popołudniu?

Każdy uczestnik wybiera jedno i to samo miejsce zbiórki. Nie ma możliwości wybrania różnych przystanków porannych i popołudniowych.

Mieszkam blisko Pogorii I, czy mogę dowieźć dziecko na miejsce?

Tak, możliwa jest opcja transportu własnego. W formularzu rejestracyjnym wybierz „Transport własny”. Prosimy o przywiezienie uczestnika na Półkolonie na godz.. 9.00 i odbiór uczestnika o godz. 17.00.

Czy dziecko może odebrać z Półkolonii inna osoba niż mama lub tata?

Tak, pod warunkiem, że pierwszego dnia turnusu przekażecie Państwo pisemne upoważnienie do odbioru uczestnika przez inną, wskazaną osobę (np. babcia, ciocia). Formularz do pobrania tutaj: Upoważnienie_do_odbioru. W innym przypadku uczestnicy Półkolonii mogą być odebrani  jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji półkolonii Sztormiaki?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu, które nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci, wymagane przepisami prawa. Sztorm Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada Gwarancją Ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie, ponieważ dzieci mogą uczestniczyć w programie nad wodą wyłącznie w kamizelkach ratunkowych, a wszystkie zajęcia kontroluje zawodowa kadra instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Półkolonie?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • odzież na zmianę (spodnie, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki.

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...