PÓŁKOLONIE ŚLĄSK

Półkolonie żeglarskie na Śląsku – Sztormiaki 2021 – Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza – Pogoria I

Witaj w żeglarskiej krainie Sztorm Grupy na Śląsku!
Śląsk oferuje bardzo dużo rozmaitych atrakcji turystycznych. Żadna inna aglomeracja miejska w Polsce nie ma w swoim sąsiedztwie tak dużo zbiorników wodnych i zalewów – terenów idealnych do spędzania aktywnego wypoczynku nad wodą – wypoczynku, który absolutnie nie musi kończyć się na biernym plażowaniu! Pozwól swojemu dziecku poznać i pokochać żeglarstwo.
Organizujemy żeglarskie półkolonie dla dzieci na Śląsku, uczymy pracy w załodze, sportowej rywalizacji, etyki żeglarskiej, odpowiedzialności i dbałości o sprzęt. Półkolonie żeglarskie to także doskonała rozrywka – w programie wypoczynku nauka żeglowania od podstaw, zasady bezpieczeństwa na wodzie, gry i zabawy sportowe, chrzest żeglarski, śpiewanie szant oraz regaty na zakończenie każdego turnusu.

Dla kogo organizujemy półkolonie?

Dzieci w wieku 5-12, oczywiście z podziałem na grupy wiekowe!

Dzieci starsze zapraszamy do zapisu na kurs na patent żeglarza jachtowego, który realizowany jest w formie codziennej, równolegle do półkolonii.

Liczba uczestników nad Pogorią w 2020!

Nie wymagamy umiejętności pływania. Wszyscy uczestnicy półkolonii przez cały czas nad wodą ubrani są w kamizelki ratunkowe i znajdują się pod czujnym okiem naszych wychowawców i instruktorów żeglarstwa.

Codzienny transport

Chorzów – Katowice – Katowice – SosnowiecDąbrowa Górnicza – Pogoria I
Autokar z opieką wychowawców rano i po południu.

Półkolonie podlegają zgłoszeniu do Kuratorium Oświaty oraz Sanepidu Gwarancja Ubezpieczeniowa Signal Iduna

https://youtu.be/RrXkUGFvbRg
Sztorm Grupa posiada swój oddział i bazę na Śląsku nad jeziorem Pogoria I. To właśnie tutaj uczymy najmłodsze dzieci żeglarstwa przyszłych śląskich żeglarzy, wprowadzamy ich w świat żeglarstwa, przekazujemy pasję i przygotowujemy do egzaminów żeglarskich w przyszłości.
Baza nad jeziorem Pogoria I to kompleks żeglarski, sala szkoleniowa oraz przystań w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego sosnowego lasu. Na miejscu dzieci mają zapewnione wspaniałe warunki do wypoczynku, zabawy i nauki.

!Uwaga!

Szanowni Państwo,

z wielką przykrością informujemy, że nie zebrała się wystarczająca ilość uczestników na Półkolonie nad “Pogorią I”,  w związku z czym jesteśmy zmuszeni odwołać półkolonie żeglarskie nad Pogorią I w lato 2021.

Załoga Sztorm Grupy

Dostępne półkolonie:

Mali Piraci z Karaibów Śląsk, Pogoria I

Żeglarska przygoda dla najmłodszych dzieci. Idealna na pierwszy wyjazd dziecka (5-9 lat).

Cena: 999 zł

ODWOŁANE 🙁

Kapitanowie Sztorm Grupy Śląsk, Pogoria I

Zostań Kapitanem! Nauka żeglarstwa dla starszych dzieci (7-12 lat).

Cena: 1049 zł

ODWOŁANE 🙁

Akademia Mały Optimist Śląsk, Pogoria I

Nauka od podstaw żeglowania na jachtach klasy Optimist (6-12 lat)

Cena: 1149 zł

ODWOŁANE 🙁

Kurs na żeglarza jachtowego

Dwa tygodnie nauki na patent Żeglarza Jachtowego. Naucz się samodzielnie żeglować! (od 14 lat)

Cena: 1199 zł

Akademia Regatowa – Śląsk, Pogoria I

Wyścigi, rywalizacja i sportowy sprzęt.  Żeglarstwo pod okiem Mistrzów! (12-18 lat)

Cena od 1399 zł 

ODWOŁANE 🙁

Zobacz też KOLONIE I OBOZY NA MAZURACH

Sprawdź ofertę kolonii i obozów na Mazurach dla dzieci i młodzieży w wieku 8-12 i 12-18 lat

Cena od 1499 zł WYKORZYSTAJ BON TURYSTYCZNY NA KOLONIE LUB OBÓZ!

ZAJRZYJ NA BLOGA

Co warto spakować na półkolonie?

>>>

KANAŁ SZTORMIAKÓW

MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA DZIECI

Oglądaj, wypełniaj, zgaduj i baw się razem z nami na kanale Sztormiaków. Podsyłamy ciekawostki żeglarskie i pomysły na zabawę oraz naukę żeglarstwa w domu.

>>>

Półkolonie Chorzów

Nawet jeśli twoje kilkuletnie dziecko nigdy nie miało styczności z żeglarstwem, nie ma obaw przed wysłaniem go na zajęcia z cyklu „Mali Piraci z Karaibów”. Poprzez gry, zabawy i konkursy najmłodsi pod okiem doświadczonych instruktorów z zachowaniem względów bezpieczeństwa mają szansę przeżyć niezapomnianą przygodę. Program obejmuje szereg atrakcji dla świeżo upieczonych wilków morskich. Odrobinę starsze dzieciaki z powodzeniem odnajdą się na zajęciach „Kapitanowie Sztorm Grupy”, czy „Akademia Młody Optimist”. Począwszy od wspólnego stawiania żagli, poprzez sterowanie jachtem, kończąc turnus regatami SztormCup. Oferta ta adresowana jest nie tylko do najmłodszych z Katowic, ale także m.in. z Chorzowa, gdzie codziennie podstawiany jest autobus wyruszający do Dąbrowy Górniczej nad jezioro Pogoria I.

Półkolonie Dąbrowa Górnicza

Oferta Sztorm Grupy skierowana do najmłodszych adeptów sztuki żeglarstwa z wielu powodów zasługuje na uznanie. To doskonała okazja, by zaszczepić w dzieciach pasję na całe życie. Jezioro Pogoria I doskonale nadaje się na swoisty chrzest bojowy na pokładzie jachtu. Ofertą organizowanych tam półkolonii ze względu na bliskość powinni zainteresować się mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Uczestnictwo w turnusach trwających 5 bądź 10 dni możliwe jest po uprzedniej rezerwacji. Warto dokonać zapisu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ zainteresowanie półkoloniami żeglarskimi wzrasta, a liczba miejsc z oczywistych względów jest ograniczona. To jedyna w swoim rodzaju przygoda i szansa na zdobycie nowych, a przy tym jakże cennych doświadczeń.

LOKALIZACJA BAZY NAD JEZIOREM POGORIA I

Półkolonie Katowice

Z dala od fal morskich, a jednak wciąż blisko żywiołu wody. Tak w skrócie można podsumować organizowane przez Grupę Sztorm półkolonie tematyczne. Zajęcia dla dzieci z Katowic i miast ościennych już w zeszłym roku przyciągnęły liczne grono uczestników. Niepowtarzalna szansa na to, by wziąć w nich udział, pojawi się w nadchodzące wakacje. Dzieciaki będą zdobywać pierwsze szlify żeglarskie nad jeziorem Pogoria I. To właśnie w tym miejscu zlokalizowana jest baza szkoleniowa Sztorm Grupy. W czasie, kiedy młodsi adepci żeglarstwa będą bawić się w kapitana statku, starsi uczestnicy mają szansę ukończyć intensywny kurs zakończony egzaminem i zdobyć upragniony patent żeglarza.

Półkolonie Sosnowiec

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dzieci zamieszkałe w okolicy Katowic wzięły udział w żeglarskich półkoloniach. Każdego dnia przez pobliskie miasta, w tym także Sosnowiec kursuje specjalny autobus. Chwilę potem dociera nad jezioro Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. To właśnie tam od poniedziałku do piątku odbywają się wspomniane półkolonie. Dają one szansę kilkuletnim dzieciom oswoić się z żaglami, starszym zaś nabrać nowych umiejętności, kończąc na zdobyciu patentu żeglarza. Dla najmłodszych przygotowano 3 różne, profilowane kursy pozwalające zrozumieć podstawy sztuki żeglowania. Nauka połączona z zabawą daje doskonałe rezultaty w zaskakująco krótkim czasie.

Sklep internetowy Sztorm Grupy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...