SZTORM CAMP

Kolonie żeglarskie na Mazurach – Sztorm Camp

Dla kogo:

Dzieci i młodzież (8-13 lat)

Czas trwania:

8 dni

Lokalizacja:

Ryn, Mazury


Pozwól swojemu dziecku zasmakować żeglarstwa, a już nigdy nie będziesz martwić się o brak aktywności fizycznej u niego! Czego uczymy? Nowych umiejętności – żeglarstwa ale nie tylko. Na Sztorm Camp stanowimy drużynę, zarówno na jachcie jak i lądzie, pokonujemy własne granice, poznajemy nowe sporty i zdobywamy nowych przyjaciół.

Na co stawiamy? Na aktywność, sport, relacje, samodzielność i przygodę. Wylegiwanie się na plaży czy oglądanie filmów nie jest dla nas! Sztorm Camp i obozy żeglarskie Sztorm Grupy uczestniczą w programie szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa Hals, a uczestnicy mają możliwość zdobycia Certyfikatów SITZ Hals- Młody Żeglarz i Załogant.

Aktywnie i z nauką żeglowania – co w programie?

Jesteśmy instruktorami i wychowawcami. Ale przede wszystkim – tak jak Wy – jesteśmy rodzicami. I wiemy czego potrzebują nasze dzieci, co jest dla nich najlepsze i jak przygotować program wakacji aby zdobywały doświadczenie, nowe umiejętności, świetnie się bawiły i były bezpieczne. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą – nie obawiajcie się naszych zasad, regulaminów i dyscypliny obowiązującej na naszych koloniach i obozach – stworzyliśmy je po to by dać Waszym dzieciom najwyższy poziom szkolenia, by zaszczepić w nich miłość do żeglarstwa, do sportu, by przekazać im ogromną pasję – tak by smartfon czy telewizor nie przesłaniały im świata, a relacje z ludźmi w prawdziwym świecie były zawsze ważniejsze niż ilość znajomych na facebooku.

Co w programie?

 • Bezpieczeństwo nad wodą: środki ostrożności nad wodą, bezpieczne poruszanie się po pomoście i na jachcie, kamizelki ratunkowe, zasady na kąpieliskach, zajęcia z ratownikiem – wzywanie pomocy, pierwsza pomoc, zachowanie na jachcie przy alarmie „człowiek za burtą”
 • Zajęcia żeglarskie: zapoznanie z jachtem, nauka stawiania i zrzucania żagli, praca jako członek załogi, pagajowanie, sterowanie, rejsy po Jeziorze Ryńskim i Jeziorze Tatły, wyprawa na wyspę.
 • Zajęcia okołożeglarskie: klarowanie jachtu, dbanie o sprzęt, nauka węzełków, prace bosmańskie, cumowanie jachtów, obsługa instalacji jachtowych (gazowej, elektrycznej, wodnej, toalety chemicznej)
 • Konkurencje na lądzie: ćwiczenia ruchowe na polanie, konkursy, podchody w lesie, poszukiwanie skarbu piratów, nauka śpiewania szant
 • Ognisko i Campowa dyskoteka
 • Zawody na zakończenie turnusu:  Puchar Sztorm Camp!

Nasze żeglarskie kolonie dla dzieci to wspaniała przygoda na świeżym powietrzu, która pozwala na rozwój dziecka i naukę samodzielności poprzez sport i zabawę. Edukacja żeglarska – uczestnicy mają możliwość zdobycia Certyfikatów SITZ Hals – Młody Żeglarz i Załogant. Co to takiego? To oznacza, że Wasze pociechy nauczą się konkretnych umiejętności, oczywiście adekwatnych do swojego wieku, potwierdzonych wydaniem certyfikatu na koniec turnusu.  Zobacz szczegółowy zakres programu.

Najwyższą jakość szkolenia żeglarskiego gwarantuje nadana nam licencja szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego (w Polsce tylko 4 firmy posiadają taką licencję) oraz Złota Odznaka Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

Liczba uczestników w 2017 roku!

Ramowy program dnia:

08:00  Śniadanie 09:00 Bezpieczeństwo nad wodą – 1 godz.

10.00 – Zajęcia okołożeglarskie – 1 godz.

11.00 – Zabawy sportowe na lądzie – 2 godz.

13.00 – Obiad – 1 godz.

14.00 – Zajęcia żeglarskie – 3,5 godz.

18.00 – Kolacja

19.00 – Karaoke z nauką śpiewania szant!/ Ognisko / Campowa dyskoteka

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywne odbywają się w obiektach Ośrodka.

Jerzy Durejko

Mistrzowski poziom szkolenia żeglarskiego zapewnia Jerzy Durejko – były viceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, szef Komisji Szkolenia PZŻ, Prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa Hals. Człowiek legenda, który wyszkolił tysiące żeglarzy, instruktorów żeglarstwa, kwż-ów, narciarzy i instruktorów narciarstwa.

Jego zaangażowanie, profesjonalizm w każdym, nawet najmniejszym szczególe i pasja do żeglarstwa sprawia, że dzieci otrzymują podczas kolonii i obozów wiedzę i umiejętności żeglarskie na najwyższym poziomie, dostosowanym do wieku uczestników.

 Program Junga&Kadet

Podczas kolonii i obozów żeglarskich uczestnicy otrzymują książeczki Junga&Kadet, poświadczające zdobyte doświadczenie, wiedzę i umiejętności – są to książeczki żeglarskie, w których dokumentuje się wszystkie kolejne kroki w żeglarskiej karierze. Dzieci i młodzież uwielbiają książeczki Junga&Kadet – jest to swojego rodzaju wyróżnienie, satysfakcja z uzyskanych stopni, wpisów i potwierdzeń.

Program Junga&Kadet jest autorskim programem szkolenia dzieci i młodzieży opracowanym przez PZŻ, dostosowanym do różnych grup wiekowych i na różnym poziomie zaawansowania. Pozwala uczestnikom zdobywać umiejętności krok po kroku, w sposób uporządkowany i przemyślany. To początek przygody żeglarskiej, która trwa całe życie!


Cena:

1350 zł

Cena turnusu zawiera:

 • pełną realizację programu żeglarskiego i sportowego,
 • sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programu – jachty, wyposażenie
 • zakwaterowanie w ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym w domkach segmentowych z łazienkami
 • pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, woda do picia dostępna cały dzień)
 • całodobową opiekę kadry wychowawczej i instruktorskiej
 • atrakcje dodatkowe – ogniska, dyskoteki, wyprawy
 • opiekę medyczną
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • przejazdu autokarem (w obie strony) – 149 zł/os
 • atrakcji dodatkowych: koszulka Sztorm Grupy (20 zł), dostęp do fotorelacji turnusu (30 zł), przejażdżka motorówką (30 zł)

Transport

4 trasy autokarów

12 miast w Polsce

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport z dziesięciu miast w Polsce. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trzech trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy Trasa nr 1: Kraków – Katowice – Częstochowa – Łódź – Warszawa – Ryn Trasa nr 2: Lublin – Białystok – Ryn Trasa nr 3: Poznań – Toruń – Olsztyn – Ryn Koszt przejazdów w dwie strony to: 149 zł

Uczestnicy imprezy objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Zobacz Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych oraz dodatkowo przeczytaj Informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU).

Dodatkowo rezerwując masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych (IPID+OWU).

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Wichrowe Wzgórza w Rynie, w komfortowo wyposażonych murowanych domkach segmentowych 6- i 8-osobowych, z węzłem sanitarnym. Pełne wyżywienie, przygotowywane na miejscu przez zawodowych kucharzy w restauracji

Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy “Wichrowe Wzgórza”, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn

OTWARTE SPOTKANIA INFORMACYJNE

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na jedno z otwartych spotkań informacyjnych dla rodziców w naszej siedzibie w Warszawie:

 • 14 marca 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 18 kwietnia 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 23 maja 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 13 czerwca 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa.

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?

Zapewniamy 3 posiłki: śniadanie, obiad i kolację. Wszystkie posiłki są przygotowywane przez zawodowych kucharzy w Ośrodku Wichrowe Wzgórza. Posiłki podawane są w stołówce ośrodka w formie bufetu. Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Skorzystaj z formularza rezerwacyjnego, wybierz termin i wypełnij dane uczestnika, to proste!

Jak realizowany jest dojazd na Camp?

Transport na kolonie nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wybrania dodatkowo płatnej opcji transportu na trzech trasach. Transport dzieci na miejsce kolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy.

Trasa nr 1: Kraków – Katowice – Częstochowa – Łódź – Warszawa – Ryn
Trasa nr 2: Lublin – Białystok – Ryn
Trasa nr 3: Poznań – Toruń – Olsztyn – Ryn

Adres dowozu i odbioru własnego: Sztorm Camp Mazury, Ośrodek Bocianie Gniazdo, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu dzieci a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji Sztorm Campu?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa. Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Nie. Dzieci uczestniczą w programie nad wodą w kamizelkach ratunkowych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa.

Co zabrać na Sztorm Camp?

Obowiązkowe rzeczy do zabrania (spakowane do podpisanego bagażu): • notes i długopis • odzież na zmianę (spodnie długie i krótkie, bluzy, bluzki, bielizna, ręcznik, buty) • kurtka przeciwdeszczowa • buty przeciwdeszczowe/kalosze • czapka przeciwsłoneczna • krem do opalania • kosmetyki, klapki

Czy dziecko może odebrać z kolonii inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy kolonii mogą być odebrani z kolonii jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.

« 1 z 2 »

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl