REJS MŁODZIEŻOWY – AHOJ MAZURY! 14 DNI

Rejs turystyczny – rejs młodzieżowy na Mazurach “Ahoj Mazury!” 14 dni

Dla kogo:

Młodzież (14-18 lat)

Czas trwania:

14 dni

Lokalizacja:

Mazury
Na rejs zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat, przy czym przypominamy, że wiedza żeglarska nie jest niezbędna do wzięcia udziału. To jest wielka żeglarska przygoda, którą będziecie pamiętać do końca życia! Do tego świetna okazja do nabycia nowych umiejętności i ich doskonalenia pod okiem doświadczonych instruktorów żeglarstwa.

W naszej ofercie znajdziecie tygodniowe i dwutygodniowe rejsy dla prawdziwych miłośników przygód oraz osób pełnych zapału do nauki żeglarstwa.

 • ambitne trasy przez całe Mazury
 • dużo żeglowania i zabawy
 • integracja, muzyka i lifestyle
 • samodzielne gotowanie
 • nowoczesne, piękne jachty
 • najlepsza kadra na świecie!

osobowe załogi!

NOWE JACHTY ANTILA 30 (2020 r.)

Absolutna nowość na polskim rynku żeglarskim – jacht Antila 30. Ten prawie 10-metrowy jacht to ukoronowanie doświadczenia jednej z największych polskich stoczni Antila Yachts – najwyższy komfort żeglugi, nowoczesny design, sport i elegancja.Wszystkie jachty Antila 30 to rocznik 2020! Co więcej – całą zabudową jachtów i wyposażeniem zajmuje się bezpośrednio stocznia Sztorm Grupy. Co to oznacza? Że jachty będą inne niż wszystkie.

#NOWOCZESNE

Specjalnie dla naszej sztormowej młodzieży zrezygnowaliśmy z tradycyjnej zabudowy. Postawiliśmy na wyjątkowy styl, odrzuciliśmy sklejki, drewno, szufladki i szafeczki – poszliśmy w klimat Volvo Ocean Race, jachtów Imoca 60, atmosferę wielkiego żeglarstwa sportowego. Będzie dużo carbonu, aluminium, elektroniki. W każdym elemencie będzie czuć wyjątkowość tych jachtów. Czarne żagle z wielką sztormową kotwicą, widoczne z daleka. Elektronika, tracking – śledzenie trasy jachtu 24/7, prędkość jachtu, zapis przebytej drogi.

#CARBON #ALUMINIUM #ELEKTRONIKA

Te wielkie i komfortowe jachty zabudowane są na 8 osób + instruktor, posiadają wyposażenie kuchenne, ale tutaj również zmiany – już nie będzie posiłków na talerzach jak w domu. Podstawowe wyposażenie kambuzowe to kubki termiczne i termosy, a uczestnicy spróbują również posiłku liofilizowanego – dokładnie takiego, jaki stanowią podstawowe wyżywienie wypraw wysokogórskich i oceanicznych.

Jachty wyposażone są w akumulatory, solary słoneczne, ładowarki 230V, posiadają gniazda USB przy każdej koi i oświetlenie LED. Teraz są takie czasy – gniazdo USB ważniejsze od toalety.

JAKI JEST PLAN REJSU ???

Plany mamy ambitne – chcemy być w każdym zakątku Mazur, od południa aż po północny koniuszek jezior. Będzie trzeba się spiąć, ale wakacje nie są po to by spać! Chcemy żeglować, bawić się, przeżywać przygody i szarpać z każdego dnia ile się da! Kanał Jegliński, śluza Karwik, rzeka Węgorapa, stare poniemieckie śluzy na Mamerkach czy przeprawa do Jaśkowa na Nidzkim – wszystkie te miejsca czekają na nas! Ahoj Sztorm!

Nie obawiajcie się naszych zasad, regulaminów i dyscypliny obowiązującej na naszych obozach – stworzyliśmy je po to by zaszczepić w Was miłość do żeglarstwa, sportu, przygody, by przekazać Wam ogromną pasję – tak by smartfon czy telewizor nie przesłaniały Wam świata, a relacje z ludźmi w prawdziwym świecie były zawsze ważniejsze niż ilość znajomych na facebooku.

14 DNI NA JACHCIE

120 km trasy

PONAD 50 GODZIN ŻEGLUGI

KAMIZELKI PNEUMATYCZNE

Nowość w 2020 rok! Od tego roku wszyscy uczestnicy będą wyposażeni na obozie w kamizelki pneumatyczne! Bardzo łatwa w użyciu kamizelka, której uruchomienie następuje automatycznie po ewentualnym wpadnięciu do wody. W czasie żeglugi na wodzie zawsze będziemy pływać kamizelkach pneumatycznych. Wygodne, nowe i niekrępujące ruchów naszym obozowiczom! A my mamy pewność, że są z nami bezpieczni na wodzie!

#BEZPIECZEŃSTWO   

#KOMFORT   

#WYGODA

Przykładowy program dnia:

 • 8.30 – pobudka, toaleta poranna
 • 9.00 – śniadanie
 • 10.00 – żeglowanie wg planu
 • 13.00 – przerwa na obiad
 • 14.00 – żeglowanie wg planu
 • 17.00 – cumowanie, klar portowy
 • 18.00 – zabawy wieczorne, czas wolny
 • 20.00 – kolacja
 • 20.30 – ognisko

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych oraz programu rejsu – każdy turnus posiada inny program, inną trasę i zadania do wykonania. Czasem zamiast ogniska będzie to nocna wyprawa do lasu, czasem będziemy żeglować już o 5 rano. 

Bo życie to przygoda!

Cena:

2799,00

Liczba miejsc w promocji  na każdym turnusie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)

Cena turnusu zawiera:

 • realizację programu rejsu, naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych  Antila 30 (2020 r.) wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • pełne wyżywienie
 • opiekę instruktora wychowawcy
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty portowe, paliwo
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dojazd autokarem (w obie strony) – 199zł (opcjonalnie)
 • natryski i toalety w portach (toaleta 2zł, prysznic 8-10zł)
 • atrakcji dodatkowych: dostępu do fotorelacji turnusu (34 zł), koszulki Sztorm Grupy (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł)
 • śpiworu – każdy uczestnik powinien być wyposażony w śpiwór we własnym zakresie.

Atrakcje dodatkowe:

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

34 zł

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2020!

39 zł

Rezerwacja

Pula miejsc w promocji na tym obozie została wyczerpana.

Transport

autokary i busy

z

Warszawy i Katowic

Transport

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport  lub dowieźć uczestnika we własnym zakresie na Mazury. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami  z wychowawcami z Warszawy i Katowic. Koszt przejazdów w dwie strony to: 199 zł/os

Zaokrętowanie

Start i zakończenie rejsu w Ośrodku Bocianie Gniazdo w Rynie (Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy “Wichrowe Wzgórza”, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn).

Tutaj znajduje się mazurska baza Sztorm Grupy:

 • 9 dużych nowoczesnych jachtów kabinowych
 • 9 nowoczesnych ogrzewanych domków letniskowych
 • 10 jachtów Optimist
 • jacht motorowy
 • kontener magazynowy

Uczestnicy imprezy objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna, przeczytaj Informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU).  Zobacz także WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH.

Dodatkowo rezerwując masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych (IPID+OWU).

Zobacz inne obozy:

Rejs młodzieżowy Ahoj Mazury! 7 dni, 14-18 lat

Żeglarska przygoda na rejsie młodzieżowym na Mazurach

Obóz żeglarski “Gra o Sztorm” Mazury, 7 dni, 12-14 lat

Dla młodszych uczestników – 12 do 14 lat. Tydzień przygód na Mazurach.

Zobacz akcesoria żeglarskie w sklepie

Nerka z materiału żaglowego Sirocco CODE ZERO

Cena: 119,00 PLN

Średnia torba żeglarska PAMPERO CODE ZERO

Cena: 229,00 PLN

Koszulka Polo damska z kolekcji Sztorm Grupy

Cena: 99,00 PLN

Średnia torba żeglarska PAMPERO CODE ZERO

Cena: 299,00 PLN

Galeria:

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?

Na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek 🙂 Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Każdy jacht zaprowiantowany jest w niezbędne artykuły spożywcze do przygotowania śniadań, obiadów i kolacji pod okiem Wychowawcy. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Wybierz termin w formularzu rezerwacyjnym, wypełnij zgłoszenie i rezerwuj miejsce w załodze!

Chciałbym zmienić dane wpisane do Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika, jak mogę je edytować?

Po zarejestrowaniu uczestnika nie ma możliwości edycji danych uczestnika z panelu Klienta. Wszystkie korekty danych należy dokonać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta rezerwacja@sztormgrupa.pl, tel. 669–900–600.

Jak realizowany jest dojazd na obóz?

Transport na obóz nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wybrania dodatkowo płatnej opcji transportu z Warszawy Katowic lub Poznania. Transport dzieci na miejsce obozu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy.

Adres odbioru własnego:

Bocianie Gniazdo, Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

ul. Mazurska 18,

11-520 Ryn

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Dodatkowo płatny transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu do portu zaokrętowania, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji obozu?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa.Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A.Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski (do 2017r.) oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Umiejętność pływania nie jest wymagana, jednak osoby nieumiejące pływać zobowiązane są do bezwzględnego przebywania na jachcie w kamizelce ratunkowej. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa. Każdy jacht wyposażony jest w środki ratunkowe.

Co zabrać na obóz?

Z uwagi na to, że śpimy na jachtach konieczne jest zabranie śpiwora oraz ciepłych rzeczy! Poniżej przestawiamy przykładową listę niezbędnych rzeczy na obóz: DOKUMENTY:

 • Legitymacja
 • karta kwalifikacyjna uczestnika obozu – do oddania przy autokarze!
 • regulamin podpisany przez opiekuna i uczestnika!

UBRANIE NIEPRZEMAKALNE

 • sztormiak (najlepiej kurtka + spodnie)

UBRANIA POZOSTAŁE

 • bielizna osobista;
 • koszulki z krótkim rękawkiem;
 • bluzka z długim rękawem;
 • 2 ciepłe bluzy;
 • polar;
 • długie spodnie x2;
 • krótkie spodenki x2;
 • ubrania, których nie szkoda zniszczyć: 2 koszulki; spodnie, buty;
 • strój kąpielowy / kąpielówki;
 • dres;
 • piżama;
 • obuwie: buty zakryte (trampki lub specjalne do wody), sandały, klapki.

NAKRYCIE GŁOWY (!) : chustka, czapka z daszkiem CAŁA RESZTA PRZYDATNYCH RZECZY

 • śpiwór;
 • ręczniki (liczba wg potrzeb);
 • przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, kosmetyki);
 • krem z filtrem UV;
 • środek przeciwko komarom i kleszczom;
 • latarka z zapasowymi bateriami;
 • rękawiczki żeglarskie;
 • kieszonkowe (w tym na opłaty za prysznice).

Rzeczy najlepiej spakować do worka żeglarskiego lub torby bez sztywnego stelaża.

Czy dziecko może odebrać z obozu inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy obozu mogą być odebrani z obozu jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...