OBÓZ ŻEGLARSKI “GRA O SZTORM” 7 DNI

Rejs turystyczny – obóz żeglarski “Gra o Sztorm” na Mazurach 7 dni

Dla kogo:

Dzieci (12-14 lat)

Czas trwania:

7 dni

Lokalizacja:

Mazury

Obóz jest przygotowany dla dzieci w wieku 12-14 lat. Zaznaczamy, że wiedza żeglarska nie jest niezbędna do udziału w obozie. Na rejsach turystycznych wszyscy będą mieli okazję do nauki sterowania i  manewrowania jachtem. Ponadto nauczą się pracować jako załogant i wiązać podstawowe węzły żeglarskie! To świetna okazja do nabycia nowych umiejętności i ich doskonalenia pod okiem doświadczonych instruktorów żeglarstwa. Kadrą na naszych obozach są sternicy, którzy posiadają również ukończone kursy wychowawców kolonijnych.

W naszej ofercie znajdują się tygodniowe i dwutygodniowe obozy dla prawdziwych miłośników przygód oraz osób pełnych zapału do nauki żeglarstwa. Podczas rejsu uczestnicy biorą udział w grze terenowej “Gra o Sztorm”, uczącej  pracy w grupie oraz logicznego myślenia. Przygotowane przez nas zadania uczestnicy będą pamiętać przez całe lata! Do każdego z turnusów został przypisany odrębny scenariusz.

Podczas wszystkich rejsów uczestnicy będą mieli okazję szukać ukrytych przedmiotów w najpopularniejszych portach mazurskich, rozwiązywać zagadki pomagające im w osiągnięciu przewagi nad konkurencją oraz nauczyć się obsługi urządzeń elektronicznych takich jak krótkofalówki czy narzędzia do wykrywania metalu. Ponadto ich zadaniem będzie zdobywać cenne bonusy gwarantujące atrakcyjne nagrody.

odrębnych tras i scenariuszy gry!

Podczas obozów odwiedzimy najciekawsze miejsca na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, do których między innymi należą: Instytut Polskiej Akademii Nauk w Popielnie oraz  bunkry na jeziorze Mamerki.

NO MOBILE PHONES ALLOWED

Nie obawiajcie się naszych zasad, regulaminów i dyscypliny obowiązującej na naszych obozach – stworzyliśmy je po to by zaszczepić w miłość do żeglarstwa, do sportu, by przekazać im ogromną pasję – tak by smartfon czy telewizor nie przesłaniały im świata, a relacje z ludźmi w prawdziwym świecie były zawsze ważniejsze niż ilość znajomych na facebooku.

7 DNI NA JACHCIE

140 km trasy

PONAD 100 GODZIN ŻEGLUGI

Ramowy program dnia:

 • 7.30 – pobudka, toaleta poranna
 • 8.00 – śniadanie
 • 9.00 – żeglowanie wg planu
 • 13.00 – przerwa na obiad
 • 14.00 – żeglowanie wg planu
 • 17.00 – cumowanie, klar portowy
 • 18.00 – zabawy wieczorne
 • 19.30 – kolacja
 • 20.30 – ognisko

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych oraz programu rejsu – każdy turnus posiada inny program, inną trasę i zadania do wykonania. Czasem zamiast ogniska będzie to nocna wyprawa do lasu, czasem będziemy żeglować już o 5 rano. 

Bo życie to przygoda!

ABSOLUTNA NOWOŚĆ 2020!

KAMIZELKI PNEUMATYCZNE

Od tego roku wszyscy uczestnicy będą wyposażeni na obozie w kamizelki pneumatyczne! Łatwa w użyciu kamizelka, której uruchomienie następuje automatycznie po ewentualnym wpadnięciu do wody. W czasie żeglugi na wodzie zawsze będziemy pływać kamizelkach pneumatycznych. Nowe, wygodne i niekrępujące ruchów naszym obozowiczom! A my mamy pewność, że są z nami bezpieczni na wodzie!

#BEZPIECZEŃSTWO   #KOMFORT   #WYGODA

Cena:

od 1399,00

Liczba miejsc w promocji na każdym turnusie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)


Cena turnusu zawiera:

 • realizację programu rejsu, naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych  m.in. Phila, Solina, Janmor, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • organizację gry terenowej
 • pełne wyżywienie
 • opiekę instruktora wychowawcy
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty portowe, paliwo
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dojazd autokarem (w obie strony) – 199 zł (opcjonalnie)
 • natryski i toalety w portach (toaleta 2zł, prysznic 8-10 zł)
 • atrakcji dodatkowych: dostępu do fotorelacji turnusu (34 zł), koszulki Sztorm Grupy (39 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł).

Atrakcje dodatkowe

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

34 zł

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2020!

39 zł

Rezerwacja

Liczba miejsc w promocji na każdym turnusie jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)

SPRAWDŹ ZMIANY ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE OBOZU W ZWIĄZKU Z WYTYCZNYMI GIS Z DNIA 28.05.2020 ORAZ ZAKTUALIZOWANE DO WYTYCZNYCH TRASY REJSU

CZYTAJ  WIĘCEJ>>

Turnus I 27.06-04.07.2020

W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI

Wyobraź sobie, że jesteś kapitanem okrętu jej królewskiej mości. Pewnego dnia dostałeś  kopertę z płótna z pieczęcią Admiralicji, w której znajdują się tajne rozkazy, które jak najszybciej muszą zostać dostarczone do portu w Giżycku. Czy uda Ci się dostarczyć tajne rozkazy na czas? Czy dasz sobie radę z przeszkodami?

Ryn – Rydzewo – Wyspa Heleny – Ogonki – Giżycko – Szymonka – Ryn

Turnus II 04-11.07.2020

TAJNA MISJA

Zostałeś mianowany pierwszym oficerem na okręcie „Victoria”. Po kilku dniach zapoznano Cię z kapitanem, który wyjawił Ci szczegóły najbliższego rejsu. Waszym zadaniem jest bezpiecznie przetransportować księżniczkę z portu Ryn do miejscowości Krzyże. Podczas żeglugi niespodziewanie, na horyzoncie dostrzegasz statek o czarnych żaglach. Czy księżniczka dotrze do portu w Krzyżach?

Ryn – Mikołajki – Pod Dębem – Małe Zamordeje – Krzyże – Sun Port – Ryn

Turnus III 11-18.07.2020

EKSPEDYCJA POLARNA

Zaciągnąłeś się właśnie na pokład Roberta Scotta, który chce zdobyć biegun północny jako pierwszy. Dlatego już jutro z samego rana ruszacie. Jednak nie tylko wy chcecie zapisać się w kartach historii tym osiągnięciem. Gra toczy się nie tylko o prestiż. Burmistrz obiecał waszemu kapitanowi, że jeśli to sztormowa flaga jako pierwsza wbiję się w biegun północny – port Węgorzewo, zostaniecie sowicie wynagrodzeni!

Ryn – Rydzewo – Gawra – Węgorzewo – Piękna Góra – Szymonka – Ryn

Turnus IV 18-25.07.2020

MONETY WIKINGÓW

Lud wikingów słynie z dalekich wypraw poza Skandynawię. Byli też oni wytrwanymi kupcami, którzy oferowali mieszkańcom innym krain drewno, żelazo oraz skóry fok i wielorybów. Wyobraź sobie, że żyjesz w ich czasach i znalazłeś się na ich statku. Wasze okręty dopłynęły aż do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich by rozpocząć handel wyrobami. Waszą misją jest sprzedać więcej towarów niż inny okręt.

Ryn – Mikołajki – Pod Dębem – Małe Zamordeje – Krzyże – Sun Port – Ryn

Turnus V 25-01.08.2020

MAZURSKA LIGA

W tym tygodniu przeniesiesz się do średniowiecznej Europy. Jesteś wysoko postawionym kupcem Ligi Hanzeatyckiej, organizacji która nie tylko wspiera swoich członków na terenie Wielkich Jezior Mazurskich w zakresie ekonomicznym ale również ma realny wpływ na politykę dzięki układom i sile militarnej. Doszły do Ciebie jednak niepokojące wieści z południowych Mazur.

Ryn – Mikołajki – Czarci Ostrów – Pisz – Wierzba – Sun Port – Ryn

Turnus VI 01-08.08.2020

SZTORMCUP

Emocje? Rywalizacja? Przygoda? Te trzy słowa to idealny opis tego rejsu. Jesteś załogantem podczas jednego z odcinków najbardziej prestiżowych regat żeglarskich – Sztorm Cup. Ten etap rejsu składa się z kilku odcinków. Najprawdopodobniej zatrzymacie się w słynnym Porcie Mikołajki oraz Pod Dębem. Która załoga zwycięży ten etap tegorocznej edycji regat, meldując się jako pierwsza na mecie?

Ryn – Mikołajki – Pod Dębem – Małe Zamordeje – Krzyże – Sun Port – Ryn

Turnus VII 08-15.08.2020

WYGŁODNIAŁE SZCZĘKI

W okolicach Mazurskiego portu Ryn dostrzeżono monstrum atakujące przepływające statki. Stanowi ono zagrożenie dla żeglarzy. Napływają coraz liczniejsze zgłoszenia odnośnie ataków. Zmniejsza się liczba organizowanych rejsów. Czy żegluga po Wielkich Jeziorach Mazurskich zostanie zakazana? Burmistrz miasta Ryn wyznaczył nagrodę za unicestwienie potwora. Jest to zadanie tylko dla najodważniejszych!

Ryn – Rydzewo – Gawra – Węgorzewo – Piękna Góra – Szymonka – Ryn

Turnus VIII 15-22.08.2020

ŁUP CZARNOBRODEGO

Wasz kapitan Czarnobrody właśnie ogłosił, że jutro z samego rana wypływacie z waszej pirackiej przystani w Rynie. Nie wiecie co prawda po co, ani dokąd dokładnie płyniecie. Krążą jednak, że chodzi o wielki skarb na południu i że nie tylko wasz kapitan ma zamiar go zdobyć. Macie więc nadzieję. że wiatry będą wam sprzyjały i po drodze nie spotkacie żadnych okrętów królewskiej floty albo co gorsza innych piratów.

Ryn – Mikołajki – Czarci Ostrów – Pisz – Wierzba – Sun Port – Ryn

Turnus IX 22-29.08.2020

BUNT NA WYSPIE ŚW. HELENY

Do twojej wioski, Rynu właśnie doszła wiadomość, że Wyspa Świętej Heleny ma kłopoty z buntem. To przecież idealna okazja do najazdu! Razem z waszym wodzem Bjornem Żelaznobokim postanawiacie zebrać wszystkich wikingów z waszego plemienia i ruszyć na podbój, ale trzeba się spieszyć! Kto pierwszy dopłynie do Wyspy na dalekiej północy? Trzeba się spieszyć, im szybciej dopłyniecie tym więcej skarbów z wysp uda wam się złupić.

Ryn – Rydzewo – Wyspa Heleny – Ogonki – Giżycko – Szymonka – Ryn

SPRAWDŹ ZMIANY ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE OBOZU W ZWIĄZKU Z WYTYCZNYMI GIS Z DNIA 28.05.2020 ORAZ ZAKTUALIZOWANE DO WYTYCZNYCH TRASY REJSU

CZYTAJ  WIĘCEJ>>

Transport

autokary i busy

z

Warszawy i Katowic

Transport

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport  lub dowieźć uczestnika we własnym zakresie na Mazury. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami  z wychowawcami z Warszawy i Katowic. Koszt przejazdów w dwie strony to: 199 zł/os

Zaokrętowanie

Start i zakończenie rejsu w Ośrodku Bocianie Gniazdo w Rynie (Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy “Wichrowe Wzgórza”, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn).

Dodatkowo rezerwując masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych (IPID+OWU).

Galeria:

Zobacz inne obozy:

Obóz żeglarski “Gra o Sztorm” Mazury, 14 dni, 12-14 lat

Dwutygodniowy obóz z grą terenową podczas rejsu przez całe Mazury

Rejs młodzieżowy Ahoj Mazury! 7 dni, 15-18 lat

Żeglarska przygoda na rejsie dla młodzieży na Mazurach

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?

Na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek 🙂 Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Każdy jacht zaprowiantowany jest w niezbędne artykuły spożywcze do przygotowania śniadań, obiadów i kolacji pod okiem Wychowawcy. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Wybierz termin w formularzu rezerwacyjnym, wypełnij zgłoszenie i rezerwuj miejsce w załodze!

Chciałbym zmienić dane wpisane do Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika, jak mogę je edytować?

Po zarejestrowaniu uczestnika nie ma możliwości edycji danych uczestnika z panelu Klienta. Wszystkie korekty danych należy dokonać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta rezerwacja@sztormgrupa.pl, tel. 669–900–600.

Jak realizowany jest dojazd na obóz?

Transport na obóz nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wybrania dodatkowo płatnej opcji transportu z Warszawy Katowic lub Poznania. Transport dzieci na miejsce obozu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy.

Adres odbioru własnego:

Bocianie Gniazdo, Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

ul. Mazurska 18,

11-520 Ryn

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Dodatkowo płatny transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu do portu zaokrętowania, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji obozu?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa.Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A.Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski (do 2017r.) oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Umiejętność pływania nie jest wymagana, jednak osoby nieumiejące pływać zobowiązane są do bezwzględnego przebywania na jachcie w kamizelce ratunkowej. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa. Każdy jacht wyposażony jest w środki ratunkowe.

Co zabrać na obóz?

Z uwagi na to, że śpimy na jachtach konieczne jest zabranie śpiwora oraz ciepłych rzeczy! Poniżej przestawiamy przykładową listę niezbędnych rzeczy na obóz: DOKUMENTY:

 • Legitymacja
 • karta kwalifikacyjna uczestnika obozu – do oddania przy autokarze!
 • regulamin podpisany przez opiekuna i uczestnika!

UBRANIE NIEPRZEMAKALNE

 • sztormiak (najlepiej kurtka + spodnie)

UBRANIA POZOSTAŁE

 • bielizna osobista;
 • koszulki z krótkim rękawkiem;
 • bluzka z długim rękawem;
 • 2 ciepłe bluzy;
 • polar;
 • długie spodnie x2;
 • krótkie spodenki x2;
 • ubrania, których nie szkoda zniszczyć: 2 koszulki; spodnie, buty;
 • strój kąpielowy / kąpielówki;
 • dres;
 • piżama;
 • obuwie: buty zakryte (trampki lub specjalne do wody), sandały, klapki.

NAKRYCIE GŁOWY (!) : chustka, czapka z daszkiem CAŁA RESZTA PRZYDATNYCH RZECZY

 • śpiwór;
 • ręczniki (liczba wg potrzeb);
 • przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, kosmetyki);
 • krem z filtrem UV;
 • środek przeciwko komarom i kleszczom;
 • latarka z zapasowymi bateriami;
 • rękawiczki żeglarskie;
 • kieszonkowe (w tym na opłaty za prysznice).

Rzeczy najlepiej spakować do worka żeglarskiego lub torby bez sztywnego stelaża.

Czy dziecko może odebrać z obozu inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy obozu mogą być odebrani z obozu jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...