OBÓZ SZKOLENIOWY MAZURY

Obóz szkoleniowy – obóz żeglarski na Mazurach

Dla kogo:

Młodzież (14-18 lat)

Czas trwania:

15 dni

Lokalizacja:

Mazury


To propozycja dla osób, które chciałyby uzyskań stopień żeglarza jachtowego. Na obozie nie ma taryfy ulgowej, wolny czas przeznaczany jest na intensywny program szkoleniowy. Nie przekazujemy tylko suchej wiedzy, naszą misją jest aby przygotować młodych adeptów żeglarstwa do samodzielnego prowadzenia jachtu w przyszłości. Podczas 2 tygodniowego obozu przeprowadzany jest pełen program teoretyczny i praktyczny. Obóz kończy się  egzaminem państwowym, a to już ostatni krok do uzyskania uprawnień – samodzielnego prowadzenia jachtu po wodach śródlądowych.

Najwyższą jakość szkolenia gwarantuje nadana nam licencja szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Złota Odznaka Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

O jachtach – czyli sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt! 

W naszej flocie znajdują się tylko nowoczesne, błyszczące, duże i bardzo bezpieczne jachty – Solina 27, Janmor 28 (zobacz tutaj)  Wyposażone w  mocne, 8 konne silniki, kuchenki, wodę pitną, światło i zapasy jedzenia na kilkudniowy rejs– posłużą nam za pływający obóz szkoleniowy.

Jeść coś trzeba! Mamo… głodny jestem!

W trakcie dwutygodniowego obozu szkoleniowego większość czasu poświęcamy na naukę manewrów i zwrotów w przystani w Rynie, gdzie odbywa się egzamin na patent. W tym czasie cumujemy w naszej bazie w Rynie i korzystamy z posiłków przygotowywanych przez zawodową kuchnię Ośrodka, podawanych na stołówce. Po tygodniu intensywnego szkolenia wyruszamy na kilkudniowy rejs po Mazurach. W trakcie samego rejsu przygotowujemy posiłki wspólnie na jachtach. UWAGA! W trakcie kilkudniowego rejsu na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek. Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!

Zapraszamy do naszej Załogi, po przygodę, po zabawę i przyjaciół. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, chwile, które będziecie wspominać przez całe życie!

osobowe załogi

Ramowy program dnia:

 

 • 7.30 – pobudka, toaleta poranna
 • 8.00 – śniadanie
 • 9.00 – żeglowanie wg planu
 • 13.00 – przerwa na obiad
 • 14.00 – żeglowanie wg planu
 • 18.00 – cumowanie, klar portowy
 • 18.30 – zajęcia teoretyczne
 • 19.30 – kolacja/ognisko

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych.

EGZAMIN NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Na zakończenie rejsu szkoleniowego organizowany jest egzamin na Patent Żeglarza Jachtowego. Posiadanie patentu uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego może podejść osoba, która ukończyła 14 rok życia. Więcej informacji na temat egzaminu: Egzamin

Jerzy Durejko

Mistrzowski poziom szkolenia żeglarskiego zapewnia Jerzy Durejko – były viceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, szef Komisji Szkolenia PZŻ, Prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa Hals. Człowiek legenda, który wyszkolił tysiące żeglarzy, instruktorów żeglarstwa, kwż-ów, narciarzy i instruktorów narciarstwa. Jego zaangażowanie, profesjonalizm w każdym, nawet najmniejszym szczególe i pasja do żeglarstwa sprawia, że dzieci otrzymują podczas kolonii i obozów wiedzę i umiejętności żeglarskie na najwyższym poziomie, dostosowanym do wieku uczestników.


Trasa

Ryn – Mikołajki – Ruciane-Nida – Zielony Gaj  – Ryn

Realizacja podanej trasy jest uzależniona od pogody, ale na 99% odwiedzimy wszystkie podane miejsca. Dokładne daty pobytów w poszczególnych portach są podawane na bieżąco, w trakcie rejsu. O przebiegu rejsu decyduje Komandor obozu.

Cena:

2149 zł

Cena zawiera:

 • realizację programu obozu, naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych  m.in. Phila, Solina, Janmor, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • pełne wyżywienie
 • materiały szkoleniowe, dostęp do testów szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • opiekę instruktora wychowawcy
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty portowe, paliwo
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dojazd autokarem (w obie strony) – 149zł (opcjonalnie)
 • natryski i toalety w portach (toaleta 2 zł, prysznic 8-10 zł)
 • opłata egzaminacyjna 125zł i koszty wydania patentu 25zł (dla osób podchodzących do egzaminu)
 • atrakcji dodatkowych: koszulka Sztorm Grupy (20 zł), dostęp do fotorelacji turnusu (30 zł)

Transport

4 trasy autokarów

12 miast w Polsce

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport z dziesięciu miast w Polsce. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na trzech trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy.

Trasa nr 1: Kraków – Katowice – Częstochowa – Łódź – Warszawa – Ryn

Trasa nr 2: Lublin – Białystok – Ryn

Trasa nr 3: Poznań – Toruń – Olsztyn – Ryn Koszt przejazdów w dwie strony to: 149 zł

Zaokrętowanie

Start i zakończenie obozu szkoleniowego w Ośrodku Wichrowe Wzgórza w Rynie.

Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy “Wichrowe Wzgórza”, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn

Uczestnicy imprezy objęci są ubezpieczeniem NNW Signal Iduna. Zobacz Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych oraz dodatkowo przeczytaj Informacje o produkcie ubezpieczeniowym oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (IPID+OWU).

Dodatkowo rezerwując masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych (IPID+OWU).

OTWARTE SPOTKANIA INFORMACYJNE

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na jedno z otwartych spotkań informacyjnych dla rodziców w naszej siedzibie w Warszawie:

 • 14 marca 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 18 kwietnia 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 23 maja 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa,
 • 13 czerwca 2018, godz. 20.00 – Sztorm Place ul. Fosa 30, Warszawa.

Rezerwacja:

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?

W trakcie dwutygodniowego obozu szkoleniowego większość czasu korzystamy z posiłków przygotowywanych przez zawodową kuchnię Ośrodka, podawanych na stołówce. Po tygodniu intensywnego szkolenia wyruszamy na kilkudniowy rejs po Mazurach. W trakcie samego rejsu przygotowujemy posiłki wspólnie na jachtach. UWAGA! W trakcie kilkudniowego rejsu na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek. Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Wybierz termin w formularzu rezerwacyjnym, wypełnij zgłoszenie i rezerwuj miejsce w załodze!

Chciałbym zmienić dane wpisane do Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika obozu, jak mogę je edytować?

Po zarejestrowaniu uczestnika nie ma możliwości edycji danych uczestnika z panelu Klienta. Wszystkie korekty danych należy dokonać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta rezerwacja@sztormgrupa.pl, tel. 669–900–600.

Jak realizowany jest dojazd na obóz?

Transport na obóz nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wybrania dodatkowo płatnej opcji transportu na trzech trasach. Transport dzieci na miejsce obozu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy.

Trasa nr 1: Kraków – Katowice – Częstochowa – Łódź – Warszawa – Ryn
Trasa nr 2: Lublin – Białystok – Ryn
Trasa nr 3: Poznań – Toruń – Olsztyn – Ryn

Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy. Adres odbioru własnego: Sztorm Camp Mazury Ośrodek Wichrowe Wzgórza ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Dodatkowo płatny transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu do portu zaokrętowania, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji obozu?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa.Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A.Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Umiejętność pływania nie jest wymagana, jednak osoby nieumiejące pływać zobowiązane są do bezwzględnego przebywania na jachcie w kamizelce ratunkowej. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa. Każdy jacht wyposażony jest w środki ratunkowe.

Co zabrać na obóz?

Z uwagi na to, że śpimy na jachtach konieczne jest zabranie śpiwora oraz ciepłych rzeczy! Poniżej przestawiamy przykładową listę niezbędnych rzeczy na obóz: DOKUMENTY:

 • Legitymacja
 • karta kwalifikacyjna uczestnika obozu – do oddania przy autokarze!
 • regulamin podpisany przez opiekuna i uczestnika!

UBRANIE NIEPRZEMAKALNE

 • sztormiak (najlepiej kurtka + spodnie)

UBRANIA POZOSTAŁE

 • bielizna osobista;
 • koszulki z krótkim rękawkiem;
 • bluzka z długim rękawem;
 • 2 ciepłe bluzy;
 • polar;
 • długie spodnie x2;
 • krótkie spodenki x2;
 • ubrania, których nie szkoda zniszczyć: 2 koszulki; spodnie, buty;
 • strój kąpielowy / kąpielówki;
 • dres;
 • piżama;
 • obuwie: buty zakryte (trampki lub specjalne do wody), sandały, klapki.

NAKRYCIE GŁOWY (!) : chustka, czapka z daszkiem CAŁA RESZTA PRZYDATNYCH RZECZY

 • śpiwór;
 • ręczniki (liczba wg potrzeb);
 • przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, kosmetyki);
 • krem z filtrem UV;
 • środek przeciwko komarom i kleszczom;
 • latarka z zapasowymi bateriami;
 • rękawiczki żeglarskie;
 • kieszonkowe (w tym na opłaty za prysznice).

Rzeczy najlepiej spakować do worka żeglarskiego lub torby bez sztywnego stelaża.

Czy dziecko może odebrać z obozu inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy obozu mogą być odebrani z obozu jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.

« 1 z 2 »

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl