OBÓZ SZKOLENIOWY MAZURY

Obóz szkoleniowy – obóz żeglarski na Mazurach

Dla kogo:

Młodzież (14-18 lat)

Czas trwania:

14 dni

Lokalizacja:

Mazury


To propozycja dla osób, które chciałyby uzyskań stopień żeglarza jachtowego. Na obozie nie ma taryfy ulgowej, wolny czas przeznaczany jest na intensywny program szkoleniowy. Nie przekazujemy tylko suchej wiedzy, naszą misją jest aby przygotować młodych adeptów żeglarstwa do samodzielnego prowadzenia jachtu w przyszłości. Podczas 2 tygodniowego obozu przeprowadzany jest pełen program teoretyczny i praktyczny. Obóz kończy się  egzaminem państwowym, a to już ostatni krok do uzyskania uprawnień – samodzielnego prowadzenia jachtu po wodach śródlądowych. Do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego może podejść osoba, która w dniu egzaminu ma ukończony 14 rok życia.

Najwyższą jakość szkolenia gwarantuje nadana nam licencja szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Złota Odznaka Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS.

osobowe załogi

Rezerwacja:

Pula miejsc w promocji na tym obozie została wyczerpana.

O jachtach – czyli sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt! 

W naszej flocie znajdują się tylko nowoczesne, błyszczące, duże i bardzo bezpieczne jachty – Solina 27, Janmor 28 (zobacz tutaj)  Wyposażone w  mocne, 8 konne silniki, kuchenki, wodę pitną, światło i zapasy jedzenia na kilkudniowy rejs– posłużą nam za pływający obóz szkoleniowy.

Złota Licencja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa Hals oraz Organizator Turystyki

Jeść coś trzeba! Mamo… głodny jestem!

W trakcie dwutygodniowego obozu szkoleniowego większość czasu poświęcamy na naukę manewrów i zwrotów w przystani w Rynie, gdzie odbywa się egzamin na patent. W tym czasie cumujemy w naszej bazie w Rynie i korzystamy z posiłków przygotowywanych przez zawodową kuchnię Ośrodka, podawanych na stołówce. Po tygodniu intensywnego szkolenia wyruszamy na kilkudniowy rejs po Mazurach. W trakcie samego rejsu przygotowujemy posiłki wspólnie na jachtach. UWAGA! W trakcie kilkudniowego rejsu na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek. Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!

Zapraszamy do naszej Załogi, po przygodę, po zabawę i przyjaciół. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, chwile, które będziecie wspominać przez całe życie!

Ramowy program dnia:

 • 7.30 – pobudka, toaleta poranna
 • 8.00 – śniadanie
 • 9.00 – żeglowanie wg planu
 • 13.00 – przerwa na obiad
 • 14.00 – żeglowanie wg planu
 • 18.00 – cumowanie, klar portowy
 • 18.30 – zajęcia teoretyczne
 • 19.30 – kolacja/ognisko

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych.

EGZAMIN NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Na zakończenie rejsu szkoleniowego organizowany jest egzamin na Patent Żeglarza Jachtowego. Posiadanie patentu uprawnia do:

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego może podejść osoba, która w dniu egzaminu ma ukończony 14 rok życia. Więcej informacji na temat egzaminu: Egzamin

Trasa

Po tygodniu intensywnego szkolenia na miejscu, wyruszamy na kilkudniowy rejs po Mazurach!

Ryn – Mikołajki – Ruciane-Nida – Zielony Gaj  – Ryn

Realizacja podanej trasy jest uzależniona od pogody, ale na 99% odwiedzimy wszystkie podane miejsca. Dokładne daty pobytów w poszczególnych portach są podawane na bieżąco, w trakcie rejsu. O długości rejsu decyduje Komandor obozu w zależności od aktualnych warunków pogodowych oraz przebiegu szkolenia.

Cena:

2599,00

Liczba miejsc w promocji na każdym turnusie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów:)

Cena zawiera:

 • realizację programu obozu, naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych  m.in. Phila, Solina, Janmor, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • pełne wyżywienie
 • materiały szkoleniowe, dostęp do testów szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • opiekę instruktora wychowawcy
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty portowe, paliwo
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dojazd autokarem (w obie strony) – 199 zł (opcjonalnie)
 • natryski i toalety w portach (toaleta 2 zł, prysznic 8-10 zł)
 • opłata egzaminacyjna 125zł i koszty wydania patentu 25zł (dla osób podchodzących do egzaminu)
 • atrakcji dodatkowych: koszulki Sztorm Grupy (39 zł), dostępu do fotorelacji turnusu (34 zł), książeczki żeglarskiej Sztorm Grupy (20 zł)
 • szkolenia motorowodnego – 499 zł (opcjonalnie)

Atrakcje dodatkowe:

 

FOTORELACJA

Wspaniała pamiątka wakacyjnej przygody z żaglami. Dostęp do kilkuset zdjęć fotorelacji turnusu, wykonanej przez profesjonalnych fotografów.

34 zł

 

 

 

KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Książeczka żeglarska, w której Twoje dziecko może dokumentować odbyte kursy, nowo nabyte umiejętności żeglarskie i wyznaczać sobie cele do zdobycia w przyszłości!

20 zł

 

 

 

KOSZULKA

Unikatowa koszulka Sztorm Grupy! Już wkrótce premiera projektu koszulki 2020!

39 zł

 

 

DODATKOWE UPRAWNIENIA

STERNIKA MOTOROWODNEGO

Wszystkich uczestników namawiamy do upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu i zdobycia uprawnień na jachty żaglowe i motorowodne podczas jednego obozu! Szczegółowe informację o uprawnieniach motorowodnych znajdziecie tutaj. Duża część materiału teoretycznego pokrywa się, pozostaje uzupełnienie wiedzy oraz nauczenie się prowadzenia jachtu motorowego (nie byle jakiego! szkolimy uczestników na jachcie RIB 70KM). To proste, a młodzież może zdobyć uprawnienia na całe życie! Standardowa cena za kurs motorowodny to 699 zł, teraz możecie wykupić dodatkowe szkolenie motorowodne realizowane podczas obozu za 499 zł, co pozwala zaoszczędzić 200 zł. Manewrówka motorowodna realizowana jest dodatkowo po zakończeniu planowanych zajęć żeglarskich. Egzamin motorowodny realizowany jest bezpośrednio po egzaminie żeglarskim podczas obozu.

Transport

autokary i busy

z

Warszawy i Katowic

Transport

Masz możliwość wykupić dodatkowy, transport  lub dowieźć uczestnika we własnym zakresie na Mazury. Transport organizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami  z wychowawcami z Warszawy i Katowic. Koszt przejazdów w dwie strony to: 199 zł/os

Zaokrętowanie

Start i zakończenie obozu szkoleniowego w Ośrodku Bocianie Gniazdo  w Rynie (Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy “Wichrowe Wzgórza”, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn).

Dodatkowo rezerwując masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Informacje o produkcie oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych (IPID+OWU).

Galeria

« 1 z 2 »

Zobacz inne kolonie i obozy:

Rejs młodzieżowy Ahoj Mazury! 7 dni, 15-18 lat

Żeglarska przygoda na rejsie młodzieżowym na Mazurach

Obóz żeglarski “Gra o Sztorm” Mazury, 7 dni, 12-14 lat

Tydzień przygód podczas gry terenowej na Mazurach.

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak wygląda wyżywienie?

W trakcie dwutygodniowego obozu szkoleniowego większość czasu korzystamy z posiłków przygotowywanych przez zawodową kuchnię Ośrodka, podawanych na stołówce. Po tygodniu intensywnego szkolenia wyruszamy na kilkudniowy rejs po Mazurach. W trakcie samego rejsu przygotowujemy posiłki wspólnie na jachtach. UWAGA! W trakcie kilkudniowego rejsu na obozie nie ma kucharki, a sternicy nie podają śniadań do łóżek. Wachta kambuzowa jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków i sprzątanie po nich. Czas będzie poznać kilka smacznych przepisów i nauczyć się nie przypalać wody na herbatę!Przez cały dzień woda do picia bez ograniczeń. W przypadku uczulenia/nietolerancji wybranych pokarmów, wymagane jest podanie tej informacji w karcie uczestnika.

Jak dokonać zapisu?

Wybierz termin w formularzu rezerwacyjnym, wypełnij zgłoszenie i rezerwuj miejsce w załodze!

Chciałbym zmienić dane wpisane do Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika obozu, jak mogę je edytować?

Po zarejestrowaniu uczestnika nie ma możliwości edycji danych uczestnika z panelu Klienta. Wszystkie korekty danych należy dokonać poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta rezerwacja@sztormgrupa.pl, tel. 669–900–600.

Jak realizowany jest dojazd na obóz?

Transport na obóz nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia transportu z Warszawy, Katowic i Pozniania. Transport dzieci na miejsce obozu realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. Dzieci przekazywane są w drodze powrotnej tylko i wyłącznie osobom podanym w karcie uczestnika, po wcześniejszym złożeniu podpisu u wychowawcy.

Adres odbioru własnego: Ośrodek Bocianie Gniazdo (Ośrodek Żeglarko – Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn).

Czy mogę wybrać inny niż wskazane miejsce zbiórki?

Dodatkowo płatny transport organizowany jest jedynie z wymienionych na liście przystanków na trasie. Zwiększenie liczby miejsc zbiórek na trasie wydłużyłoby czas transportu do portu zaokrętowania, a przecież chcemy aby czas spędzony w autokarze był jak najkrótszy.

Co zapewnia najwyższy poziom organizacji obozu?

Wypoczynek organizowany przez Sztorm Grupę corocznie przechodzi kontrolę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu które nie nigdy nie wykazały nieprawidłowości. Nasza kadra posiada niezbędne uprawnienia do realizacji wypoczynku dla dzieci wymagane przepisami prawa.Spółka jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1522 oraz posiada gwarancją ubezpieczeniową udzieloną przez Signal Iduna S.A.Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 750.000 zł wpłacony w całości. Sztorm Sp. z o.o. prowadzi jedną z 5 w Polsce (jedyna na Mazowszu) szkołę żeglarską licencjonowaną przez Polski Związek Żeglarski oraz posiada Złotą Odznakę Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Umiejętność pływania nie jest wymagana, jednak osoby nieumiejące pływać zobowiązane są do bezwzględnego przebywania na jachcie w kamizelce ratunkowej. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką zawodowych instruktorów żeglarstwa. Każdy jacht wyposażony jest w środki ratunkowe.

Co zabrać na obóz?

Z uwagi na to, że śpimy na jachtach konieczne jest zabranie śpiwora oraz ciepłych rzeczy! Poniżej przestawiamy przykładową listę niezbędnych rzeczy na obóz: DOKUMENTY:

 • Legitymacja
 • karta kwalifikacyjna uczestnika obozu – do oddania przy autokarze!
 • regulamin podpisany przez opiekuna i uczestnika!

UBRANIE NIEPRZEMAKALNE

 • sztormiak (najlepiej kurtka + spodnie)

UBRANIA POZOSTAŁE

 • bielizna osobista;
 • koszulki z krótkim rękawkiem;
 • bluzka z długim rękawem;
 • 2 ciepłe bluzy;
 • polar;
 • długie spodnie x2;
 • krótkie spodenki x2;
 • ubrania, których nie szkoda zniszczyć: 2 koszulki; spodnie, buty;
 • strój kąpielowy / kąpielówki;
 • dres;
 • piżama;
 • obuwie: buty zakryte (trampki lub specjalne do wody), sandały, klapki.

NAKRYCIE GŁOWY (!) : chustka, czapka z daszkiem CAŁA RESZTA PRZYDATNYCH RZECZY

 • śpiwór;
 • ręczniki (liczba wg potrzeb);
 • przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, kosmetyki);
 • krem z filtrem UV;
 • środek przeciwko komarom i kleszczom;
 • latarka z zapasowymi bateriami;
 • rękawiczki żeglarskie;
 • kieszonkowe (w tym na opłaty za prysznice).

Rzeczy najlepiej spakować do worka żeglarskiego lub torby bez sztywnego stelaża.

Czy dziecko może odebrać z obozu inna osoba niż mama lub tata?

Uczestnicy obozu mogą być odebrani z obozu jedynie przez Rodziców lub Opiekunów prawnych wymienionych w Karcie Uczestnictwa. Jeżeli chcieliby Państwo aby dziecko odebrała inna osoba (np. babcia, ciocia) konieczne jest pierwszego dnia turnusu przekazanie pisemnego upoważnienia do odbioru uczestnika przez wskazaną osobę. Formularz upoważnienia znajdą Państwo TUTAJ.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...