ŻEGLARZ JACHTOWY I STERNIK MOTOROWODNY MAZURY

Żeglarz Jachtowy i Sternik Motorowodny Mazury

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

14 dni

Lokalizacja:

Mazury

Propozycja dla osób, które chciałyby przygotować się do egzaminów na patent Żeglarza Jachtowego oraz Sternika Motorowodnego. Podczas szkolenia pragniemy przekazać Wam miłość do żeglarstwa, pasję, atmosferę – a więc nie tylko wiedza i umiejętności, ale zdecydowanie dużo więcej! Zadaniem szkolenia jest nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania jachtem na otwartym akwenie i w porcie, pod żaglami i na silniku. Przygotujemy Was do egzaminów na patent Żeglarza Jachtowego oraz patent Sternika Motorowodnego. Przekażemy Wam również niezbędną wiedzę teoretyczną – 6 wykładów, prezentacje oraz dostęp do testów próbnych.


Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs – 12 dni teorii i praktyki na Mazurach
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Przebieg rejsu

Trasa rejsów szkoleniowych obejmuje najbardziej uczęszczane szlaki mazurskie, poprzez kanały, mosty, śluzy. W trakcie szkolenia odwiedzamy różne porty i przystanie. Celem szkolenia jest nauka obsługi jachtu, pod okiem instruktora, więc bez nerwów i ryzyka. W trakcie rejsów ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami.

osób w załodze!

Jachty

Rejsy szkoleniowe prowadzimy na jachcie Solina 27 oraz Raptor 26. Są to duże jednostki o długości około 8m i wadze ponad 3 tony. Jachty wyposażone są w 8-konne silniki Yamaha, instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy. Więcej informacji o naszej flocie na Mazurach znajdziesz tutaj.

Jak wygląda kurs?

 • 9.00 – 13.00 – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 13.00 – 14.00 – przerwa lunchowa
 • 14.00 – 17.30  – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 19.00 – 20.00 – szkolenie teoretyczne

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej.

Cena:

1890 zł / os

przy pełnej załodze 6 osób

 

STWÓRZ WŁASNĄ ZAŁOGĘ I ZAREZERWUJ TERMIN KURSU

Cena zawiera:

 • 12 dni szkolenia teoretycznego i praktycznego
 • zakwaterowanie na jachcie
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Waszczuk, Bajewski, Pakuła, Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • paliwo do jachtu i opłaty portowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • opłatę za parking na terenie ośrodka

Cena nie zawiera:

 • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
 • wyżywienia (możliwość przygotowania posiłków na jachcie)
 • opłat za prysznice i toalety w portach (orientacyjnie 8 zł/os/dzień)
 • opłaty egzaminacyjnej (250zł/os/egzamin), kosztów wystawienia patentu (50zł/os). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł.

Dlaczego warto zrobić pakiet z kursem na Sternika Motorowodnego?

Kurs pozwala na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu i zdobycia uprawnień na jachty żaglowe i motorowodne za jednym razem! Duża część materiału teoretycznego pokrywa się, pozostaje uzupełnienie wiedzy oraz nauczenie się prowadzenia jachtu motorowego. To proste, biorąc udział w tym kursie możecie przygotować się do egzaminu na uprawnienia żeglarskie i motorowodne!

Egzamin po kursie

Ostatniego dnia kursu jest możliwość przystąpienia do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego oraz Sternika Motorowodnego. Sztorm Grupa jest samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym na wszystkie rodzaje patentów (Decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki DSW/454/26/2016/MB2/4).

W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży parking, gdzie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu szkoleniowego w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Wichrowe Wzgórza, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak teoria żeglowania, meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

 

Rezerwacja

Chciałbyś odbyć kurs i dopasować termin kursu do swojego kalendarza? Skontaktuj się z nami pod numerem: 669 900 600, rezerwacja@sztormgrupa.pl
W przypadku mniejszej liczby osób w załodze niż 6 osób przygotujemy dla Was ofertę indywidualną na organizacje kursu na Mazurach.

 

Pytania i odpowiedzi:

Czy zabrać na kurs?

W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.

Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...