Kurs żeglarski NON-STOP Mazury dla dorosłych

Kurs żeglarski NON-STOP Mazury dla dorosłych,  Żeglarz Jachtowy i Sternik Motorowodny,  Mazury 2022

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

7,5 dnia

Lokalizacja:

Mazury start i zakończenie: Ryn
Propozycja dla osób, które chciałyby przygotować się do egzaminów na patent Żeglarza Jachtowego. Podczas szkolenia pragniemy przekazać Wam miłość do żeglarstwa, pasję, atmosferę – a więc nie tylko wiedza i umiejętności, ale zdecydowanie dużo więcej! Zadaniem szkolenia jest nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania jachtem na otwartym akwenie i w porcie, pod żaglami i na silniku. Przygotujemy Was do egzaminów na patent Żeglarza Jachtowego oraz dodatkowo dla chętnych, również do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego. Przekażemy Wam również niezbędną wiedzę teoretyczną – 6 wykładów, prezentacje oraz dostęp do testów próbnych.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs – 7 dni praktyki na Mazurach
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)
Na wszystkich kursach, które prowadzimy dostarczamy Państwu moduł teoretyczny w formie nagranych wykładów, by mogli Państwo przyswajać wiedzę w najdogodniejszym dla Państwa momencie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu materiał jest ustandaryzowany i skupia się na kluczowych kwestiach. Jest to rozwiązanie systemowe, które maksymalnie usprawniło przyswajanie części teoretycznej, jest potwierdzone wysoką efektywnością a co za tym idzie, przekłada się na bardzo wysoką zdawalność.

osób w załodze + Instruktor!

Przebieg kursu

Większość kursu spędzimy na praktycznej nauce na jachtach w przystani ośrodka Bocianie Gniazdo. Celem szkolenia jest nauka obsługi jachtu, pod okiem instruktora, więc bez nerwów i ryzyka. Po kilku dniach, gdy wszyscy uczestnicy kursu opanują już podstawy, wyruszymy w kilkudniowy rejs po Mazurach. Trasa rejsów szkoleniowych obejmuje najbardziej uczęszczane szlaki mazurskie, poprzez kanały, mosty, śluzy. W trakcie szkolenia odwiedzamy różne porty i przystanie. W trakcie kursu ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami.

Jachty

Rejsy szkoleniowe prowadzimy na jachtach Solina27, Phila880, Hornet29, Janmor28. Są to duże jednostki o długości około 8m i wadze ponad 3 tony. Jachty wyposażone są w instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy.

Jak wygląda kurs?

 • 9.00 – 13.00 – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 13.00 – 14.00 – przerwa lunchowa
 • 14.00 – 17.30  – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym

Dbając o nasze bezpieczeństwo oraz dostosowując się do aktualnych wytycznych w związku z sytuacją epidemiologiczną, program kursu może ulec zmianie.

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej.

Dopłata do pakietu ze Sternikiem Motorowodnym

499 zł / os

Dlaczego warto zrobić pakiet z kursem na Sternika Motorowodnego?

Masz możliwość rozszerzenia szkolenia o dodatkowe przygotowanie do drugiego egzaminu – na patent Sternika Motorowodnego. Pozwala to na upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu i zdobycia uprawnień na jachty żaglowe i motorowodne za jednym razem! Duża część materiału teoretycznego pokrywa się, pozostaje uzupełnienie wiedzy oraz nauczenie się prowadzenia jachtu motorowego. To proste, biorąc udział w tym kursie możecie przygotować się do egzaminu na uprawnienia żeglarskie i motorowodne! Egzaminy odbywają się bezpośrednio po sobie ostatniego dnia kursu. Rozszerzenie kursu o przygotowane do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego w cenie 499 zł/os. W cenie manewrówka na jachcie motorowym typu RIB oraz udział w dodatkowych wykładach.

Cena:

1699 zł / os

Cena zawiera:

 • 7 dni szkolenia praktycznego
 • zakwaterowanie na jachcie
 • paliwo do jachtów i opłaty portowe
 • dostęp do wykładów teoretycznych on-line z poszczególnych dziedzin oraz prezentacji elektronicznych w formie PDF
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Waszczuk, Starck,  Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera:

 • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
 • wyżywienia (możliwość przygotowania posiłków na jachcie)
 • opłat za prysznice i toalety w portach (orientacyjnie 8 zł/os/dzień)
 • rozszerzenia szkolenia o kurs motorowodny (przygotowanie do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego +499 zł/os),
 • opłaty egzaminacyjnej (250zł/os/egzamin), kosztów wystawienia patentu (50zł/os). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł.
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka

Rezerwacja

Egzamin po kursie

Ostatniego dnia kursu jest możliwość przystąpienia do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego oraz Sternika Motorowodnego. Egzaminy odbywają się w miejscu szkolenia, bezpośrednio jeden po drugim. Sztorm Grupa jest samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym na wszystkie rodzaje patentów (Decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki DSW/454/26/2016/MB2/4). Zapisy na egzamin TUTAJ.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LALIZAS SIGMA

399 ZŁ

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu doszkalającego w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Bocianie Gniazdo, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn. W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży płatny parking, gdzie odpłatnie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Wszyscy uczestnicy naszych imprez objęci są ubezpieczeniem NNW Bezpieczne Podróże Signal Iduna. Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.
Dodatkowo rezerwując miejsce na rejsie masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia  kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Karta produktu ubezpieczeniowego wraz z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej – BEZPIECZNE REZERWACJE 2021

Testy próbne

Nasza praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak teoria żeglowania, meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, pociągiem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Pytania i odpowiedzi:

Co zabrać na kurs?
W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.
Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz.
Gdzie nocujemy?
Pływamy na jachtach i na nich śpimy!

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 -liczba głosów, ocena: 4,83 z 5)
Loading...