ŻEGLARZ JACHTOWY

CODZIENNY

 

Kurs żeglarski – Żeglarz Jachtowy – codzienne

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

10 dni, poniedziałek – piątek

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński

Zapraszamy na wakacyjne kursy codzienne – wspaniałą letnią przygodę z nauką żeglowania! Świetna okazja, żeby odpocząć, pobawić się ale też zdobyć nowe umiejętności i uprawnienia do prowadzenia jachtów. Kursy odbywają się w modułach dwutygodniowych z przerwami w weekendy, czyli poniedziałek – piątek + poniedziałek – piątek. Zajęcia trwają w godzinach 9.00-17.30. Na miejscu istnieje możliwość noclegu, nasi kursanci otrzymują zniżkę na pokoje hotelowe w Ośrodku Promenada. Dla chętnych możliwość nieodpłatnego noclegu na jachtach – jak przygoda to przygoda! 

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs 2 tygodnie teorii i praktyki nad Zegrzem
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 10 dni. Do roboty!

Jeśli jednak wolisz wersję weekendową kursu zajrzyj tutaj

Liczba uczestników w 2018 roku!

Jak wygląda kurs?

 • poniedziałek – piątek 9.00 – 17.30 zajęcia praktyczne na jachtach oraz wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa (osoby które decydują się na kurs w trakcie trwania wakacji i skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia zaczynają o godzinie 9.30 oraz kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.45)
 • ostatni piątek 10.00 egzamin

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Cena:

1099 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych Scandinavia 27 (rok prod. 2017), Tango 730 Sport i Omega, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Bajewski, Pakuła, Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • opłatę za parking na terenie ośrodka.

Cena nie zawiera:

 • Opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł
 • transportu – w czasie wakacyjnych kursów codziennych możliwość transportu autokarowego z uczestnikami półkolonii, każdego dnia rano z Warszawy i po zajęciach z powrotem. Koszt przejazdów w trakcie 10 dni szkolenia to: 180zł. Transport jedynie w okresie 24.06-30.08.2019
 • wyżywienia – istnieje możliwość na miejscu skorzystania we własnym zakresie z oferty gastronomicznej Restauracji CKR Promenada oraz Country Salon (orientacyjnie ok. 30zł/obiad)

Transport

6 tras autokarów

26 przystanków

W czasie trwania wakacji (24.06-30.08.2019) masz możliwość wykupić dodatkowy, codzienny transport z Warszawy na kurs! Przez całe wakacje organizujemy transport klimatyzowanymi autokarami i busami na sześciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy i uczestnicy naszych wakacyjnych półkolonii żeglarskich Sztormiaki 2019

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na pięciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa. 

Trasa 1: KABATY – URSYNÓW – OBWODNICA WARSZAWY – BEMOWO – BIAŁOŁĘKA – BIAŁOBRZEGI

Trasa 2: GALERIA MOKOTÓW – MOKOTÓW (SGH) – CENTRUM (DWORZEC CENTRALNY) – ŻOLIBORZ (METRO MARYMONT) – BIAŁOBRZEGI

Trasa 3:  OTWOCK – JÓZEFÓW – WAWER – ZIELONKA/ZĄBKI – BIAŁOBRZEGI

Trasa 4: WILANÓW – SADYBA – GOCŁAW – STADION NARODOWY – DWORZEC WILEŃSKI – MARKI – BIAŁOBRZEGI

Trasa 5: RASZYN – OBWODNICA WARSZAWY – LEGIONOWO – BIAŁOBRZEGI

Trasa 6: PRUSZKÓW (STADION CKIS) – PIASTÓW (RONDO KACZOROWSKIEGO) – URSUS (PKP) – OCHOTA (BLUE CITY) – WOLA (ALEJA PRYMASA TYSIĄCLECIA)

Szkolenie prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35

Ośrodek Promenada

Sztorm Przystań Zegrze

Rezerwacja

A kiedy już zdobędziesz patent…

U nas wyczarterujesz jacht:

 • BEZ KAUCJI
 • BEZ ZBĘDNYCH MAILI CZY TELEFONÓW

Sprawdź nasz kalendarz dostępności jachtów!

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...