ŻEGLARZ JACHTOWY

CODZIENNY

 

Kurs żeglarski – Żeglarz Jachtowy – codzienne, Zalew Zegrzyński 2022

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

10 dni, poniedziałek – piątek

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński

Zapraszamy na wakacyjne kursy codzienne – wspaniałą letnią przygodę z nauką żeglowania! Świetna okazja, żeby odpocząć, pobawić się, ale też zdobyć nowe umiejętności i uprawnienia do prowadzenia jachtów. Kursy odbywają się w modułach dwutygodniowych z przerwami w weekendy, czyli poniedziałek – piątek + poniedziałek – piątek. Zajęcia trwają w godzinach 9.00-17.30

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • ukończyć 14 lat
 • odbyć kurs 2 tygodnie praktyki nad Zegrzem
 • zdać egzamin – proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj).

Wszystko zajmuje 10 dni. Do roboty!

Jeśli jednak wolisz wersję weekendową kursu zajrzyj tutaj

Dla kogo?

Kurs codzienny przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem. Prowadzimy kurs w wachtach dla młodzieży 14-18 lat oraz dla osób dorosłych. Limitu wieku nie ma!

Liczba uczestników kursów w 2021 roku!

Jak wygląda kurs?

 • kursy codzienne: poniedziałek – piątek 9.30 – 17.00 zajęcia praktyczne na jachtach (osoby które decydują się na kurs w trakcie trwania wakacji i skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia zaczynają o godzinie 9.30 oraz kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.45)

 

 • ostatni piątek 10.00 – aby zapisać się na egzamin prosimy o wybór terminu na stronie oraz dokonanie płatności EGZAMINY >>  tutaj.  Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed egzaminem. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.
Dostosowując się do aktualnych wytycznych w związku z sytuacją epidemiologiczną, program kursu może ulec zmianie.

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Pierwszy czarter jachtu po kursie tylko za 1zł!

o wartości 399 zł!

Pierwszy czarter jachtu żaglowego Raptor 26 (2019 r.) po kursie tylko za 1zł!

Po zdanym przez Ciebie egzaminie mamy dla Ciebie przygotowany prezent – pierwszy samodzielny czarter jachtu żaglowego Raptor 26 (2019 r.) o wartości 399 zł za symboliczną 1 zł! Czarter możliwy do zrealizowania jedynie w dni tygodnia (pon-pt), po zdaniu przez Ciebie egzaminu i po wyrobieniu już przez Ciebie patentu Żeglarza Jachtowego. Szczegóły obowiązywania promocji znajdziesz w regulaminie.

Cena:

1599 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych Raptor 26 (rok prod. 2019), Scandinavia 27 (rok prod. 2017),  wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha oraz jachtach Sigma 600 (2021),
 • dostęp do wykładów teoretycznych on-line z poszczególnych dziedzin oraz prezentacji elektronicznych w formie PDF,
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • promocyjny czarter po otrzymaniu patentu! Raptor 26 o wartości 399 zł Click&SZTORM w dni powszednie za 1zł!

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł
 • transportu – w czasie wakacyjnych kursów codziennych możliwość transportu autokarowego z uczestnikami półkolonii, każdego dnia rano z Warszawy i po zajęciach z powrotem. Transport jedynie w okresie 27.06-19.08.2022 (396 zł)
 • wyżywienia – istnieje możliwość na miejscu skorzystania we własnym zakresie z oferty gastronomicznej restauracji
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Rezerwacja

Szczegółowy harmonogram kursów 2022 - start zapisów!
 • ŻC1: 30.05-3.06, 6-9.06, egzamin 10.06.2022
 • ŻC2: 13.06-17.06, 20-23.06, egzamin 24.06.2022
 • ŻC3: 27.06-01.07, 4-7.07, egzamin 8.07.2022
 • ŻC4: 11-15.07, 18-21.07, egzamin 22.07.2022
 • ŻC5: 25-29.07, 1-4.08, egzamin 5.08.2022
 • ŻC6: 8-12.08, 15-18.08, egzamin 19.08.2022 (UWAGA, ZAJĘCIA RÓWNIEŻ W DZIEŃ ŚWIĄTECZNY 15.08)
 • ŻC7: 22-26.-08, 29.08-1.09, egzamin 2.09.2022
 • ŻC8: 5-9.09,12-15.09, egzamin 16.09.2022
 • ŻC9: 19-23.09, 26-29.09, egzamin 30.09.2022
 • ŻC10: 3-7.10, 10-13.10, egzamin 14.10.2022
Sprawdź również harmonogram kursów weekendowych 2022 - start zapisów!

Szczegóły odnośnie kursu odbywającego się w formie weekendowej znajdziesz tutaj.

Zalecamy by przystąpić do egzaminu organizowanego bezpośrednio po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.        

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji uczniowskiej/studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kusie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Transport

396 zł

5 tras autokarów

28 przystanków

W czasie trwania wakacji (27.06-19.08.2022) uczestnicy kursów mają możliwość wykupić dodatkowy (+ 396 zł), codzienny transport z Warszawy na kurs! Przez całe wakacje organizujemy transport klimatyzowanymi autokarami i busami na sześciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy i uczestnicy naszych wakacyjnych półkolonii żeglarskich Sztormiaki 2022.

Transport dzieci na miejsce półkolonii realizowany jest klimatyzowanymi autokarami i busami na pięciu trasach. W każdym autokarze znajdują się Wychowawcy, którzy zapewniają opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa.

Osoby, które decydują się na kurs w trakcie trwania wakacji i skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia zaczynają o godzinie 9.30 oraz kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.45).

DOKŁADNE TRASY I PRZYSTANKI
Trasa 1: KABATY – IMIELIN – URSYNÓW ZIELONY– OBWODNICA WARSZAWY – URSUS – BEMOWO (LAZUROWA) – BIAŁOŁĘKA – BIAŁOBRZEGI
Trasa 2: GALERIA MOKOTÓW – MOKOTÓW (SGH) – CENTRUM (DWORZEC CENTRALNY) – ŻOLIBORZ (ARKADIA)- ŻOLIBORZ (METRO MARYMONT) – BIAŁOBRZEGI
Trasa 3:  OTWOCK – JÓZEFÓW – RADOŚĆ – WAWER – ZIELONKA – BIAŁOBRZEGI
Trasa 4: WILANÓW – SADYBA – GOCŁAW – STADION NARODOWY – DWORZEC WILEŃSKI – MARKI (M1) – BIAŁOBRZEGI
Trasa 5: RASZYN – OCHOTA (BLUE CITY) – WOLA (ALEJA PRYMASA TYSIĄCLECIA)– LEGIONOWO – BIAŁOBRZEGI
Podane trasy mogą ulegać zmianie w zależności od liczby uczestników na poszczególnych przystankach. Dokładne mapki lokalizacyjne przystanku oraz godziny zbiórek na każdy turnus przekazujemy Państwu przed rozpoczęciem danego turnusu. Dokonanie zmian przystanku jest możliwe do 3 tygodni przed rozpoczęciem turnusu. Późniejsze zmiany nie są możliwe.

Szkolenie prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35

Ośrodek PromenadaSztorm Przystań Zegrze

A kiedy już zdobędziesz patent…

U nas wyczarterujesz jacht:

 • BEZ KAUCJI
 • BEZ ZBĘDNYCH MAILI CZY TELEFONÓW

Sprawdź nasz kalendarz dostępności jachtów!


Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Ile osób jest w załodze szkoleniowej?

Kurs prowadzony jest w załogach 5-osobowych + Instruktor Żeglarstwa.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka. Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. ZOBACZ CO ZABRAĆ NA KURS >> Więcej informacji o ekwipunku żeglarskim przeczytasz na naszym blogu.

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Na jakich jachtach odbywają się zajęcia praktyczne?

Zajęcia praktyczne prowadzone są na trzech klasach jachtów –  jachtach żaglowych klasy  Raptor 26 (rok prod. 2019), Scandinavia 27 (rok prod. 2017) wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha oraz na jachtach odkrytopokładowych bez silnika klasy Sigma 600 (rok prod. 2021).

Minimum 2 dni zajęć praktycznych odbywa się na jachtach odkrytopokładowych klasy Sigma 600.

Co jeśli nie mogę być obecny na części zajęć?

Każdy dzień kursu jest bardzo istotny pod względem przygotowania do teoretycznej i praktycznej części egzaminu. W przypadku Twojej nieobecności podczas któregoś z dni zajęć, powinieneś uzupełnić wiedzę i umiejętności we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia przez Ciebie dodatkowego doszkalania z instruktorem. Takie zajęcia dodatkowe powinieneś wykupić, aby zdążyć nadrobić zaległości. Kursanci często umawiają się na współdzielenie kosztów dodatkowego dnia zajęć – doszkalania w tygodniu. Możesz zebrać nawet do 5 osób do załogi na zajęcia doszkalające i wspólnie z nimi nadrobić zaległości. Więcej informacji o kursach indywidualnych znajdziesz tutaj.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Kiedy mogę przystąpić do egzaminu?

Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.        

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji uczniowskiej/studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kusie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?

Wymagane jest oświadczenie o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia kursu stanu zdrowia oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 10 dni poprzedzających kurs nie zamieszkiwano z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik: 2020_Oswiadczenie uczestnik, rodzic] Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kursie,

Ważne COVID19 : Czy uczestnicy kursu codziennego mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?

Przypominamy, że uczestnik kursu musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 10 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy kursu będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury jeszcze przed wejściem na kurs. Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić uczestnika kursu na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający uczestników kursu nie mogą wchodzić na teren półkolonii. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 10 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Sklep internetowy Sztorm Grupy

Galeria:

« 1 z 2 »

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami:

tel. 669 900 600

e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 -liczba głosów, ocena: 4,20 z 5)
Loading...