Warsztaty nawigacyjne w Warszawie


Warsztaty nawigacyjne, Warszawa

W dobie GPS umiejętność prowadzenia klasycznej nawigacji jest coraz rzadziej spotykana. Elektronika na jachcie bywa jednak zawodna i wtedy w ruch wchodzi m.in. papierowa mapa, namiernik, log ręczny. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Tego właśnie dowiecie się na naszych warsztatach.

Nauczymy się pracy na mapie, poznamy zasady dokonywania namiarów i określania pozycji jachtu. Szczegółowo omówimy wszystkie aspekty związane z wodami pływowymi. Na zajęciach kładziemy nacisk na zrozumienie tematu i nabycie konkretnych umiejętności. Dokładnie omówimy wszystkie aspekty od podstaw, a następnie przejdziemy do ćwiczeń na mapach.

Rejsy morskie wymagają umiejętności nawigacyjnych, nawet jeśli jednostka pływająca jest wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia nawigacyjne. Umiejętności takie lepiej posiąść, dla własnego bezpieczeństwa i poczucia pewności. Zachęcamy więc do uczestnictwa w warsztatach nawigacyjnych w Warszawie.

Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętność tradycyjnej nawigacji może się przydać. Do określenia kierunku kursu niezbędne są choćby podstawowe informacje, a najlepiej będzie zgłębić te tajniki na naszym kursie. Będzie to nie tylko bardzo rozwijające, ale też prawdziwie ciekawe doświadczenie.

Co robić kiedy nawigacja elektroniczna jachtu (GPS) zawiedzie?

Wszelkie urządzenia elektroniczne, nawet te najlepsze i najbardziej zaawansowane, bywają zawodne, chyba nikogo nie trzeba co do tego przekonywać. Znajomość nawigacji tradycyjnej może więc bardzo przydać się, kiedy elektroniczne narzędzia nagle przestaną działać. Zawsze może się to zdarzyć.

Gdy GPS na jachcie zawiedzie, wcale nie trzeba wpadać w panikę. Wystarczy posłużyć się mapą, namiernikiem i logiem ręcznym, by prawidłowo wytyczyć kurs jednostki. Jak to jednak zrobić? Tego i wielu innych przydatnych informacji związanych z nawigacją można nauczyć się na naszych warsztatach.

Określanie pozycji jachtu na podstawie mapy, namiernika oraz logu ręcznego

W dobie wysoko rozwiniętych urządzeń nawigacyjnych, zwłaszcza nawigacji satelitarnej, często uważa się, że znajomość tradycyjnej nawigacji jest niepotrzebna. Nigdy jednak nie wiadomo, co zdarzy się na morzu, rozsądnie będzie więc nauczyć się określania pozycji jachtu za pomocą mapy, namiernika i logu ręcznego.

Choć tradycyjna nawigacja może wydawać się skomplikowana, podczas naszych warsztatów można przekonać się, że wcale tak nie jest, a nauczenie się jej jest bardzo łatwe. Jest to także ciekawe i daje dużo frajdy. Na pewno jest też ogromnie przydatne. Nawet gdy urządzenia GPS będą świetnie działać, znajomość nawigacji da poczucie bezpieczeństwa.

Program warsztatów

Warsztaty nawigacji morskiej odbywają się w weekendy, w dogodnych godzinach, z przerwą obiadową. Zajmują dwa dni. Uczestnicy mają zapewnione wszelkie pomoce naukowe, takie jak mapy i potrzebne podczas zajęć przyrządy. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonego, wykwalifikowanego instruktora.

Szczegółowe informacje:

Dostępne terminy:
Terminy na 2019r. wkrótce !
Szkolenie odbywa się w dniach sobota-niedziela w godzinach  10-17 z przerwą obiadową 13-14.

Lokalizacja:
Sztorm Place, ul. Fosa 30 Warszawa

Prowadzący:
kpt. Miłosz Romaniuk

Cena: 280 zł W cenę zostało wliczone:

  • program szkolenia przez instruktora
  • materiały szkoleniowe, mapy, przyrządy
  • wynajem sali wykładowej
  • podatek VAT

 Zarezerwuj miejsce na kursie!

Skontaktuj się z nami:
tel. 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...