Warsztaty nawigacyjne w Warszawie


Warsztaty nawigacyjne, Warszawa

W dobie GPS umiejętność prowadzenia klasycznej nawigacji jest coraz rzadziej spotykana. Elektronika na jachcie bywa jednak zawodna i wtedy w ruch wchodzi m.in. papierowa mapa, namiernik, log ręczny. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Tego właśnie dowiecie się na naszych warsztatach. Nauczymy się pracy na mapie, poznamy zasady dokonywania namiarów i określania pozycji jachtu. Szczegółowo omówimy wszystkie aspekty związane z wodami pływowymi. Na zajęciach kładziemy nacisk na zrozumienie tematu i nabycie konkretnych umiejętności. Dokładnie omówimy wszystkie aspekty od podstaw, a następnie przejdziemy do ćwiczeń na mapach. Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętność tradycyjnej nawigacji może się przydać, więc dla własnego bezpieczeństwa i poczucia pewności lepiej być na to przygotowanym.


Co robić kiedy nawigacja elektroniczna jachtu (GPS) zawiedzie?

Wszelkie urządzenia elektroniczne, nawet te najlepsze i najbardziej zaawansowane, bywają zawodne, chyba nikogo nie trzeba co do tego przekonywać. Znajomość nawigacji tradycyjnej może się więc bardzo przydać, kiedy elektroniczne narzędzia nagle przestaną działać, a to może się zdarzyć w każde chwili. Wcale nie trzeba wpadać w panikę. Wystarczy posłużyć się mapą, namiernikiem i logiem ręcznym, by prawidłowo wytyczyć kurs jednostki. Jak to jednak zrobić? Tego i wielu innych przydatnych informacji związanych z nawigacją można nauczyć się na naszych warsztatach.


spotkania w ramach warsztatów!


Określanie pozycji jachtu na podstawie mapy, namiernika oraz logu ręcznego

W dobie wysoko rozwiniętych urządzeń nawigacyjnych, zwłaszcza nawigacji satelitarnej, często uważa się, że znajomość tradycyjnej nawigacji jest niepotrzebna. Nigdy jednak nie wiadomo, co zdarzy się na morzu, rozsądnie będzie więc nauczyć się określania pozycji jachtu za pomocą mapy, namiernika i logu ręcznego. Pokażemy Wam, że tradycyjna nawigacja wcale nie jest tak skomplikowana jak to się może wydawać, a nauczenie się jej jest bardzo łatwe. Dodatkowo wyobraźcie sobie dumę z samego siebie, kiedy uda się Wam odnaleźć prawidłowy kurs bez nowoczesnych urządzeń, tylko ze swojej wiedzy. Nie dość, że daje to dużo frajdy to jest też ogromnie przydatne.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami tel. 669 900 600 rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...