SZKOLENIE NA KECZU GAFLOWYM DZ

Szkolenie na keczu gaflowym DZ

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

1 weekend sob-niedz

Lokalizacja:

Zalew Zegrzyński

Jesteś żeglarzem? Mamy coś, czego jeszcze nie próbowałeś. Coś, co sprawi, że poczujesz się jak prawdziwy wilk morski, dowodzący dwumasztowym okrętem. Dwudniowe szkolenie dla osób, które posiadają już stopień Żeglarza Jachtowego, ale także dla Jachtowych Sterników Morskich, Kapitanów i instruktorów żeglarstwa, którzy chcieli by poznać zasady żeglugi jachtem typu kecz o ożaglowaniu gaflowym. Dla wszystkich, którzy chcą wcielić się w rolę galernika i stać się częścią dziesięcioosobowej załogi szalupy wiosłowej.

Jacht DZ

Najnowsza w Polsce, wyprodukowana na zamówienie Sztorm Grupy klasyczna szalupa wiosłowo-żaglowa DZ (Dezeta). Ten typ jachtu pamiętają starzy żeglarze, którzy przechodzili na jachtach tej klasy obowiązkowe szkolenie na dawny stopień Sternika Jachtowego. Dziś rzadko już można spotkać możliwość odbycia rejsu, czy szkolenia na takich jednostkach żaglowych, a co dopiero powiosłować czterometrowej długości wiosłem, tak jak galernik.

Jakie poznasz komendy?

 • na ster
 • na bezana
 • na grota
 • na foka
 • albo na wiosła: „wiosła wzwyż”, wiosła spław”, wiosła na wiatr”, czy „wiosła skróć”

Jak wygląda kurs?

 • Sobota godz. 9.00 -17.30

Omówienie budowy jachtu DZ: olinowanie, omasztowanie, kolejność stawiania żagli, kolejność wybierania fałów żagla gaflowego, ułożenie wioseł, komendy na wiosła, piórkowanie. Ćwiczenia praktyczne na szalupie wiosłowej, manewry portowe na wiosłach.

 • Niedziela godz. 9.00 -17.30

Manewrowanie jachtem pod żaglami.

Cena:

399 zł

Cena kursu zawiera:

 • naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych klasy DZ (rok prod. 2017), wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne Yamaha
 • wykład teoretyczny z budowy jachtu DZ
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Waszczuk, Bajewski, Pakuła, Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • podatek VAT 23%
 • opłatę za parking na terenie ośrodka.

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi, ul. Spacerowa 35 (ośrodek Promenada)

Sztorm Przystań Zegrze

Rezerwacja

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?
Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.
Jak przygotować się i co zabrać na kurs?
Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.
Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?
Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Na szkolenie na keczu gaflowym DZ zapraszamy osoby, które posiadają już podstawową wiedzę i umiejętności żeglarskie, ale nie próbowały jeszcze swoich sił na dwumasztowym jachcie klasy DZ. Jeżeli posiadasz doświadczenie na DZ, tym lepiej – będzie łatwiej!
Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)
« 1 z 2 »

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...