Mazury KICK-OFF

Rejs doszkalający

Rejsy doszkalające Mazury KICK – OFF

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

4 dni

Lokalizacja:

Mazury

Propozycja dla osób, które mają już uprawnienia żeglarskie, ale brakuje im doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu nowoczesnego, dużego jachtu śródlądowego lub też nie posiadając uprawnień, chcą nabyć doświadczenia w mazurskim żeglowaniu. Świetna propozycja dla świeżo upieczonych żeglarzy, ale również dla osób, które od dawna nie żeglowały. Obowiązkowa propozycja dla osób świeżo po kursach i egzaminach


Przebieg rejsu

Celem rejsów jest oswojenie się z samodzielną obsługą jachtu, pod okiem instruktora, więc bez nerwów i ryzyka. W trakcie rejsów ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami. Po naszym rejsie doszkalającym nie pozostaje już nic innego, jak wybrać się w swój pierwszy, dziewiczy rejs.

Osób w załodze!

Przykładowe trasy rejsów

 • Ryn – Mikołajki – Ruciane-Nida – Wierzba – Ryn
 • Ryn – Zielony Gaj – Giżycko – Bogaczewo – Ryn
 • Ryn – Mikołajki – Śniardwy – Pisz – Ryn
 • Ryn – Gizycko – Sztynort – Ryn

Jachty

Rejsy doszkalające prowadzimy na nowoczesnych jachtach Antila 30 (rok prod. 2020-2021) oraz Hornet 29 . Są to duże jednostki o długości prawie 10m i wadze 4 tony. Podczas rejsu zakwaterowanie jest na jachtach. Załogi 6-7 osobowe. Śpimy w 1 lub 2 osobowych kojach, należy zabrać na rejs swój śpiwór. Jachty wyposażone są w 10-konne silniki Yamaha, instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy.

Cena:

899 zł

Cena zawiera:

 • czarter jachtu, zakwaterowanie na jachcie
 • paliwo do jachtu i opłaty portowe
 • szkolenie prowadzone przez instruktorów Sztorm Grupy. – poznaj naszą kadrę tutaj
 • ubezpieczenie NNW
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
 • opłat za prysznice i toalety w portach (orientacyjnie 8 zł/os/dzień)
 • wyżywienia
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LALIZAS SIGMA

399 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

 

Rezerwacja

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu doszkalającego w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Bocianie Gniazdo, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn. W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży płatny parking, gdzie odpłatnie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Wszyscy uczestnicy naszych imprez objęci są ubezpieczeniem NNW Bezpieczne Podróże Signal Iduna. Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.
Dodatkowo rezerwując miejsce na rejsie masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia  kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową! Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych.

Sklep internetowy Sztorm Grupy

Pytania i odpowiedzi:

Co zabrać na kurs?

W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka. Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.

Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz

Gdzie nocujemy?

Pływamy na jachtach i na nich śpimy!

Czy w rejsie może wziąć udział osoba niepełnoletnia?

W rejsie mogą wziąć udział uczestnicy niepełnoletni (od 14 roku życia) ale jedynie pod warunkiem uczestnictwa pod opieką towarzyszącej osoby dorosłej.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 -liczba głosów, ocena: 4,82 z 5)
Loading...