Rejsy doszkalające na Mazurach

Mazurskie ćwiczenia jachtowe.

Rejsy doszkalające Mazury

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

4 dni

Lokalizacja:

Mazury

Propozycja dla osób, które mają już uprawnienia żeglarskie, ale brakuje im doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu nowoczesnego, dużego jachtu śródlądowego lub też nie posiadając uprawnień, chcą nabyć doświadczenia w mazurskim żeglowaniu. Świetna propozycja dla świeżo upieczonych żeglarzy, ale również dla osób, które od dawna nie żeglowały. Obowiązkowa propozycja dla osób świeżo po kursach i egzaminach


Przebieg rejsu

Trasa rejsów doszkalających obejmuje najbardziej uczęszczane szlaki mazurskie, poprzez kanały, mosty, śluzy. W trakcie szkolenia odwiedzamy różne porty i przystanie. Celem rejsów jest oswojenie się z samodzielną obsługą jachtu, pod okiem instruktora, więc bez nerwów i ryzyka. W trakcie rejsów ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami. Po naszym rejsie doszkalającym nie pozostaje już nic innego, jak wybrać się w swój pierwszy, dziewiczy rejs.

Osób w załodze!

Jachty

Rejsy doszkalające prowadzimy na jachcie Solina 27, rok prod. 2012 oraz na jachcie Janmor 28, rok, prod. 2010. Są to duże jednostki o długości ponad 8m i wadze ponad 3 tony. Podczas rejsu zakwaterowanie jest na jachtach. Śpimy w 1 lub 2 osobowych kojach, należy zabrać na rejs swój śpiwór. Jachty wyposażone są w 8-konne silniki Yamaha, instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy. Więcej informacji o naszej flocie na Mazurach znajdziesz tutaj.

Cena:

650 zł

Cena zawiera:

  • czarter jachtu, zakwaterowanie na jachcie
  • paliwo do jachtu i opłaty portowe
  • szkolenie prowadzone przez instruktorów Sztorm Grupy
  • podatek VAT
  • parking

Cena nie zawiera:

  • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
  • wyżywienia

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu doszkalającego w Ośrodku żeglarsko-wypoczynkowym Wichrowe Wzgórza, ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn. W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży parking, gdzie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Rezerwacja

Pytania i odpowiedzi:

Co zabrać na kurs?

W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.

Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz

Gdzie nocujemy?

Pływamy na jachtach i na nich śpimy!

Rezerwujesz miejsce?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...