KURS CODZIENNY NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO ŚLĄSK

Codzienny kurs na Żeglarza Jachtowego – Śląsk, Katowice, Pogoria I

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

10 dni, poniedziałek – piątek

Lokalizacja:

Katowice/ Pogoria I

Kurs codzienny na patent Żeglarza Jachtowego, który odbywa się na Śląsku, przygotowuje do egzaminu żeglarskiego w pełnym wymiarze. Wybierając tę formę szkolenia uczestniczycie w zajęciach przez 2 tygodnie, co dzień, ale bez weekendów – czyli poniedziałek – piątek, poniedziałek – piątek.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs żeglarski codzienny na Śląsku przeznaczony jest dla osób mieszkających w okolicach Katowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Chorzowa, które wolą tryb codzienny zamiast weekendowego. Jest to szkolenie intensywne, zajęcia odbywają się dzień po dniu, ale taki tryb pozwala na ukończenie szkolenia w dwa tygodnie.  Zapraszamy przede wszystkim młodzież od 14 lat, ale w kursie można uczestniczyć bez ograniczeń wiekowych

Jak wygląda kurs codzienny?

 • kursy codzienne we wrześniu: poniedziałek – piątek 8.30 – 17.00 zajęcia praktyczne na jachtach oraz wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa (w trakcie trwania wakacji w lipcu i w sierpniu osoby które decydują się na skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.00)
 • ostatni piątek 10.00 egzamin

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs 2 tygodnie teorii i praktyki na Pogorii I
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 10 dni. Do roboty!

Jeśli jednak wolisz wersję weekendową kursu zajrzyj tutaj

Liczba uczestników w 2019 roku!

Cena:

1199 zł

Cena kursu zawiera:

 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • nowoczesne materiały i prezentacje szkoleniowe
 • zajęcia na nowych jachtach Tango 730S z silnikiem pomocniczym oraz jachtach Sigma 600
 • dostęp do 600 pytań testowych opracowanych przez komisję szkolenia
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł
 • transportu – w czasie wakacyjnych kursów codziennych możliwość transportu autokarowego z uczestnikami półkolonii. Koszt przejazdów w trakcie 10 dni szkolenia to: 199 zł. Transport jedynie w okresie 29.06-28.08.2020
 • wyżywienia – istnieje możliwość na miejscu skorzystania we własnym zakresie z oferty gastronomicznej Hotelu Shuma.

TRANSPORT

Chorzów

Katowice

Sosnowiec

Dąbrowa Górnicza

Szkolenie codzienne prowadzimy w bazie nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza. W czasie trwania wakacji (29.06-28.08.2020) masz możliwość wykupić dodatkowy, codzienny transport z Chorzowa, Katowic, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej na kurs!

Przez całe wakacje organizujemy transport klimatyzowanymi autokarami i busami. W autokarze znajdują się Wychowawcy i uczestnicy naszych wakacyjnych półkolonii żeglarskich Sztormiaki. Koszt transportu przez dwa tygodnie to 199 zł.

Szkolenie prowadzimy:

Baza nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza, ul. Żeglarska 20 Hotel Shuma

Rezerwacja

Zakupy przed kursem?

Duża torba plażowa WHITE CODE ZERO

Cena: 129,00 PLN

Duża torba żeglarska MISTRAL RED CODE ZERO

Cena: 289,00 PLN

Koszulka Polo damska z kolekcji Sztorm Grupy

Cena: 99,00 PLN

Mała nerka SIROCCO WHITE CODE ZERO

Cena: 199,00 PLN

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. Ściąga do pobrania tutaj: SztormGrupa_Co zabrać na kurs?

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 3,67 z 5)
Loading...