KURS NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

CODZIENNY

Codzienny kurs na Żeglarza Jachtowego – Śląsk, Katowice, Pogoria I

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

10 dni, poniedziałek – piątek

Lokalizacja:

Katowice/ Pogoria I

Kurs codzienny na patent Żeglarza Jachtowego, który odbywa się na Śląsku, przygotowuje do egzaminu żeglarskiego w pełnym wymiarze. Wybierając tę formę szkolenia uczestniczycie w zajęciach przez 2 tygodnie, co dzień, ale bez weekendów – czyli poniedziałek – piątek, poniedziałek – piątek.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs żeglarski codzienny na Śląsku przeznaczony jest dla osób mieszkających w okolicach Katowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Chorzowa, które wolą tryb codzienny zamiast weekendowego. Jest to szkolenie intensywne, zajęcia odbywają się dzień po dniu, ale taki tryb pozwala na ukończenie szkolenia w dwa tygodnie.  Zapraszamy przede wszystkim młodzież od 14 lat, ale w kursie można uczestniczyć bez ograniczeń wiekowych

Jak wygląda kurs codzienny?

 • kursy codzienne: poniedziałek – piątek 8.30 – 17.00 zajęcia praktyczne na jachtach oraz wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa (osoby które decydują się na kurs w trakcie trwania wakacji i skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia zaczynają o godzinie 8.30 oraz kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.30)
 • ostatni piątek 10.00 egzamin

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs 2 tygodnie teorii i praktyki na Pogorii I
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 10 dni. Do roboty!

Jeśli jednak wolisz wersję weekendową kursu zajrzyj tutaj

Liczba uczestników kursu na Pogorii w 2020 roku!

Cena:

1199 zł

CENA FIRST MINUTE

Cena kursu zawiera:

 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • nowoczesne materiały i prezentacje szkoleniowe
 • zajęcia na nowych jachtach Tango 730S z silnikiem pomocniczym oraz jachtach Sigma 600
 • dostęp do 600 pytań testowych opracowanych przez komisję szkolenia
 • podatek VAT 23%
Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł
 • transportu – w czasie wakacyjnych kursów codziennych możliwość transportu autokarowego z uczestnikami półkolonii. Koszt przejazdów w trakcie 10 dni szkolenia to: 249 zł. Transport możliwy jedynie na kursach ŻCK2 – ŻCK5
 • wyżywienia – istnieje możliwość na miejscu skorzystania we własnym zakresie z oferty gastronomicznej Hotelu Shuma.

Rezerwacja

Szczegółowy harmonogram kursów 2021
ŻCK1: 21-25.06, 28.06-01.07, egzamin 02.07.2021 ŻCK2: 05-09.07, 12-15.07, egzamin 16.07.2021 ŻCK3: 19-23.07, 26-29.07, egzamin 30.07.2021 ŻCK4: 02-06.08, 09-12.08, egzamin 13.08.2021 ŻCK5: 16-20.08,23-26.08 egzamin 27.08.2021 ŻCK6: 30.08-03.09, 06-09.09, egzamin 10.09.2021 ŻCK7: 13-17.09, 20-23.09, egzamin 24.09.2021

Sprawdź także terminy kursów weekendowych 2021
Szczegóły odnośnie kursu w trybie weekendowym na jeziorze Pogoria znajdziesz tutaj.

TRANSPORT

Chorzów

Katowice

Sosnowiec

Dąbrowa Górnicza

Szkolenie codzienne prowadzimy w bazie nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza. W czasie trwania wakacji (29.06-28.08.2020) masz możliwość wykupić dodatkowy, codzienny transport z Chorzowa, Katowic, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej na kurs!

Przez całe wakacje organizujemy transport klimatyzowanymi autokarami i busami. W autokarze znajdują się Wychowawcy i uczestnicy naszych wakacyjnych półkolonii żeglarskich Sztormiaki. Koszt transportu przez dwa tygodnie to 249 zł.

Szkolenie prowadzimy:

Baza nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza,

ul. Żeglarska 20 Hotel Shuma

Zakupy przed kursem?

Duża torba plażowa WHITE CODE ZERO

Cena: 129,00 PLN

Duża torba żeglarska MISTRAL RED CODE ZERO

Cena: 289,00 PLN

Koszulka Polo damska z kolekcji Sztorm Grupy

Cena: 99,00 PLN

Mała nerka SIROCCO WHITE CODE ZERO

Cena: 199,00 PLN

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?
Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu, wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?
Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. ZOBACZ CO ZABRAĆ NA KURS >> Więcej informacji o ekwipunku żeglarskim przeczytasz na naszym blogu.

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?
Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Co jeśli nie mogę być obecny na części sobotnich wykładów?
Każdy dzień kursu jest bardzo istotny pod względem przygotowania do teoretycznej i praktycznej części egzaminu. W przypadku Twojej nieobecności podczas któregoś z dni zajęć, powinieneś uzupełnić wiedzę i umiejętności we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia przez Ciebie dodatkowego doszkalania z instruktorem. Takie zajęcia dodatkowe powinieneś wykupić, aby zdążyć nadrobić zaległości. Kursanci często umawiają się na współdzielenie kosztów dodatkowego dnia zajęć – doszkalania w tygodniu. Możesz zebrać nawet do 5 osób do załogi na zajęcia doszkalające i wspólnie z nimi nadrobić zaległości. Więcej informacji o kursach indywidualnych znajdziesz tutaj.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?
Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł) gotówką w dniu egzaminu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Kiedy mogę przystąpić do egzaminu?
Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie w tym dniu, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon znajdziesz tutaj.  Jeżeli decydujesz się na udział w innym terminie egzaminu, niż ten przypisany do Twojego kursu, powiadom nasze biuro rezerwacja@sztormgrupa.pl. Liczba miejsc na każdym egzaminie jest ograniczona, zapisz się mailowo.

Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?
Wymagane jest oświadczenie o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia kursu stanu zdrowia oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 14 dni poprzedzających kurs nie zamieszkiwano z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik: 2020_Oswiadczenie uczestnik, rodzic] Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kursie,

Ważne COVID19 : Czy uczestnicy kursu codziennego mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?
Przypominamy, że uczestnik kursu musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy kursu będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury jeszcze przed wejściem na kurs. Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić uczestnika kursu na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający uczestników kursu nie mogą wchodzić na teren półkolonii. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 -liczba głosów, ocena: 4,00 z 5)
Loading...