KURS NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

CODZIENNY

Codzienny kurs na Żeglarza Jachtowego – Śląsk, Katowice, Pogoria I

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

10 dni, poniedziałek – piątek

Lokalizacja:

Katowice/ Pogoria I

Kurs codzienny na patent Żeglarza Jachtowego, który odbywa się na Śląsku, przygotowuje do egzaminu żeglarskiego w pełnym wymiarze. Wybierając tę formę szkolenia uczestniczycie w zajęciach przez 2 tygodnie, co dzień, ale bez weekendów – czyli poniedziałek – piątek, poniedziałek – piątek.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs żeglarski codzienny na Śląsku przeznaczony jest dla osób mieszkających w okolicach Katowic, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Chorzowa, które wolą tryb codzienny zamiast weekendowego. Jest to szkolenie intensywne, zajęcia odbywają się dzień po dniu, ale taki tryb pozwala na ukończenie szkolenia w dwa tygodnie.  Zapraszamy przede wszystkim młodzież od 14 lat, ale w kursie można uczestniczyć bez ograniczeń wiekowych

Jak wygląda kurs codzienny?

 • kursy codzienne: poniedziałek – piątek 8.30 – 17.00 zajęcia praktyczne na jachtach oraz wykłady z przepisów, locji, wiadomości o jachtach, meteorologii, ratownictwa (osoby które decydują się na kurs w trakcie trwania wakacji i skorzystanie z transportu wraz z uczestnikami półkolonii zajęcia zaczynają o godzinie 8.30 oraz kończą wcześniej – odjazd autokarów powrotnych 16.30)
 • ostatni piątek 10.00 egzamin – aby zapisać się na egzamin prosimy o wybór terminu na stronie oraz dokonanie płatności EGZAMINY >>  tutaj.

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs 2 tygodnie teorii i praktyki na Pogorii I
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 10 dni. Do roboty!

Jeśli jednak wolisz wersję weekendową kursu zajrzyj tutajLiczba uczestników kursu na Pogorii w 2021 roku!

Cena:

1299 zł

Cena kursu zawiera:

 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • nowoczesne materiały i prezentacje szkoleniowe  oraz dostęp do wykładów w formie online
 • zajęcia na klasycznych jachtach Tango 730S z silnikiem pomocniczym oraz jachtach Sigma 600
 • dostęp do 600 pytań testowych opracowanych przez komisję szkolenia
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł
 • transportu
 • wyżywienia – istnieje możliwość na miejscu skorzystania we własnym zakresie z oferty gastronomicznej Hotelu Shuma.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Rezerwacja

Szczegółowy harmonogram kursów 2022 - start zapisów!
 • ŻKC1: 30.05-3.06, 6-9.06, egzamin 10.06.2022
 • ŻKC2: 13.06-17.06, 20-23.06, egzamin 24.06.2022
 • ŻKC3: 27.06-01.07, 4-7.07, egzamin 8.07.2022
 • ŻKC4: 11-15.07, 18-21.07, egzamin 22.07.2022
 • ŻKC5: 25-29.07, 1-4.08, egzamin 5.08.2022
 • ŻKC6: 8-12.08, 15-18.08, egzamin 19.08.2022 (UWAGA, ZAJĘCIA RÓWNIEŻ W DZIEŃ ŚWIĄTECZNY 15.08)
 • ŻKC7: 22-26.-08, 29.08-1.09, egzamin 2.09.2022
 • ŻKC8: 5-9.09,12-15.09, egzamin 16.09.2022
 • ŻKC9: 19-23.09, 26-29.09, egzamin 30.09.2022

Sprawdź także terminy kursów weekendowych 2022 - start zapisów!

Szczegóły odnośnie kursu w trybie weekendowym na jeziorze Pogoria znajdziesz tutaj.

Zalecamy by przystąpić do egzaminu organizowanego bezpośrednio po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.        

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kusie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Szkolenie prowadzimy:

Baza nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza,

ul. Żeglarska 20 Hotel Shuma

Sklep internetowy Sztorm Grupy

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu – tabela z nagłówkiem “Rezerwacja” – wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. ZOBACZ CO ZABRAĆ NA KURS >> Więcej informacji o ekwipunku żeglarskim przeczytasz na naszym blogu.

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?

Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!

Co jeśli nie mogę być obecny na części sobotnich wykładów?

Każdy dzień kursu jest bardzo istotny pod względem przygotowania do teoretycznej i praktycznej części egzaminu. W przypadku Twojej nieobecności podczas któregoś z dni zajęć, powinieneś uzupełnić wiedzę i umiejętności we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia przez Ciebie dodatkowego doszkalania z instruktorem. Takie zajęcia dodatkowe powinieneś wykupić, aby zdążyć nadrobić zaległości. Kursanci często umawiają się na współdzielenie kosztów dodatkowego dnia zajęć – doszkalania w tygodniu. Możesz zebrać nawet do 5 osób do załogi na zajęcia doszkalające i wspólnie z nimi nadrobić zaległości. Więcej informacji o kursach indywidualnych znajdziesz tutaj.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?

Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)

Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w egzaminie?

Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.        

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kusie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Kiedy mogę przystąpić do egzaminu?

Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie w tym dniu, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na egzamin znajdziesz tutaj.

Ważne COVID19 : Czy wymagane są dodatkowe oświadczenia o stanie zdrowia?

Wymagane jest oświadczenie o stanie zdrowia dziecka z podaniem aktualnego na dzień rozpoczęcia kursu stanu zdrowia oraz potwierdzeniem, że w przeciągu 14 dni poprzedzających kurs nie zamieszkiwano z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie. Odprowadzający Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do przekazania oświadczenia o stanie swojego zdrowia [Załącznik: 2020_Oswiadczenie uczestnik, rodzic] Zgodnie z wytycznymi GIS oraz MZ w przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie dodatkowo opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kursie,

Ważne COVID19 : Czy uczestnicy kursu codziennego mają dokonywany systematyczny pomiar temperatury?

Przypominamy, że uczestnik kursu musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Uczestnicy kursu będą mieli dokonany codziennie pomiar temperatury jeszcze przed wejściem na kurs. Tylko jeden Rodzic/Opiekun może odprowadzić uczestnika kursu na miejsce zbiórki. Rodzice odprowadzający uczestników kursu nie mogą wchodzić na teren półkolonii. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas przekazania dziecka pod opiekę. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko na zbiórkę również musi być zdrowy, nie mieć objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

« 1 z 2 »

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 -liczba głosów, ocena: 4,00 z 5)
Loading...