KURS NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO ŚLĄSK

Weekendowy kurs na Żeglarza Jachtowego na Śląsku – Katowice, Pogoria I

Dla kogo:

Od 14 lat

Czas trwania:

5 weekendów

Lokalizacja:

Pogoria I


Zapraszamy na kompleksowe szkolenie żeglarskie przygotowujące do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego na Śląsku – nad jezioro Pogoria I. To tutaj Sztorm Grupa przygotowuje nowych śląskich żeglarzy, którzy będą później żeglować po różnych akwenach, od Śląska, przez Mazury, Bałtyk i Chorwację.
Nowych żeglarzy uczymy na jachtach klasy Tango 730S oraz Sigma 600. W trakcie kursu poznacie budowę i obsługę jachtu żaglowego wraz z silnikiem pomocniczym, manewry zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, postawienie jachtu w dryf, człowiek za burtą, ale również manewry portowe. W trakcie przeprowadzimy również 6 wykładów z przedmiotów: Budowa jachtu, Teoria Żeglowania, Meteo, Locja, Przepisy i Ratownictwo. Nauczycie się węzłów.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs – 5 weekendów teorii i praktyki
 • zdać egzamin (odbywa się od razu po kursie)

Wszystko zajmuje 5 weekendów. Do roboty!

Sprawdź też codzienną wersję kursu: patent żeglarski śląsk.Liczba uczestników kursu na Pogorii w 2021 roku!

Jak wygląda kurs?

 • pierwsza sobota 9.00 – szkolenie teoretyczne online
 • sobota 9.00 – 17.30 – zajęcia praktyczne na jachtach klasy Tango
 • niedziela 9.00 – 17.30 – zajęcia praktyczne na jachtach klasy Tango
 • ostatnia niedziela 9.00 – egzamin – proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed egzaminem. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.

Dostosowując się do aktualnych wytycznych w związku z sytuacją epidemiologiczną, program kursu może ulec zmianie.

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Cena:

1399 zł

Cena kursu zawiera:

 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • zajęcia na nowych jachtach  Tango 730S z silnikiem pomocniczym oraz jachtach Sigma 600
 • nowoczesne materiały i prezentacje szkoleniowe oraz dostęp do wykładów w formie online
 • dostęp do 600 pytań testowych opracowanych przez komisję szkolenia
 • podatek VAT 23%

Cena nie zawiera:

 • opłaty egzaminacyjnej (250zł), kosztów wystawienia patentu (50zł). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł,
 • opłaty parkingowej na terenie ośrodka.

Cena pakietu

z kursem motorowodnym


1898 złDlaczego warto zrobić pakiet z kursem na Sternika Motorowodnego?

Zachęcamy do zdobycia dodatkowo patentu Sternika Motorowodnego. Uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych na śródlądziu, wymaga zdania osobnego egzaminu. My oferujemy naszym żeglarzom możliwość odbycia dodatkowej manewrówki motorowodnej, zdobycia dwóch uprawnień – prawo do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych będziecie mieli do końca życia. Specjalna cena na taki pakiet, nie płacicie 1399 zł + 599 zł = 1998 zł, a 1898 zł czyli 100 zł mniej! Kursanci, którzy zdecydują się na pakiet, wybierają termin dodatkowego szkolenia motorowodnego. Szczegółowe informacje i harmonogram znajdziecie tutaj.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

399 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Rezerwacja

Szczegółowy harmonogram kursów 2022
 • ŻK1: 19-20.03,26-27.03, 2-3.04,9-10.04, (UWAGA, PRZERWA ŚWIĄTECZNA 16-17.04 NIE MA ZAJĘĆ ) 23.04, egzamin 24.04.2022
 • ŻK2: 30.04,1,2,3,4,5,6,7, egzamin 8.05.2022 (UWAGA, KURS CODZIENNY MAJÓWKA)
 • ŻK3: 7-8.05, 14-15.05,21-22.05,28-19.05,4.06, egzamin 05.06.2022
 • ŻK4: 4-5.06,11-12.06, 16-19.06 (UWAGA, ZAJĘCIA RÓWNIEŻ W CZW I PT -W DŁUGI WEEKEND BOŻE CIAŁO), 25.06, egzamin 26.06.2022
 • ŻK5: 2-3.07, 9-10.07, 16-17.07, 23-24.07, 30.07 egzamin 31.07.2022
 • ŻK6: 30-31.07, 6-7.08, 13-14.08,20-21.08,27.08, egzamin 28.08.2022
 • ŻK7: 3-4.09,10-11.09,17-18.09,24-25.09,1.10, egzamin 2.10.2022
 • ŻK8: 1-2.10, 8-9.10, 15-16.10, 22-23.10, 29.10, egzamin 30.10.2022
Sprawdź także terminy kursów codziennych

Opis i harmonogram kursów codziennych ->  sprawdź.

Zalecamy by przystąpić do egzaminu organizowanego bezpośrednio po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.        

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dokonanie zapisu na egzamin przez formularz elektroniczny, ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kursie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak teoria żeglowania, meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, pociągiem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Szkolenie weekendowe prowadzimy:

Baza nad Pogorią I, Dąbrowa Górnicza,  Hotel Shuma, ul. Żeglarska 20

Zakupy przed kursem?

Duża torba plażowa WHITE CODE ZERO

Cena: 129,00 PLN

Duża torba żeglarska MISTRAL RED CODE ZERO

Cena: 289,00 PLN

Koszulka Polo damska z kolekcji Sztorm Grupy

Cena: 99,00 PLN

Mała nerka SIROCCO WHITE CODE ZERO

Cena: 199,00 PLN

Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi:

Jak zapisać się na kurs?

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz zapisu – tabela z nagłówkiem “Rezerwacja” – wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.

Jak przygotować się i co zabrać na kurs?

Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu, spakować odpowiednie rzeczy i hej w drogę, po przygodę! W przypadku kursów na żeglarza i sternika motorowodnego należy pamiętać o: – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka. Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody. ZOBACZ CO ZABRAĆ NA KURS >> Więcej informacji o ekwipunku żeglarskim przeczytasz na naszym blogu.

Czy umiejętność pływania i doświadczenie żeglarskiej jest konieczne?
Wszyscy nasi kursanci pływają w kamizelkach ratunkowych, umiejętność pływania nie jest więc konieczna. Nasze kursy przygotowane są przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia. Jeżeli posiadasz doświadczenie, tym lepiej – będzie łatwiej!
Co jeśli nie mogę być obecny na części zajęć?
Każdy dzień kursu jest bardzo istotny pod względem przygotowania do teoretycznej i praktycznej części egzaminu. W przypadku Twojej nieobecności podczas któregoś z dni zajęć, powinieneś uzupełnić wiedzę i umiejętności we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia przez Ciebie dodatkowego doszkalania z instruktorem. Takie zajęcia dodatkowe powinieneś wykupić w tygodniu poprzedzającym kolejny weekend zajęć, aby zdążyć nadrobić zaległości. Kursanci często umawiają się na współdzielenie kosztów dodatkowego dnia zajęć – doszkalania w tygodniu. Możesz zebrać nawet do 5 osób do załogi na zajęcia doszkalające i wspólnie z nimi nadrobić zaległości. Więcej informacji o kursach indywidualnych znajdziesz tutaj.
Kiedy i jak odbywają się wykłady?

Cała pierwsza sobota kursu poświęcona jest na wykłady i solidne przygotowanie do teoretycznej części egzaminu. W trosce o bezpieczeństwo wykłady prowadzone są w formule on-line (zmiany organizacyjne w czasie epidemii COVID-19.). Dodatkowo przez cały okres trwania kursu jego uczestnicy mają dostęp do bazy profesjonalnie nagranych wykładów z poszczególnych dziedzin.

Czy zajęcia odbywają się kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz (patrz punkt „Jak przygotować się i co zabrać na kurs?”)
Jakie formalności muszę spełnić aby wziąć udział w kursie i egzaminie?

Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia i pełnej wpłaty za kurs. Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej. Zapisy na egzamin tutaj.

 

Kiedy mogę przystąpić do egzaminu?

Zalecamy aby przystąpić do egzaminu bezpośrednio organizowanego po każdym kursie. Proponowany termin to ostatni dzień kursu (zapisu na egzamin oraz opłaty dokonujemy poprzez rezerwację terminu na stronie EGZAMINY >>  tutaj). Zapis na egzamin może zostać dokonany na 3 dni robocze przed. Rezygnacja z egzaminu/przeniesienie na inny termin może zostać dokonana najpóźniej na jeden dzień roboczy przed.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w egzaminie organizowanym bezpośrednio po kursie, naturalnie możesz przystąpić do każdego kolejnego terminu egzaminu. Pamiętaj jednak by nie odwlekać zbyt długo! Planowany harmonogram wszystkich egzaminów na dany sezon oraz zapisy na wszystkie egzaminy znajdziesz tutaj.

Wykupiłam/em pakiet z kursem na Patent Sternika Motorowodnego - co dalej?

Zapraszamy do wejścia na stronę oferty Kursów na Patent Sternika Motorowodnego. Następnie do zapoznania się z dostępnymi terminami i wybrania tego, który Cię interesuje. Wypełnij formularz, w “Uwagi” wpisując numer rezerwacji, w ramach której opłaciłeś pakiet. Po kliknięciu “dalej” i przejściu do płatności zamknij kartę. Rezerwacja pojawi się w naszym systemie. UWAGA! Uczestnicy Kursu Weekendowego proszeni są o wybór terminu, który nie koliduje z trwającym kursem na patent Żeglarza Jachtowego. 

« 1 z 2 »

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600, e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 -liczba głosów, ocena: 3,25 z 5)
Loading...