Kurs radiooperatora łączności dalekiego zasięgu LRC


Kurs na świadectwo operatora łączności dalekiego zasięgu, który uprawnia do obsługi urządzeń radiowych stosowanych w GMDSS na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS, pływających na obszarach żeglugi A1, A2, A3, A4.

Podczas szkolenia przekazywany jest pełen zakres wiedzy radiooperatorskiej dla statków pozakonwekcyjnych. Szkolenie rozpoczyna się od przedstawienia elementów programu szkolenia SRC, a następnie omawiane jest łączność: krótkofalowa HF z wykorzystaniem propagacji jonosferycznej, pośredniofalowa na falach MF,  satelitarna z użyciem terminala Inmarsat-C. Szkolenie przeprowadzane jest na rzeczywistych radiostacjach MF-HF.

Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego przed Komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Egzamin składa się z części praktycznej (obsługa urządzeń) oraz części teoretycznej (test). Pozytywne zdanie egzaminu pozwala uzyskać bezterminowe i międzynarodowe świadectwo LRC.

Szczegółowe informacje:

Tryb szkolenia:

Teoria i praktyka podczas dwudniowego szkolenia:
sobota godz. 09:00 – 17:00
niedziela godz. 09:00 – 14:00

Cena: 550 zł/os.

Cena zawiera: szkolenie teoretyczne i praktyczne na sprzęcie MF/HF, zestaw pytań egzaminacyjnych, przykładowy test egzaminacyjny, podręcznik Łączność bliskiego zasięgu na morzu.

Cena nie zawiera: opłata egzaminacyjnej oraz opłaty za wydanie świadectwa – 145 zł/os (wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

Egzaminy odbywają się w delegaturach UKE w całej Polsce. Zobacz harmonogram egzaminów!

Miejsce szkolenia: Sztorm Grupa, ul. Fosa 30, Warszawa – Ursynów

 


Rezerwacja

Terminy kursów  na 2019 r. wkrótce!


Zarezerwuj miejsce na kursie!

Skontaktuj się z nami:
tel. 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...