Indywidualny kurs żeglarski na Mazurach

Indywidualny kurs żeglarski dla załogi 5 osobowej, Mazury

Dla kogo:

Dla wszystkich

Czas trwania:

7 dni szkolenia

Lokalizacja:

Mazury start i zakończenie: Ryn

Propozycja dla osób, które chciałyby zebrać 5-osobową załogę i uzgodnić indywidualny termin szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego. Zadaniem szkolenia jest nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania jachtem na otwartym akwenie i w porcie, pod żaglami i na silniku. Przygotujemy Was do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego oraz dodatkowo dla chętnych, również do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego. W trakcie kursu przekażemy Wam również niezbędną wiedzę teoretyczną – odbędzie się 6 wykładów teoretycznych, przekażemy Wam prezentacje oraz dostęp do testów próbnych.


Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs – 7 dni teorii i praktyki na Mazurach
 • zdać egzamin

Przebieg kursu

Większość kursu spędzimy na praktycznej nauce na jachtach w przystani ośrodka Bocianie Gniazdo. Celem szkolenia jest nauka obsługi jachtu pod okiem instruktora. W trakcie kursu odbywać się będą również wykłady w sali szkoleniowej na terenie ośrodka. Po kilku dniach, gdy wszyscy uczestnicy kursu opanują już podstawy, wyruszymy w kilkudniowy rejs po Mazurach. Trasa rejsu szkoleniowego obejmuje najbardziej uczęszczane szlaki mazurskie, poprzez kanały, mosty, śluzy. W trakcie szkolenia odwiedzamy różne porty i przystanie. W trakcie kursu ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami.

osoby w załodze + Instruktor!

Jachty

Rejsy szkoleniowe prowadzimy na jachtach Solina27, Phila880, Hornet29, Janmor28. Są to duże jednostki o długości około 8m i wadze ponad 3 tony. Jachty wyposażone są w 8-konne silniki Yamaha, instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy.

Jak wygląda kurs?

 • 9.00 – 13.00 – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 13.00 – 14.00 – przerwa lunchowa
 • 14.00 – 17.30  – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 19.00 – 20.00 – szkolenie teoretyczne

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej.

Cena:

1799 zł / os

przy załodze 5-osobowej

TERMIN SZKOLENIA UZGADNIANY INDYWIDUALNIE

Cena zawiera:

 • 7 dni szkolenia teoretycznego i praktycznego
 • zakwaterowanie na jachcie
 • paliwo do jachtów i opłaty portowe
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Waszczuk, Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera:

 • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
 • wyżywienia (możliwość przygotowania posiłków na jachcie)
 • opłat za prysznice i toalety w portach (orientacyjnie 8 zł/os/dzień)
 • rozszerzenia szkolenia o kurs motorowodny (przygotowanie do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego +499 zł/os),
 • opłaty egzaminacyjnej (250zł/os/egzamin), kosztów wystawienia patentu (50zł/os). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł.

Dopłata do pakietu ze Sternikiem Motorowodnym

499 zł / os

Dlaczego warto zrobić pakiet z kursem na Sternika Motorowodnego?

Masz możliwość rozszerzenia szkolenia o dodatkowe przygotowanie do drugiego egzaminu – na patent Sternika Motorowodnego. Pozwala to na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu i zdobycia uprawnień na jachty żaglowe i motorowodne za jednym razem! Duża część materiału teoretycznego pokrywa się, pozostaje uzupełnienie wiedzy oraz nauczenie się prowadzenia jachtu motorowego. To proste, biorąc udział w tym kursie możecie przygotować się do egzaminu na uprawnienia żeglarskie i motorowodne! Egzaminy odbywają się bezpośrednio po sobie ostatniego dnia kursu. Rozszerzenie kursu o przygotowane do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego w cenie 499 zł/os. W cenie manewrówka na jachcie motorowym typu RIB oraz udział w dodatkowych wykładach.

Egzaminy na stopnie żeglarskie

Sztorm Grupa jest samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym na wszystkie rodzaje patentów (Decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki DSW/454/26/2016/MB2/4).  Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego oraz Sternika Motorowodnego. Sprawdź harmonogram najbliższych egzaminów zakładce egzaminy.

Postaw na bezpieczeństwo w wygodnej formie!

Zaczynając swoją przygodę z żeglarstwem możesz nabyć swoją własną kamizelkę, wykorzystując jej potencjał nie tylko podczas kursu ale i dalszej żeglarskiej przygody!

PNEUMATYCZNA KAMIZELKA AUTOMATYCZNA

LAZIZAS SIGMA

349 ZŁ

 

 • WYGODNA
 • NIE KRĘPUJE RUCHÓW
 • ŁATWA W PRZECHOWYWANIU
 • ESTETYCZNY WYGLĄD PASUJĄCY DO KAŻDEGO UBIORU 

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu szkoleniowego w ośrodku Bocianie Gniazdo ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn.

W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży parking, gdzie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Wszyscy uczestnicy naszych imprez objęci są ubezpieczeniem NNW Bezpieczne Podróże Signal Iduna. Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

Dodatkowo rezerwując miejsce na rejsie masz możliwość łatwego, dodatkowego wykupienia ubezpieczenia  kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli obawiasz się skutków rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, ubezpieczenie pomoże uchronić Cię przed stratą finansową!

Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprez Turystycznych.

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak teoria żeglowania, meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Rezerwacja:

Chciałbyś uzgodnić indywidualny termin szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego na Mazurach?
Skontaktuj się z nami:

tel. 669 900 600
e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Pytania i odpowiedzi:

Czy zabrać na kurs?
W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.
Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...