Indywidualny kurs żeglarski na Mazurach

Indywidualny kurs żeglarski dla załogi 4 osobowej, Mazury

Dla kogo:

Od 18 lat

Czas trwania:

8 dni szkolenia

Lokalizacja:

Mazury start i zakończenie: Ryn
Propozycja dla osób, które chciałyby zebrać 4-osobową załogę i uzgodnić indywidualny termin szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego. Zadaniem szkolenia jest nauka obsługi jachtu żaglowego, manewrowania jachtem na otwartym akwenie i w porcie, pod żaglami i na silniku. Przygotujemy Was do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego oraz dodatkowo dla chętnych, również do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego. W trakcie kursu przekażemy Wam również niezbędną wiedzę teoretyczną – odbędzie się 6 wykładów teoretycznych, przekażemy Wam prezentacje oraz dostęp do testów próbnych.

Aby zostać żeglarzem potrzebujesz:

 • odbyć kurs – 8 dni teorii i praktyki na Mazurach
 • zdać egzamin

Przebieg kursu

Większość kursu spędzimy na praktycznej nauce na jachtach w przystani ośrodka Bocianie Gniazdo. Celem szkolenia jest nauka obsługi jachtu pod okiem instruktora. W trakcie kursu odbywać się będą również wykłady w sali szkoleniowej na terenie ośrodka. Po kilku dniach, gdy wszyscy uczestnicy kursu opanują już podstawy, wyruszymy w kilkudniowy rejs po Mazurach. Trasa rejsu szkoleniowego obejmuje najbardziej uczęszczane szlaki mazurskie, poprzez kanały, mosty, śluzy. W trakcie szkolenia odwiedzamy różne porty i przystanie. W trakcie kursu ćwiczymy też manewrowanie w dużych mazurskich przystaniach jachtowych, gdzie panuje ruch i często zamieszanie. Bardzo istotnym elementem szkolenia jest również odbiór jachtu – sprawdzenie stanu technicznego, umowa czarterowa, protokół odbioru, kaucja – czyli wszystkie szczegóły związane z czarterami.

osoby w załodze + Instruktor!

Jachty

Rejsy szkoleniowe prowadzimy na jachcie Antila30 NEW (2020), Solina27, Phila880, Hornet29, Janmor28. Są to duże jednostki o długości około 8m i wadze ponad 3 tony. Jachty wyposażone są w 8-konne silniki Yamaha, instalację wodną, toaletę chemiczną, rolfok, lazy jack i wszystkie inne niezbędne elementy.

Jak wygląda kurs?

 • 9.00 – 13.00 – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 13.00 – 14.00 – przerwa lunchowa
 • 14.00 – 17.30  – szkolenie praktyczne, manewry jachtem żaglowym
 • 19.00 – 20.00 – szkolenie teoretyczne

Uprawnienia żeglarskie

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o dowolnej mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Uprawnienia motorowodne

 • prowadzenie jachtów motorowodnych bez ograniczenia w mocy po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów motorowych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 Mm od brzegu na otwartym morzu, w porze dziennej.

Cena:

1799 zł / os

przy załodze 4-osobowej

TERMIN SZKOLENIA UZGADNIANY INDYWIDUALNIE

Cena zawiera:

 • 8 szkolenia teoretycznego i praktycznego
 • zakwaterowanie na jachcie
 • paliwo do jachtów i opłaty portowe
 • 6 wykładów teoretycznych z poszczególnych dziedzin Zobacz program
 • materiały szkoleniowe w postaci prezentacji elektronicznych,
 • dostęp do testów Szkoły, zawierających tysiące pytań egzaminacyjnych – aplikacji wspomagających przygotowanie
 • ekspercką kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ: Waszczuk, Bajewski, Pakuła, Pawłowski, Poświatowski i wielu innych. Zobacz kadrę
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • opłatę za parking na terenie ośrodka

Cena nie zawiera:

 • dojazdu do portu zaokrętowania/wyokrętowania
 • wyżywienia (możliwość przygotowania posiłków na jachcie)
 • opłat za prysznice i toalety w portach (orientacyjnie 8 zł/os/dzień)
 • rozszerzenia szkolenia o kurs motorowodny (przygotowanie do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego +499 zł/os),
 • opłaty egzaminacyjnej (250zł/os/egzamin), kosztów wystawienia patentu (50zł/os). Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługują opłaty ulgowe, w wysokości odpowiednio 125zł i 25zł.

Dopłata do pakietu ze Sternikiem Motorowodnym

499 zł / os

Dlaczego warto zrobić pakiet z kursem na Sternika Motorowodnego?

Masz możliwość rozszerzenia szkolenia o dodatkowe przygotowanie do drugiego egzaminu – na patent Sternika Motorowodnego. Pozwala to na upieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu i zdobycia uprawnień na jachty żaglowe i motorowodne za jednym razem! Duża część materiału teoretycznego pokrywa się, pozostaje uzupełnienie wiedzy oraz nauczenie się prowadzenia jachtu motorowego. To proste, biorąc udział w tym kursie możecie przygotować się do egzaminu na uprawnienia żeglarskie i motorowodne! Egzaminy odbywają się bezpośrednio po sobie ostatniego dnia kursu. Rozszerzenie kursu o przygotowane do egzaminu na patent Sternika Motorowodnego w cenie 499 zł/os. W cenie manewrówka na jachcie motorowym typu RIB oraz udział w dodatkowych wykładach.

Egzaminy na stopnie żeglarskie

Sztorm Grupa jest samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym na wszystkie rodzaje patentów (Decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki DSW/454/26/2016/MB2/4).  Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu na Patent Żeglarza Jachtowego oraz Sternika Motorowodnego. Sprawdź harmonogram najbliższych egzaminów zakładce egzaminy.

Miejsce zaokrętowania

Start i zakończenie rejsu szkoleniowego w ośrodku Bocianie Gniazdo ul. Mazurska 18, 11-520 Ryn.

W bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, ok. 3km do supermarketu, gdzie możecie się zaprowiantować. Na miejscu w ośrodku duży parking, gdzie możecie zostawić swoje auta na czas rejsu.

Ośrodek Żeglarsko-Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórza

Testy próbne

Nasz praca, nasza pasja. Zarówno podczas szkolenia na wodzie jak i podczas wykładów pragniemy przekazać Wam jak najwięcej wiedzy, w jak najbardziej przystępny sposób. Do Waszego użytku przekazujemy Sztorm testy – kilkadziesiąt testów próbnych z przedmiotów takich jak teoria żeglowania, meteorologia, locja, budowa jachtu, przepisy oraz ratownictwo. Możesz rozwiązywać je jadąc autobusem, metrem lub przy porannej kawie. Do dzieła!

Rezerwacja:

Chciałbyś uzgodnić indywidualny termin szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego na Mazurach? Skontaktuj się z nami:

Krzysztof Pakuła Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego tel. 666 03 09 03, krzysiek@sztormgrupa.pl

Pytania i odpowiedzi:

Czy zabrać na kurs?
W przypadku rejsów na Mazurach należy pamiętać o: –śpiworze – jeśli zimno – odpowiednie ubranie: bielizna, polar, sweter, czapka, kurtka i spodnie od deszczu, rękawiczki, ciepłe buty – jeśli ciepło – odpowiednie ubranie: spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty typu adidasy, krem z filtrem UV – jeśli pada deszcz – sztormiak (lub płaszcz przeciwdeszczowy), spodnie i buty wodoszczelne, ewentualnie coś na przebranie – zeszyt i długopis – to rzeczy, które muszą towarzyszyć przez cały kurs – butelka z wodą, kanapka Jeśli ktoś posiada sztormiak – super, jeśli nie – nie jest to konieczna rzecz aby wziąć udział w kursie. Choć na pewno pomaga w przypadku niepogody.
Czy rejs się odbędzie kiedy pada deszcz?
Jasne! Pamiętaj, że nie ma złej pogody. Jest tylko źle ubrany żeglarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oceń artykuł
Loading...