KURSY ŻEGLARSKIE CHORWACJA

Wybrzeże Adriatyku słynie z pięknych plaż, setek wysp i wysepek, wyjątkowych widoków i błękitu oblewającego tereny Chorwacji. Jeśli chcesz nauczyć się żeglować po otwartych wodach, ale wolisz ciepłe morze od Bałtyku i wolisz uniknąć kaprysów pogody, wybierz się na kurs żeglarski w Chorwacji. Nauka obsługi jachtów morskich w Chorwacji to wyjątkowa okazja do uzyskania patentu sternika.

Żegluga po chorwackich wodach — intensywny kurs dla żeglarzy

Ceny w Chorwacji są zbliżone do tych w Polsce. Do Chorwacji nie trzeba zabierać ze sobą paszportu, a pokonanie odległości między granicami naszego kraju a Chorwackim wybrzeżem zajmie tylko kilka godzin. Nie ma też problemu ze znalezieniem połączeń lotniczych między lotniskami w Polsce a Zadarem czy Splitem.

Temperatury powietrza latem mogą przekroczyć tutaj 30 stopni, a temperatura wody jest przyjemnie ciepła. Chorwacja to kraj, w którym kaprysy pogody nie dokuczają tak często żeglarzom, jak w Polsce. Kurs żeglarski w Chorwacji organizowany jest więc z myślą o zwolennikach ciepła, słońca i niezwykle intensywnego zdobywania wiedzy z zakresu żeglarstwa po morzach.

Żeglując wzdłuż chorwackiego wybrzeża, można nie tylko robić to, co się kocha, czyli pokonywać kolejne mile morskie z wiatrem. Można z pokładu jachtu podziwiać zatoczki, w których nie ma żywej duszy i oglądać zabytkowe miasta z perspektywy wielkiej wody. Pływając po Adriatyku na dobrze wyposażonej żaglówce, załoga codziennie zasypia i budzi się w wyjątkowo malowniczym miejscu.

Jeśli lubisz adrenalinę i czerpiesz energię z bycia w ruchu, wybierz kurs żeglarski w Chorwacji organizowany przez doświadczoną firmę szkoleniową Sztorm Grupa i poznaj wszystkie tajniki bezpiecznego żeglowania po morzu.

 

Zobacz nasze kursy żeglarskie w Chorwacji

Jachtowy Sternik Morski – Szybenik, Chorwacja

Intensywne szkolenie manewrowe w portach chorwackich. Obsługa jachtu morskiego.

Cena od: 2599,00 PLN

MAJÓWKA LAST MINUTE TYLKO 1999 PLN

Kurs żeglarski w Chorwacji to kompleksowa nauka żeglowania po morzach i okazja do zrobienia patentu Jachtowego Sternika Morskiego. Jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, które mają już pewne doświadczenie w posługiwaniu się jachtem. Rejsy po Adriatyku trwają tydzień i rozpoczynają się w Biogradzie lub Sukosanie w Chorwacji.

Przez ten czas można kompleksowo przygotować się do egzaminu. Podczas rejsu ćwiczone są umiejętności manewrowania w marinie, podejścia do kei, wyjścia z portów. Załoga wykonuje manewry pod żaglami i na silniku. Dodatkowo prowadzone są zajęcia teoretyczne w formie powtórek oraz konsultacji. Ważne jest, by uczestnicy kursu wcześniej mieli przygotowanie teoretyczne.

Po egzaminie i zdobyciu uprawnień Jachtowego Sternika Morskiego uczestnicy szkolenia żeglarskiego w Chorwacji mogą prowadzić jachty żaglowe po wodach śródlądowych bez ograniczeń, a także prowadzić jachty żaglowe o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich. Patenty zdobyte podczas szkolenia kursów żeglarskich w Chorwacji wydawane są przez Polski Związek Żeglarski. Można z nich korzystać nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Mark Twain napisał:  “Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” My dodamy od siebie: Nigdy nie jest za późno by zacząć żeglować. Zawsze jest odpowiednia chwila. Życie to przygoda, trzeba tylko zacząć żyć!

Żeglarstwo to Sztorm Grupa.

Sztorm Grupa to żeglarstwo.

Licencjonowana szkoła żeglarstwa Sztorm Grupy to kursy żeglarskie dla dorosłych, szkolenia żeglarskie dla młodzieży na najwyższym poziomie i najlepsza, wyselekcjonowana kadra oraz żeglarscy Mistrzowie Świata i Europy. Sprzęt, pomoce naukowe i dalszy rozwój. Nowoczesny sprzęt i rozbudowana baza żeglarska. Zapewniamy Wam wsparcie dydaktyczne – prezentacje multimedialne, materiały, testy, wykłady oraz komfortową atmosferę zdawania egzaminów. Zachęcamy również do dalszego podnoszenia kwalifikacji żeglarskich – kursy żeglarskie dla dorosłych, szkolenia regatowe, rejsy doszkalające i stażowe, kursy na wyższe stopnie żeglarskie.

Liczba naszych kursantów w 2021 roku!

Jak wyglądają egzaminy? Sztorm Grupa jest samodzielnym podmiotem egzaminacyjnym – zdajecie egzamin w naszej bazie, przed naszą komisją i na naszym sprzęcie. Egzamin żeglarski nie należy do najłatwiejszych, tak jak samo żeglarstwo najłatwiejsze nie jest. Ale dzięki temu stajecie się częścią Elity. Egzaminy na wszystkie patenty żeglarskie. Egzamin podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Praktyka to znajomość obsługi jachtu żaglowego i poprawne wykonywanie obowiązkowych manewrów, jak np. zwrot przez sztag, rufę, manewr „człowiek za burtą”, dryf czy podejście do kei na silniku.


Każdy może zostać żeglarzem! Kursy żeglarskie dla dorosłych. Własne centrum egzaminacyjne. Największa baza sprzętu. Ekspercka kadra. Elita żeglarstwa w Polsce. Jachty: Scandinavia 27,  Raptor 26, Sigma 600. Życie to przygoda. Żeglarstwo to przygoda! Sztorm Place – centrum żeglarstwa Warszawa.

Zobacz też kurs sternika motorowodnego cena

#ZOSTAŃSTERNIKIEM

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...