Kilka słów o żeglarstwie regatowym…

Tworzeniu czegoś nowego towarzyszą przeróżne uczucia. Entuzjazm, niepewność, oczekiwanie… Najpierw w głowie rodzi się pomysł, dojrzewa podczas rozmów z najbliższymi i przyjaciółmi, aż osiąga pewien kształt. Potem nadchodzi czas, kiedy nie możesz zasnąć, nowe pomysły przychodzą szybciej, niż możesz je zapamiętać, co kilka minut wstajesz, żeby jeszcze coś zanotować… Potem „coś” wystawiane jest na światło dzienne, pochwały i krytykę, a Ty nie możesz się doczekać, aż projekt wreszcie ruszy! Takie emocje towarzyszą też nam przy tworzeniu Sekcji regatowej Sztorm Regatta Team.

W Sekcji regatowej przede wszystkim zafascynujemy Cię sportowym żeglarstwem. Pokażemy Ci uroki pływania szybko, na krawędzi, ale pod pełną kontrolą i zawsze bezpiecznie. Mówi się, że jachty nie ścigają się tylko wtedy, kiedy płyną w przeciwne strony. Rywalizacja na wodzie jest niesamowicie ekscytująca i w żeglarskim towarzystwie zawsze opiera się na zasadach fair-play. W kraju, gdzie bardzo wiele osób żegluje rekreacyjnie, regaty, choć coraz bardziej, wciąż są mało popularne. Panuje przekonanie, że to sport trudny i wymagający fizycznie. Często słyszy się „to za trudne, to nie dla mnie” albo „popatrz na mnie, ja i sport?!”.

To bardzo mylne przekonania. Sportowe żeglarstwo z sukcesami może uprawiać każdy! Niezależnie od wieku, płci, formy fizycznej. Udowodnimy Ci, że „regatowa wiedza tajemna” wcale nie jest taka skomplikowana, a efekty swojej nauki będziesz widział z dnia na dzień.

Przy takiej argumentacji rozmówca stwierdza: „Super! Spróbuję!”, jednak po chwili nachodzą go kolejne wątpliwości: „Będę się uczył, rozwijał i co dalej? Jak wystartuję w regatach, skoro nie mam jachtu?”. Popłynąć w regatach można zawsze. Nawet sternicy startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych bardzo często szukają załogi. Następne pytanie brzmi „A jakbym chciał posterować?”. I tutaj zwykle zaczynają się problemy…

W Sekcji regatowej problemów nie będzie. Będziesz miał/a możliwość startować w regatach na każdym poziomie, tych lokalnych nad Zalewem Zegrzyńskim, ale też w Pucharze Polski, a nawet w Mistrzostwach Europy (Uwierz w siebie!). Do dyspozycji będziesz miał/a znakomitą, doświadczoną kadrę i nowe, konkurencyjne jachty. Wreszcie będziesz mógł trenować i startować zarówno jako załogant, jak i sternik. Wszystko dla Ciebie!

Na koniec sprawa najważniejsza. Marzymy o tym, aby Sekcja regatowa była jedną wielką załogą, grupą żeglarzy, tych początkujących i zaawansowanych, zafascynowanych regatowym żeglarstwem. Chcemy uczyć się od siebie, razem przeżywać regatowe emocje i wspierać się w realizowaniu naszych marzeń. Chcemy, żeby było to miejsce jedyne w swoim rodzaju – nasze wspólne.

Zobaczcie szczegóły Sekcji: https://sztormgrupa.pl/oferta/sztorm-regatta-team-2/sekcja-regatowa/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...