FUNDACJA SZTORM GRUPY

Fundacja „Każdy ma swój Sztorm”

Misja Fundacji

Fundacja została powołana przez Sztorm Grupę w 2016 roku, a jej celem jest popularyzacja żeglarstwa i aktywnego, sportowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasze działania w szczególności skoncentrowane są na pomocy dzieciom z kręgów, dla których dostęp do żeglarstwa jest zamknięty lub utrudniony, a jednocześnie uważamy, że spotkanie ze światem żeglarstwa może znacząco w pozytywny sposób wpłynąć na ich życie, rozwój, wychowanie.

Projekty

Od 2016 r. fundacja aktywnie uczestniczy w projektach popularyzacji żeglarstwa i pomocy dzieciom z kręgów, dla których dostęp do żeglarstwa jest zamknięty lub utrudniony, organizując m.in. wakacje dla dzieci osieroconych, dzień sportu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz prowadząc program edukacyjny ”Bezpieczna woda”.

W ramach projektów realizowanych przez Fundację są m.in.

  • „Dzień Sportu” organizowany wspólnie z Fundacją Pomocy Ludziom Niepełnosprawnych – dzień pełen żeglowania na Jeziorze Zegrzyńskim dla dzieci w wieku od 8 do 22 lat z wieloma głębokimi niepełnosprawnościami zarówno ruchowymi i umysłowymi.
  • Nagroda, w postaci rejsu jachtem żaglowym DZ po Zalewie Zegrzyńskim dla drużyny Czarne Stopy, biorącej udział w festiwalu Wiosenne Czarowanie w Legionowie.
  • Bardzo ważnym projektem jest współpraca z Ośrodkiem Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów, w ramach której zabieramy na wakacje pod żaglami dzieci osierocone przez rodziców-podopiecznych Hospicjum. Jest to szczególnie trudny i delikatny temat, dlatego współpracujemy przy tym projekcie z psychologami Hospicjum, dobierając bardzo ostrożnie dzieci stawiając sobie za cel przekazanie im miłości do żeglarstwa i nawiązanie nowych znajomości.

Akcje edukacyjne

“Bezpieczna Woda” to program prowadzony przez Fundację i Sztorm Grupę w latach 2016, 2017, 2018 oraz 2019 roku w warszawskich szkołach podstawowych.  Tematyką programu “Bezpieczna Woda” jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas aktywnego wypoczynku nad wodą wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Program obejmuje akcję edukacyjno-informacyjną obejmującą zajęcia lekcyjne z uczniami oraz materiały edukacyjno-informacyjne.

Program “Bezpieczna Woda” w latach 2017 – 2019 został objęty Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki.

Program “Bezpieczna Woda” w 2019 roku został również objęty Patronatem Honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego.

TYLKO W 2019 R.

 131 GODZIN LEKCYJNYCH
2778 UCZNIÓW
17 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

ŁĄCZNIE OD POCZĄTKU PROGRAMU:

629 GODZIN LEKCYJNYCH
14 548 UCZNIÓW
48 SZKOŁY PODSTAWOWE

 

 

 

4 LISTOPADA 2019 START ZAPISÓW DO V EDYCJI PROGRAMU!

 

Zgłoszenia szkół należy przesyłać na fundacja@sztormgrupa.pl

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Jak finansujemy działalność Fundacji?

Fundacja utrzymuje się wyłącznie ze składek i darowizn, które można dobrowolnie przekazywać na konto Fundacji. Jako założyciel Fundacji, Sztorm Grupa przekazuje regularne wpłaty na rzecz Fundacji, dodatkowo zadeklarowała, że od każdego sprzedanego produktu lub usługi przekazuje 1 zł na konto Fundacji. Zachęcamy wszystkie osoby indywidualne oraz firmy i instytucje, które chciałyby wspomóc działalność Fundacji – zarówno w formie darowizn, ale również wspólnych projektów, wolontariuszy i działań.

Dane Fundacji

Fundacja „Każdy ma swój Sztorm”, ul. Ustronie 5/6, 02-798 Warszawa, KRS: 0000651604, NIP: 9512425204, REGON: 9512425204. Idea Bank. Nr konta: 87 1950 0001 2006 0026 9384 0002 Dziękujemy w imieniu dzieci za każdą złotówkę!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...