Sekcja optimist - weekendowe zajęcia żeglarskie

Sekcja optimist - weekendowe zajęcia żeglarskie

Wakacje już się skończyły, dzieci wracają do szkoły, ale czy to koniec z żaglami w tym sezonie? Oczywiście, że nie Sztorm wychodzi na przeciw
młodym żeglarzom i organizuje weekendową sekcję Optimist. Nie ma co siedzieć przed komputerem lub telefonem, chodźmy na żagle!
Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach podstawowej i zaawansowanej, więc każdy ma możliwość uczestnictwa.

Co to Optimist?

Optimist jest to międzynarodowa klasa jachtów. Pływają na niej dzieci i młodzież do 15 roku życia. Nasze zajęcia prowadzimy dla dzieci od 5 roku życia! Są to najlepsze zajęcia dla dzieci, które same chcą się nauczyć prowadzić jacht. Sekcja prowadzona przez Sztorm Grupę przygotowuje i wprowadza dzieci w żeglarski świat tak, aby w wieku 14 lat mogły przystąpić do kursu na patent żeglarza jachtowego.

Jak wygląda pływanie na Optykach?

Grupa podstawowa na początku pływa parami co oznacza, że na jednym jachcie jest dwójka dzieci. W grupie zaawansowanej młodzi żeglarze pływają pojedynczo. Zajęcia zaczynają się od przebrania się w pianki i ubranie do wody. Następnie przygotowujemy jachty i wodujemy je. Dzieci robią to same, instruktor tylko podpowiada i czuwa nad nimi. Po zwodowaniu jachtów, instruktor przeprowadza zajęcia teoretyczne z poszczególnych tematów (budowa i obsługa jachtu, teoria żeglowania, wywrotki jachtów itd.). Po wprowadzeniu teoretycznym rozpoczynają się zajęcia praktyczne. Dzieci wsiadają do jachtów i są wyciągane za pomocą motorówki na jezioro, gdzie instruktorzy w zależności od zaawansowania dobierają ćwiczenia. Jachty pływają osobno, ale są asekurowane przez instruktorów z motorówki.
Po zajęciach jest powrót do portu, klarowanie jachtów i przebieranie w suche ubrania. Dzieci są odprowadzane przez instruktorów w miejsce zbiórki z rodzicami. Sekcja weekendowa trwa 4 godziny w każdą sobotę lub niedzielę we wrześniu i październiku.

Zapisz swoje dziecko już dzisiaj!

Skontaktuj się z nami: tel. 669 900 600 e-mail: rezerwacja@sztormgrupa.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 -liczba głosów, ocena: 5,00 z 5)
Loading...